Torebki filcowe Torby z filcu Torby na zakupy filcowe Torebki miejskie z filcu

Torebki filcowe podbijają świat

Filcowanie oznacza inaczej „kołtunienie się”, czyli skuteczny styl wytwarzania towarów ręcznie robionych. Opiera się on ogólnie rzecz biorąc na szczególnym profilowaniu wełny przy użyciu igły. Całkowity proces może dokonywać się zarówno na sucho (wyłącznie za sprawą igły), jak i na mokro (przy wykorzystaniu delikatnego środka piorącego i ciepłej wody). Z filcu dziś wyrabia się sporo produktów, np. garderobę, portfele, marionetki czy biżuterię. Powinniśmy je niesamowicie sprawnie znaleźć, wstawiając w Google frazy „torebka z filcu” lub „kreacja filcowana”. Nasze babcie wspominają jeszcze czasy, gdy wspomniany współczesny styl robienia odzieży albo akcesoriów, był utrapieniem, Wełniany sweter pod działaniem różnorakich czynników tracił swój śliczny kształt, rozszerzał się oraz w ogóle prezentował się fatalnie. Dziś zlepianie to nowy trend, zaś posiadanie wyrafinowanej saszetki uszytej w ów sposób (więc „hand made”) jest zwyczajnie nieodzowne!

Który styl torby zrobionej z filcu wybrać?

Całokształt zależy od tego, do czego ona tak naprawdę będzie nam pomocna. Inaczej – jaką funkcję ma sprawować. Czy będziemy do niej kładły spore oraz grube przedmioty, czy przeciwnie niewielkie kosmetyki i portfel? Czy wolimy dźwigać ją na ramieniu, w ręku czy jako plecak? Wolimy brać ją na spacery czy chodzić po zakupy? Ogólnie możemy wyróżnić następujące torebki filcowe: damskie i unisex, przykładowo do chodzenia po mieście, okazjonalne na weekendy, do noszenia zakupów, pudełkowe, listonoszki czy na notebooka. Często mają jakiś rysunek (w większości przypadków fotografię), ale mamy szansę jeszcze wyszukać portfele typowe, wykwintne, bez zbytnich akcesoriów. Przykładem mogą być sportowe, na których napisy są po prostu niepraktyczne jeśli chodzi o komfort korzystania.

Przy doborze torby na zakupy pilśniowej należy kierować się też swoją budową ciała oraz wzrostem. Dla niedużej, delikatnej oraz niewysokiej Pani korzystniejsza będzie delikatna, która wyeksponuje prezencję, bądź niezmiernie duża, dzięki której wytworzy się efektowny kontrast. Dla tej, która pragnie prezentować się smuklej, korzystniejsza będzie torebka duża oraz niezmiernie duża, inaczej taka która przerzuci uwagę od newralgicznych fragmentów ciała. Zanim wybierzemy określony fason, powinnyśmy go przymierzyć i obejrzeć w lusterku. Jeśli wcale nie będziemy przyjemnie się w niej czuły, bynajmniej nie należałoby w nią inwestować. I tak będzie leżała w komodzie bądź (co więcej) sprzedamy ją wreszcie komuś niewielkim kosztem.

Przy użyciu jakich technik dbać o torebkę filcową?

Porządnie wykonana torba z filcu będzie służyła przez wiele lat. Jeśli dążymy do tego, aby tak było, powinniśmy pamiętać o paru ważnych wskazówkach. W szczególności w ogóle nie może być ona narażona na zwykłe ścieranie, przesuwanie oraz dotykanie różnorodnych nawierzchni (głównie chropawych). Jeśli wyruszamy autobusem, to korzystniej wziąć ją do ręki lub ulokować na kolanach, aniżeli nosić kurczowo na ramieniu. Jeżeli mamy na uwadze czyszczenie wtedy rozsądniej jest postawić na mycie na sucho czy czyszczenie w automacie w 30 stopniach omijając wirowanie. Temperatura nie może niespodziewanie się zmieniać, np. inna będzie wykorzystana do czyszczenia, natomiast nowa do przepłukiwania. Doskonałym zamysłem na odnowienie torebki jest wzięcie jej do pralni chemicznej. Jeżeli zdecydujemy się na oczyszczanie manualne, wówczas torby na zakupy nie „wykręcamy”, jak to mamy w nawyku robić z ubraniami, przenigdy nie szorujemy. Należy trochę odcisnąć z niej naddatek wody oraz położyć ją na nowym ręczniku. Pamiętajmy, by ponowić jej wcześniejszy kontur! Co zrobić, jeśli torba nie wygląda zachęcająco – rozczochrała się lub zobaczyliśmy na niej „kuleczki”? Wypada zrobić akurat to, co robiło się dawniej z golfami. Mianowicie umiarkowanie oczyścić ją za pomocą nożyc, przyrządu do golenia albo golarki do garderoby. Wypada przez cały czas szczególnie nadzorować, ażeby nie nadwyrężyć struktury filcu (zrobi się w niej najzwyczajniej w świecie otworek).

Torba filcowa na każdą okazję

Torebka stworzona z filcu na pierwszy rzut oka jest właściwa do luźnego stroju. Powinniśmy ją tymczasem nosić do biznesowej garderoby, jeżeli posiada korzystny wygląd, wielkość oraz charakter. Dawniej kolor torby dobierało się do kolorytu pantofli. Współcześnie modne są bardziej urozmaicone zestawienia. Ogólnie panują dwie wskazówki: jeżeli nakładamy na siebie kostium jednobarwny, to możemy przyzwolić sobie na torebkę z głębokimi fotografiami, itp. Jeżeli zakładamy rzeczy w stylu „na indywidualny kolorek”, to powinniśmy dobrać torbę o barwie obojętnej – czyli jednokolorową. Do marynarki i spódnicy lepiej pasuje szykowna torba filcowa, do butów sportowych – mocno pakowna, „gimnastyczna”. Na handlowe sympozja zabieramy ze sobą ukochany „filc” w kolorach konserwatywnych, zatem bladym, czarnym, „mlecznym”, czekoladowym. Generalizując: torba z filcu jest doskonała dla każdej kobiety, która zamierza być zwyczajnie modna! Warto zakupić dwie odmienne, jakie będzie można nosić w zależności od okoliczności, m in. do biura czy na miasto. Jeśli jesteś zainteresowana zakupem opisanego akcesorium, wejdź w ten odsyłacz – Torebka z filcu