Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik

Jak otworzyć sklep internetowy – procedury techniczne i inne

Obecne czasy to ciągły rozrost cywilizacji konsumpcjonizmu. Wszyscy chłoną towary, nieprzerwanie poszukują nowych produktów i pragną mieć więcej i więcej. Nic nie świadczy o tym, iż wkrótce będzie zupełnie inaczej. Kupowanie wytwornych wyrobów to jedno, ale bierzemy pod uwagę też środki czystości, produkty spożywcze – po prostu to, co jest nam niezbędne do funkcjonowania. Wiele z nas pędzi nieustannie przez życie i przez to, nie możemy poświęcić wiele czasu na chodzenie po galeriach. Zbawieniem może stać się sklep internetowy – który może przynieść okazałe dochody.

 

Sklep internetowy – czemu się opłaca i jak go stworzyć?

Z pewnością kojarzymy sporo takich osób, praktycznie w ogóle nie planujących odpoczynku. Zakupów dokonują w hipermarkecie co 14 dni, aby zaoszczędzić sobie ciągłego wychodzenia po potrzebne zapasy. Obecnie część sklepów poszła krok wyżej i gwarantują takowym dostawę towarów do domu.

Powyższa tematyka dotyczy głównie osób zarobionych, przesiadujących latami w biurze. Nie pałają oni entuzjazmem, kiedy muszą udać się na świąteczny shoping. Pracoholicy chętnie wykorzystują wtedy sklep internetowy oraz masowo kupują souveniry dla rodziny. Co za tym idzie – to oni będą naszą grupą odbiorców, i co widać w analizie – bardzo szeroką.

Nakreśliliśmy już kluczowy powód utworzenia sklepu internetowego, teraz winniśmy pomyśleć jak on ma wyglądać. Nie możemy próbować osiągnąć niemożliwego. Jeśli sklep internetowy ma nam określone zarobki, w takiej sytuacji zaczynamy od tzw. analizy SWOT. Rozważenie silnych i gorszych stron, szans i pułapek to całkowita podstawa. Odnosi się to zarówno do Waszego nowego sklepu, jak i konkurencji. Powinniśmy dowiedzieć się jakie parametry osiągają, w czym możemy się na jej tle wyróżnić.

Kolejna sprawa to wybranie grupy docelowej. Wszystko zależy od naszych potrzeb. Założony przez nas sklep online może być skierowany do Nabywcy niedzielnego, który znajdzie coś dla siebie wśród wielu typów towarów, lecz także dla przykładu zapraszać do sklepu internetowego zwłaszcza Panie, przez szeroką gamę kosmetyków do wyboru. Kluczowy będzie precyzyjnie nakreślony plan biznesowy. Dokładnie rozpatrzcie, czy dysponujesz budżetem, pozwalającym na dotarcie do Odbiorców z całego kraju. Może tak się zdarzyć, iż będziesz musiał na początek zawęzić działalność do jednego miasta lub województwa.

Nie wolno zapominać, że założenie sklepu internetowego ma bardzo wiele wspólnego z działalnością gospodarczą. Sprawdźmy dostępne warianty:

  • W przypadku gdy dopiero otwierasz własną firmę, obligatoryjnie musimy zewidencjonować działalność gospodarczą – zrobić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym albo do Ewidencji Działalności Gospodarczej, pozyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, załatwić formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeżeli otworzyłeś firmę wcześniej, musisz wyłącznie nanieść zmianę w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), dodając tamże zapis o handlu w Internecie.

 

Bardzo ważna sprawa tyczy się produktów. Gdy już ustalimy czy będzie to coś branżowego, z hermetycznej działki, czy też produkty uniwersalne, wytwarzane na olbrzymią skalę, koncentrujemy się na starannym wyselekcjonowaniu dystrybutora. Odpowiedzialność, terminowość i bycie godnym zaufania, to winna być lista walorów, na którą należy zwrócić uwagę. Jest oczywistym, że czynnikiem kluczowym jest również uzyskana jakość w stosunku do wygenerowanych kosztów. Nie działa tutaj reguła, że taniej znaczy lepiej i na odwrót. Masz już dostawcę? Teraz wypada zadbać o prezentacje produktów. Wielu się zastanawia – ale po co mi oryginalne opisy?

Wchodzimy teraz w obszar pozycjonowania. Opisy od producentów to stanowczo zbyt mało. Jeśli chcemy jak najszybciej czerpać profity z inwestycji, wówczas musimy skierować uwagę na unikalne opisy – chwytliwe dla Odbiorców, ale także uregulowane pod SEO, aby dobrze nam znana wyszukiwarka Google wystawiła nam wysoką ocenę jakości. Jeśli powielimy treść z innej strony – narzędzie wyszukujące oceni nas jako niezbyt atrakcyjnych i nie osiągniemy satysfakcjonującej pozycji w rezultatach wyszukiwania. Opcje mamy dwie – albo redagujemy takie opisy samodzielnie lub też, co zalecamy, zatrudniamy do tego eksperta od SEO.

Kiedy już to wszystko mamy – pora na zagwarantowanie konkretnych form płatności. Do najpopularniejszych zaliczamy:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Na pewno będziemy chcieli też zapewnić Partnerom możliwość płatności za pobraniem oraz z góry. Ważnym będzie, żeby formy płatności były właściwie zabezpieczone– szczególnie dobrym rozwiązaniem będzie tutaj szyfrowanie. Dzięki temu nasi Klienci obdarzą Was większym zaufaniem.

 

Sklep internetowy – kwestie techniczne

 

Wizja jest, otoczenie konkurencyjne przebadane, mamy nakreślony plan biznesowy oraz właściwie przygotowane do sprzedaży produkty? Pora na sprawy techniczne.

Dobór oprogramowania nie potrwa pięć minut, gdyż może zdecydować o sukcesie sklepu. Jeśli chcecie mieć pewność, że wybierzecie właściwe – zapytajcie biegłego w tej dziedzinie. W niektórych przypadkach wystarczy choćby bezpłatny software, lecz gdy realizujemy bardzo ambitny projekt przyda nam się full serwis albo indywidualny software.

Domena niekiedy jest dostarczona w parze z oprogramowaniem, ale też nie zawsze. Jeśli tak nie jest – to w takiej sytuacji będzie trzeba takową zakupić. Powinna być prosta, rzucająca się w oczy i łatwa do zapamiętania przez Klienta, aby mógł ją bez kłopotu przywołać w rozmowie z przyjacielem .

W kwestii hostingu szczególnie skupiamy się na rozmiarze i limitach związanych z transferem – co naturalnie zależy od wielkości sklepu internetowego. Nie polecamy używania darmowych hostingów – niosą za sobą one zdecydowanie za dużo obostrzeń, hamujących rozwój naszego projektu.

 

Tworzenie sklepów internetowych —–> http://www.blacksoft.pl/tworzenie-sklepow-internetowych/