Pompy ciepła Toruń - Pompy ciepła ceny - Pompy ciepła serwis i montaż

Pompy ciepła – ciepło wprost od naszej planety

Od niedawna pompę kupujemy częściej

Do 2013 roku pompa ciepła nie była w Polsce zbyt popularna. Najbardziej miarodajne czynniki, które blokowały zakup to: niezwykle wysoki koszt budowy, niezbyt precyzyjnie zaprojektowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została zaadaptowana do realiów 26 lipca 2013 roku, natomiast ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero dotyczyła w należyty sposób do charakterystyki energetycznej budynków) oraz niewielka obecność inicjatywy uświadomienia mieszkańców o pozytywnych efektach jej użytkowania. Jeśli ktokolwiek chciał zdecydować się na uzyskiwanie energii do ogrzewania domu za pomocą tej metody, obawiał się w zasadzie tej pierwszej rzeczy. Ostatnio ceny pomp ciepła uległy znacznemu obniżeniu, natomiast ceny paliw ,za pomocą których ogrzewa się domy, wzrosły. W następstwie tego Polacy coraz częściej wybierają wyjście ekonomiczne i nie mające negatywnego wpływu na przyrodę, przykładowo kolektory słoneczne. W szczególności dlatego, że na rynku łatwo osiągalne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i bez wątpienia prąd, który wypada całkiem przeciętnie (jest najbardziej kosztowny). Nawet jeśli posiadamy odpowiednio ocieplony dom, jesteśmy zmuszeni liczyć się z warunkami atmosferycznymi w czasie jesieni, zimy oraz tym, w w jakiej części Polski dom został wzniesiony (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne nie zawsze będą skutecznie pracować w takich warunkach, a codzienne palenie w piecu może być żmudne i czasochłonne.

Gdzie najlepiej sprawdzą się pompy?

Pompa ciepłaprzynależy do grupy najbardziej funkcjonalnych ,a także bezawaryjnych rozwiązań, które otwierają perspektywę na pozyskanie energii bezpośrednio z gruntu, atmosfery i światła. Stosuje się ją do ocieplania i schładzania temperatury pomieszczeń, przykładowo domów przeznaczonych dla kilkuosobowej rodziny czy zajmujących nieduży obszar biur, do podgrzania zimnej wody użytkowej, osuszania i ogrzewania powietrza w pływalniach oraz w przypadku, gdy zamiarem jest kondensacja mleka, środków farmakologicznych czy soków. Działanie urządzenia nie należy do trudnych, dlatego, że opiera się na czterech decydujących modułach: skraplającym gaz, przypominających swoją budową naczynia włosowate, tak zwane kapilary, doprowadzających do odparowania wody i,co najważniejsze – sprężarce bądź innej maszynie, wymuszającej transport ciepła. Zaliczenia do odpowiednich grup sporządza się m. in. biorąc pod uwagę działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne skutki długofalowego eksploatowania, czy wykorzystanie minimum powierzchni.
W przypadku, gdy bierze się pod uwagę wysokotemperaturowe źródła ciepła, można podzielić pompy na: ślimakowe, ślimakowe ścienne oraz meandrynowe. Dolne otrzymują zasilane z: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających konkretne cechy. Układy, mające powszechne zastosowanie to: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Struktura łączy się bezpośrednio z podziałem na modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Dużym pozytywem tego urządzenia tego jest możliwość integracji jej z kolektorem słonecznym oraz wykorzystania do ogrzewania podłogi.

Dystrybucja, instalacja oraz serwis pomp grzewczych

Producentów oraz marek omawianych urządzeń na naszym rynku jest wiele, lecz wyłącznie parę z nich cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Na czele długiej listy są: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant posiada zdobywaną przez lata tradycję i jest wyjątkowo poważana przez klientów z całej Europy. Zwłaszcza na skutek wdrożenia genialnej technologii GEOtherm. Pompy ciepła Viessmann bazują na sprężarkach Scroll, więc są praktycznie bezusterkowe, a do tego niesłyszalne i niewymagające obsługi przez człowieka. Danfoss zapewnił wprowadzenie ich do miejsc o profilu handlowym i zdatności publicznej. Opracował niezwykłą sprężarkę, która jest sterowana za pomocą falownika. Coraz to nowocześniejsze idee powodują, że pompy cieplne są idealną alternatywą w stosunku do innych form ocieplania. Dzięki niej uzyskiwana jest cztery razy większa porcja ciepła aniżeli w przypadku klasycznego pieca. Na dodatek zdobyty jest czas, który można zarezerwować na wykonywanie czegokolwiek innego. Porządne pompy nie potrzebują uzupełniającej obsługi przez klienta, doglądania w formie ”muszę znowu sprawdzić czy wszystko jest ok”.

Od kilku lat nasz zakład działa na rynku i zajmuje się dostawą, budowaniem oraz serwisem najwyższej jakości oprzyrządowania grzewczego. Jesteśmy w stanie wypełnić każde zlecenie w określonym uprzednio przez zainteresowanego terminie. Pompy grzewcze, podobnie jak kolektory słoneczne, są dotowane. Zatem załatwienie jakichkolwiek formalności leży po naszej stronie.Kontaktujemy się codziennie z wieloma klientami i do każdego podchodzimy indywidualnie, gdyż każdy ma własną wizję na ogrzewanie domu. Posiadamy szerokie doświadczenie, jesteśmy ekspertami w tym, co robimy. Dążymy do tego, by przygotować oraz urealnić każdy możliwy technicznie pomysł.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: pompy ciepła Włocławek.