Autokary wycieczkowe – koszt najmu

Współcześnie autokary cechują się wysoką jakością, w stosunku do potrzeb klientów. Najnowsze autokary wyposażone są w wiele udogodnień oddziałujących na wygodę podróży.

Standardem nowoczesnych autokarów są ergonomiczne fotele, klimatyzacja i toaleta. Zwykle dostępny jest również barek oraz telewizor. Kolejnymi udogodnieniami są indywidualne oświetlenie i nawiewy powietrza, gniazdko, port USB i bezprzewodowy dostęp do internetu.

AUTOKAR W PODRÓŻY

Autokary obsługują przede wszystkim wycieczki krajowe i zagraniczne. Szczególnie w przypadku tras zagranicznych trzeba liczyć się z wielogodzinną jazdą, ze względu na to autokary przystosowuje się z myślą o pasażerach. Autokary w Polsce mają świetne dalekobieżne połączenia w kraju, a także kursują po Europie wschodniej oraz zachodniej. Dalekie trasy wymagają postojów. Dzięki nim pasażerowie mogą na moment wyjść, rozprostować nogi, zaczerpnąć powietrza, udać się za potrzebą albo zjeść.

Aby zapewnić absolutny komfort w autokarze możliwa jest obecność pilota, który zatroszczy się o pasażerów, a w trakcie jazdy opowie o mijanych miejscach.

WYNAJEM AUTOKARÓW

Wycieczki zagraniczne czy krajowe to nie jedyny cel autokarów. Przewoźnicy oferują wynajem autokaru na wyjątkową okoliczność. Sprawdzają się w potrzebie przetransportowania dużej liczby osób. Wynajem sprawdzi się w przypadku imprez okolicznościowych, takich jak wesela, czy wyjazdy rekreacyjne. Dużym zainteresowaniem cieszą się też przy planowaniu wyjazdów służbowych. Wynajem autokaru to oprócz tego dobry transport na kolonie, dla wycieczek szkolnych oraz dla grup sportowych.

BEZPIECZNY AUTOKAR Z DOŚWIADCZONYM KIEROWCĄ

Najważniejszą cechą, na którą stawia wynajem autokarów jest bezpieczeństwo. Co roku zachowuje się dbałość o stan techniczny, pojazdów oraz realizuje się inwestycje zakupu nowego taboru autokarów. Korzystanie ze stosunkowo nowych pojazdów zapewnia wygodę podróżowania.

Ważną zaletą jest to, że wynajem autokaru, to także wynajem kierowcy. Każdy z nich jest odpowiednio wykwalifikowanym pracownikiem, a ich umiejętności popierają okresowe testy. Istotne są również przeprowadzane badania zdrowotne, dopuszczające do wykonywania pracy. Selekcję odpowiedniej kadry nazdoruje wybrany kierownik transportu. Oznacza to możliwość obsługi klientów na najwyższym poziomie, a wynajem autokaru, kojarzył się z najwyższą klasą.

Żeby podróż przebiegała bezpiecznie i sprawnie autokary posiadają wytyczoną przepisami liczbę kierowców. W ciągu wymagających tras, kierowcy się wymieniają oraz troszczą się o osobisty wypoczynek, by móc w pełni świadomie kierować pojazdem. Doświadczenie kierowców przekłada się na doskonałą orientację w terenie i wiedzę na temat zamiennych tras, co wpływa na bezproblemową podróżą.

Obecna technologia pozwala też na większą dostępność. To już nie tylko możliwość kupienia biletu, czy wynajmu autokaru online, ale również obserwowania autokarów dzięki GPS. To także jest czynnikiem wzniesienia bezpieczeństwa.

JAK DOBRZE WBRAĆ AUTOKAR

?

Dobór autokaru powinien zależeć od specyfiki wyjazdu, ilości godzin lub dni i liczby osób. Najprostszym przelicznikiem jest ilość miejsc. W przypadku autokarów wysokopokładowych ich ilość średnio wynosi od 34 do 64 miejsc. Autokar niskopokładowy zmieści od 18 do 32 siedzeń. Oferowany jest także wynajem autobusów na wyjazdy z mniejszą liczbą pasażerów. Największe autokary piętrowe (od 70 do nawet 94 miejsc) jeżdżą zwykle w międzynarodowe trasy.

Dobrze też sprawdzić, jaki jest stan stan techniczny wynajmowanego autokaru. Dokumenty związane z dopuszczeniem autobusu do jazdy, są ogólnodostępne. Nie zaszkodzi też rozeznać się, czy posiada wszelkie potrzebne elementy wyposażenia na przykład apteczkę i gaśnicę.

Przydatne mogą okazać się także opinie poprzednich klientów, wyszukane w internecie.

CENA WYNAJĘCIA AUTOKARU

Analogicznie do doboru autokaru, cena za wynajem zależy jest od kilku czynników. Do rozmiaru autokaru trzeba dorzucić takie elementy jak ilość kilometrów, miejsce podstawienia autokaru, trasa z podaniem punktów noclegowych oraz czas pracy kierowcy. Trzeba pamiętać o zabezpieczeniu mniejszych wydatków jak opłaty za autostrady czy płatne parkingi. Naturalnie można też liczyć na zniżki. W biznesie turystycznym najlepsze oferty dotyczą wyjazdów planowanych z wyprzedzeniem. Szybka rezerwacja pomaga wydajniej zaplanować podróż. Na rabaty mogą też liczyć stali klienci. Wielokrotne korzystanie z usług konkretnych firm, umożliwia negocjację cen.

Autokary Toruń