Pompa ciepła – co musisz wiedzieć

Tanie rozwiązanie dla naszego domu Jeszcze w 2013 roku pompa ciepła nie była w Polsce szczególnie chętnie kupowana. Najbardziej miarodajne czynniki, które powstrzymywały nabycie to: nadzwyczaj wysoki koszt wkładu, nie do końca dopracowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została zmodyfikowana 26 lipca 2013 roku, a ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero dotyczyła w trafny sposób do specyfikacji energetycznej budynków) i niewielka obecność inicjatywy uświadomienia społeczeństwa o pożądanych efektach jej wykorzystywania. W przypadku, gdyby ktokolwiek planował postawić na uzyskiwanie energii do podnoszenia temperatury powietrza w domu w ten sposób, obawiał się w zasadzie tej pierwszej rzeczy. Ostatnio ceny pomp ciepła uległy znacznemu obniżeniu, a ceny paliw do ogrzewania poszybowały w górę. W związku z tym kupujący w wielu przypadkach decydują się na podejście oszczędne i nie mające negatywnego wpływu na przyrodę, przykładowo kolektory słoneczne. Zwłaszcza, że na rynku łatwo osiągalne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i rzecz jasna prąd, który wypada najsłabiej (jest drogi). Nawet jeśli posiadamy odpowiednio ocieplony dom, jesteśmy zmuszeni liczyć się z warunkami atmosferycznymi w miesiącach od października do kwietnia i tym, w w jakiej części Polski dom został postawiony (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne nie w każdym przypadku zaspokoją naszą potrzebę ciepła w takich okolicznościach, a nieustanne rozgrzewanie pieca i pilnowanie go może być męczące i pracochłonne.

Działanie, zastosowanie i rodzaje

Pompa ciepłakwalifikuje się do grupy szczególnie wydajnych ,jak również sprawdzonych rozwiązań, które pozwalają na wyprodukowanie energii bezpośrednio z podłoża, powietrza i promieni słonecznych. Wykorzystuje się ją do podnoszenia temperatury i przewietrzania pomieszczeń, przykładowo domów jednorodzinnych bądź małych biur, do ogrzewania bardzo chłodnej wody użytkowej, usuwania wilgoci i podnoszenia temperatury powietrza w pływalniach oraz w sytuacji, kiedy punktem docelowym jest kondensacja mleka, środków farmakologicznych czy soków. Funkcjonowanie takiej technologii nie należy do trudnych, albowiem bazuje na czterech kluczowych częściach: części zamieniającej gaz w ciecz, zaworze dławiącym, wymienniku ciepła i,co najważniejsze – sprężarce albo analogicznej maszynie, wymuszającej przepływ ciepła. Zaliczenia do odpowiednich rodzajów dokonuje się m. in. biorąc pod uwagę schemat działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne skutki długotrwałego eksploatowania, czy oszczędność miejsca. W przypadku, gdy bierze się pod uwagę wysokotemperaturowe źródła ciepła, można podzielić pompy na: ślimakowe, ślimakowe ścienne , a także meandrynowe. Dolne otrzymują zasilane z: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających konkretne cechy. Układy, mające powszechne zastosowanie to: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Struktura łączy się bezpośrednio z podziałem na modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Ogromnym walorem rozwiązania jest opcja integracji jej z systemem solarnym oraz eksploatowania do ocieplania podłogi.

U nas znajdziesz pompy renomowanych producentów

Producentów i marek opisywanych systemów cieplnych na polskim rynku jest mnóstwo, za to tylko parę z nich cieszy się największą popularnością. Na czele długiej listy są: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant ma długą tradycję i jest bardzo poważana przez nabywców z całej Europy. Zwłaszcza z powodu zastosowania inteligentnej technologii GEOtherm. Pompy cieplne Viessmann bazują na sprężarkach Scroll, wskutek tego są praktycznie bezawaryjne, a do tego niesłyszalne i bezobsługowe. Danfoss umożliwił wprowadzenie ich do miejsc o charakterze komercyjnym i użyteczności publicznej. zaprojektował taką sprężarkę, która jest kontrolowana za pomocą falownika. Coraz to nowocześniejsze propozycje sprawiają, że pompy cieplne są idealną opcją w stosunku do odmiennych form podnoszenia temperatury powietrza. Przy jej użyciu generowana jest cztery razy większa ilość ciepła niż w przypadku standardowego pieca. Dodatkowo zaoszczędzany jest czas, który można zarezerwować na realizowanie czegoś innego. Porządne pompy nie wymagają dodatkowej obsługi przez klienta, doglądania w stylu „zobaczę czy wszystko jest w porządku”. Od wielu lat nasza firma funkcjonuje na rynku i zajmuje się zaopatrzeniem, montażem oraz naprawą najwyższej jakości wyposażenia grzewczego. Podstawowym naszym celem jest urzeczywistnić każde zamówienie we wskazanym wcześniej przez zainteresowanego terminie. Pompy cieplne, jak również kolektory słoneczne, są dofinansowywane. W takim przypadku pozałatwianie jakichkolwiek formalności można powierzyć nam.Pracujemy z wieloma interesantami i do każdego podchodzimy indywidualnie, bowiem każdy posiada własną wizję na ogrzewanie domu. Posiadamy wieloaspektowe doświadczenie, jesteśmy fachowcami w tym, co robimy. Postaramy się zatem sporządzić i zmaterializować każdy możliwy technicznie zamysł. Zapraszamy na naszą stronę internetową:  Pompy ciepła – Nowoczesne urządzenia grzewcze – Serwis pomp ciepła Pompy ciepła Toruń – Montaż i serwis – Urządzenia do ogrzewania Pompy ciepła w dobrych cenach – Znani producenci pomp ciepła – Toruń Praktyczne i nowoczesne pompy ciepła – Serwis, montaż, sprzedaż – Toruń, Bydgoszcz Postaw na nowoczesne urządzenia grzewcze. Pompy ciepła to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Oferujemy sprzedaż, montaż i serwis pomp ciepła i innych urządzeń do ogrzewania. Nowoczesne pompy ciepła, to urządzenia grzewcze dla Ciebie. Oferujemy pompy ciepła w atrakcyjnych cenach. Pompy ciepła to oszczędności i zdrowe środowisko w jednym. U nas kupisz wysokiej jakości pompy ciepła. Nowoczesne urządzenia grzewcze to nasza specjalność. Gwarantujemy sprzedaż, montaż i serwis pomp ciepła znanych producentów. Oferujemy nowoczesne i energooszczędne pompy ciepła, sprawdzone przez wielu naszych Klientów. Zapewniamy kompleksowe usługi związane z serwisem i montażem urządzeń grzewczych.

Hydrom Pompy ciepła

Toruń Lulkowo 91, 87-148