Kotły gazowe, czy kotły stałopalne – które urządzenie wybrać?

Budując dom warto jest zastanowić się która instalacja grzewcza będzie dla nas najodpowiedniejsza. Dziś, producenci techniki grzewczej oferują kompleksowe i mocno zróżnicowane rozwiązania, więc możemy wybierać spośród wielu urządzeń. Zanim jednak zdecydujemy się na instalacje grzewczą powinniśmy dobrze zastanowić się nad naszymi potrzebami. Po pierwsze jakiego rodzaju paliwa chcemy używać. Po drugie czy chcemy oszczędzać na ogrzewaniu i, co dla wielu osób jest kluczowe, czy chcemy aby domowa instalacja grzewcza była korzystna dla ekosystemu. Musimy pamiętać, że najdoskonalsze rozwiązania to te, które będą całkowicie spełniały nasze wymagania. Pomożemy Państwu przeanalizować produkty znajdujące się obecnie na rynku. Tutaj odkryjecie najbardziej wydajne produkty grzewcze, wraz z ich szczegółową specyfikacją.

Kotły na paliwa stałe

Jeżeli potrzebujecie uniwersalnych i efektywnych energetycznie urządzeń grzewczych, kotły stałopalne to idealny produkt. Są to urządzenia centralnego ogrzewania, które wytwarzają ciepło poprzez wykorzystywanie takich paliw jak pellet, eko groszek, czy węgiel kamienny. Taki system grzewczy gwarantuje nam możliwość wykorzystywania najtańszego w danym czasie paliwa, co redukuje opłaty za ogrzewanie domu w istotnym stopniu. Kotły stałopalne współpracują z takimi urządzeniami jak kotły gazowe, czy pompy ciepła. Są wysoce bezpieczne i łatwe w utrzymaniu. Każda firma oferuje kotły na paliwa stałe z ładunkiem ręcznym, a także kotły na paliwa stałe z podajnikiem automatycznym, dla osób, które cenią sobie czas i komfort.

Kotły gazowe

Dzisiaj na rynku możemy dostać dwa typy kotłów gazowych. Są to kotły gazowe kondensacyjne i konwencjonalne kotły gazowe. Kotły kondensacyjne podczas ogrzewania odzyskują ciepło wygenerowane z spalania gazu, co zapewnia wysoki poziom oszczędności. Kotły konwencjonalne nie odzyskują całości energii powstałej w trakcie spalania. Aczkolwiek są dużo bardziej tańsze w eksploatacji i utrzymaniu. Kotły gazowe działają w oparciu o jedno z najtańszych źródeł energii – gaz, dlatego są najlepszym rozwiązaniem dla osób, które dbają o zawartość swojego portfela. Cechują się niewielkimi rozmiarami. Kotły mogą być przyłączone do systemu ogrzewania podłogowego, otulając nas ciepłem.

Kondensacyjne kotły olejowe

Kondensacyjne kotły olejowe spalając olej opałowy odzyskują także ciepło, które w typowej technice ogrzewania ulatnia się wraz z spalinami. Dzięki tej właściwości kotły olejowe funkcjonują z wydajnością do nawet 90%, co w rezultacie redukuje straty ciepła. Nowatorskie kotły olejowe posiadają wbudowane wymienniki ciepła, które obniżają temperaturę spalin, nie dopuszczając do wzmożonej emisji CO2. Dobrze jest zauważyć, że co raz więcej producentów produkuje kotły spalające połączenie oleju opałowego z bioolejem, co zbawiennie wpływa na kondycję środowiska naturalnego. Kotły olejowe są przede wszystkim energooszczędne i ekologiczne.

Rekuperatory – nowe oblicze ogrzewania

Rekuperator to urządzenie stosowane w instalacjach wentylacji, które umożliwia wymianę ciepła z powietrza , które ulatnia się na zewnątrz. Takie urządzenia zapewniają nie tylko czyste powietrze przez całą dobę, ale także skuteczne ogrzewanie całego domu. Rekuperatory to względnie świeże produkty, których popularność wciąż rośnie. Odzyskują one ciepło na poziomie wyższym niż 90 %, co w rezultacie daje spore oszczędności. Są także korzystne dla przyrody, ponieważ nie wykorzystują żadnych akcesoryjnych źródeł ciepła. Ogrzewanie domu rekuperatorami to sposób na redukcję kosztów eksploatacji domu.

Ogrzewanie podłogowe – sposób na nieograniczone ciepło

Jednym z najdoskonalszych dzisiaj dostępnych rozwiązań dotyczących ogrzewania jest ogrzewanie podłogowe. Może ono działać jako samodzielny system grzewczy, albo może wspierać pracę tradycyjnej instalacji. Walorem ogrzewania podłogowego jest sposobność jego przyłączenia do jakichkolwiek dostępnych na rynku urządzeń c.o . Współdziała ono zarówno z kotłami gazowymi, jaki kotłami na eko groszek. Ogrzewanie podłogowe dzieli się na elektryczne i wodne. Kompleks rur zainstalowany pod posadzką oddaje ciepło, które wystarcza na ogrzanie całego mieszkania. Instalacja podłogowa może być zamontowana pod panelami drewnianymi, jak i pod kafelkami. Ogrzewanie podłogowe gwarantuje idealny rozdział temperatury i jest w całości niewidoczne, co podwyższa estetykę mieszkania.

Bezpieczny system ogrzewania domu to fundament, dlatego projektowanie instalacji co zostawmy specjalistom. W energooszczędnym domu warto także zadbać o ogrzewanie podłogowe, które zapewnia bardzo wysoki komfort. W końcu miło chodzić rankiem po ciepłych kafelkach. Decydując się na dany system ogrzewania, sprawdźmy jakość urządzeń. Wybierajmy jedynie te, które posiadają wszelkie atesty i są łatwe w użytkowaniu. Nie oszczędzajmy na urządzeniach, które będą nam towarzyszyć przez długi czas.

Energooszczędne instalacje c.o są warte wszystkiego. Tutaj liczy się jakość wykonania i produktywność urządzeń. Jeśli właśnie stawiają Państwo dom, lub chcą nie długo wyremontować swój system ogrzewania, zapraszamy na naszą stronę internetową po więcej wskazówek. Oferujemy serwis kotłów Beretta i Viessman, oraz projektowanie instalacji c.o. Kliknij w ten link by wejść na naszą stronę i dowiedzieć się więcej o instalacjach c.o.: serwis Beretta Toruń.