Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń

Wybieramy system grzewczy

Efektywny system ogrzewania to podstawa każdego domu. Przy jego zakupie dobrze jest kierować względami oszczędności, rozmiarem powierzchni do ogrzania, funkcjonalności i naturalnie wydajności. Prawidłowo przystosowana instalacja centralnego ogrzewania, połączona z właściwą izolacją wnętrza oddziałuje na zredukowanie wydatków związanych z ogrzewaniem i między innymi zwalczaniem efektów przesadnej wilgotności. Dziś producenci sprzedają nam wygodne rozwiązania w zakresie instalacji centralnego ogrzewania. Częściowo zmechanizowane urządzenia, takie jak pompy ciepła, czy piece gazowe zaspokajają wszelkie standardy bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Są to rozwiązania osiągalne dla każdego z nas. Tymczasem są tak różne, że dobór właściwej instalacji nie jest zazwyczaj dość problematyczny. Pragniemy pokazać Ci najciekawsze systemy grzewcze. Jesteśmy przekonani, że odkryjesz idealne urządzenie dla siebie i swojego domu.

Nim jednak wykonamy analizę wybranych układów centralnego ogrzewania, powiedzmy sobie co dobrze jest zbadać przed zakupem odpowiedniego wyposażenia. W istocie możemy wyszczególnić 3 główne czynniki, które wpływają na dobór systemu grzewczego. Głównie jest to czynnik grzewczy, czyli ogrzewanie wodą, lub ogrzewanie powietrzne, z czego najpowszechniejsze jest u nas ogrzewanie wodne. Kolejną kwestią jest wybór źródła energii. Zazwyczaj energia do ogrzewania uzyskiwana jest w wyniku spalania konkretnego paliwa, którym jest gaz, drewno, węgiel, olej opałowy, czy też modny ekogroszek. Kolejnym systemem jest odzyskiwanie ciepła z otoczenia, co zapewniają wydajnościowe pompy ciepła. Również musimy się zastanowić nad tym, który typ układu grzewczego okaże się nas najbardziej odpowiedni – podłogowe, ścienne, czy podsufitowe. Teraz jesteś gotowy do podjęcia następnego kroku, czyli zakupu właściwego urządzenia do własnej ciepłowni.

Gazowe kotły do centralnego ogrzewania

System gazowy doprowadzi do redukcji kosztów ogrzewania w mieszkaniu. Jednak należy pamiętać, że do jego właściwego funkcjonowania niezbędne jest przyłączenie się do struktury gazu płynnego, lub zbudowanie własnego magazynu z paliwem. Wiąże się to z kolejną inwestycją, która niewątpliwie zwraca się po określonym czasie, choć musimy liczyć się z tym, że jesteśmy zmuszeni uzależnić się od dostawcy gazu, co dla niektórych może być niewygodne.

Jednym z najchętniej kupowanych pieców na gaz, jest piec marki Buderus, który został zaopatrzony przez producenta w możliwość dokładnego ustawienia temperatury i szybkiej przemiany ilości używanego paliwa. Kotły gazowe Buderus mają, zależnie od typu otwartą albo zamkniętą komorę spalania. W pierwszym przypadku oznacza to, że powietrze przesyłane jest z otoczenia, a w drugim, że przemieszczane jest przez specjalne przewody. Niezależnie od zakupu określonego rodzaju urządzenia, każdy piec gazowy zawiera specjalny moduł minimalizujący do zera możliwość odwrócenia ciągu spalin, jak i pełnego wyziębienia się ocieplanych mieszkań.

Oto najistotniejsze zalety pieców gazowych:

  • Znaczny poziom bezpieczeństwa
  • Modele zróżnicowane pod kątem ogrzewanej powierzchni (kotły jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne)
  • Prosta konstrukcja (kotły stojące bądź wiszące)

Piec na ekogroszek – przyjemne ogrzewanie

Eko groszek kwalifikuje się w poprzednich latach do najczęściej wykorzystywanych surowców do ogrzewania. Jest stosunkowo tani i niezwykle efektywny. Piece na ekogroszek najbardziej prawidłowo jednak działają w domach jednorodzinnych, a to przez wzgląd na konieczność magazynowania opału. Rzadziej stosowane są zatem w obiektach wielorodzinnych, choć niewątpliwie taka możliwość też występuje. Zerknijmy teraz na specyfikę tego wariantu systemu ogrzewania. Kotły na ekogroszek klasyfikowane są do grupy instalacji na paliwo stałe, które od dawna oferowane w branży urządzeń centralnego ogrzewania. Istnieją piece z górnym spalaniem i kotły z dolnym spalaniem. Jedno od drugiego odróżnia się wyłącznie obsługą, przy czym piece ze spalaniem dolnym mogą być sterowane automatycznie. Powietrze przenika do wnętrza pieca przez przyłączony wiatrak. Wspomniana już wcześniej marka Buderus, dostarcza piece na ekogroszek z specjalnymi czujnikami, które chronią przed pożarem.

Co do kluczowych zalet warto jest odróżnić trzy:

  • Nieskomplikowany dostęp do surowca opałowego
  • Bardzo komfortowa, wręcz instynktowna obsługa
  • Stosowna regulacja zwiększająca potencjał grzewczy

Naturalnie, że pompa ciepła

W trosce o kondycję natury, oraz finanse Klientów, zostały wynalezione, pompy ciepła – systemy pozyskujące ciepło z natury Pompy ciepła nie wyzyskują żadnego paliwa. Czynnikiem grzewczym jest tutaj, w zależności od modelu, powietrze, woda, lub też grunt. Tak innowacyjne rozwiązanie pozwala jeszcze bardziej zredukować koszty związane z ogrzewaniem. Zasadę działania pompy ciepła możemy porównać do pracy lodówki, z tym że w przeciwnym kierunku. Pobrane z środowiska źródło ciepła skrapla się, a powstająca para zostaje sprężona, przez co wspomaga obieg wody użytkowej. Zwykły układ, ale jak funkcjonalny.

Zalety pompy ciepła są następujące:

  • Wykorzystanie łatwo dostępnych źródeł do odebrania ciepła
  • Najwyższa skuteczność grzewcza spośród obecnych rozwiązań
  • Kooperacja z każdym wariantem ogrzewania

Wymieniliśmy i przedstawiliśmy Wam najatrakcyjniejsze systemy grzewcze. Wszystkie wymienione instalacje występują w w ofercie dystrybutora urządzeń centralnego ogrzewania: pompy ciepła Toruń