Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane

Nogi drewniane – ciekawa dekoracja twojego domu

Jakie ozdoby umieścić w domu, by wyglądał efektownie?

Dekoracje muszą być dostosowane do całego stylu, w którym mieszkanie zostało stworzone. W internecie mamy możliwość wyszukać sporo zakładów oferujących porcelanowe figurki, wielkoformatowe zdjęcia, nogi drewniane do mebli albo barwne pudełka do przechowywania drobiazgów. Jeśli jednak nie chcesz często sięgać do kieszeni, spróbuj sporządzić dekoracje samodzielnie, np. kartonowe, z rolek po ręcznikach papierowych bądź najzwyczajniej w świecie namaluj swój pierwszy obrazek.

Rolki po ręcznikach do rąk mogą prezentować się z początku pospolicie – małe, szare oraz mogą iść wyłącznie do pojemnika na śmieci. Możemy jednak stworzyć z nich oryginalne prace na ścianę. Trzeba pociąć dowolną rolkę (naturalnie przedtem należy ich trochę zebrać) oraz zasłonić warstwą farby w aerozolu (albo farbą i brokatem). W następnej kolejności trzeba wymyślić jakiś konkretny kształt, strukturę, w której oddzielne części będą przyklejane na ścianę i już! Jeszcze jednym konceptem – na święta Bożonarodzeniowe oraz Wielkiej Nocy – jest przygotowanie wiszących dekoracji z owych rolek. Odcięte elementy należy ze sobą złączyć, zaś przez jakąś z nich przeciągnąć nitkę albo sznur. Takich dekoracji można zawiesić wiele, aby efekt był jeszcze lepszy.

Od niedawna poszukiwane są lampiony wykonane z papieru, gdyż dzięki nim malutkie i duże lampy prezentują się naprawdę rewelacyjnie. Trzeba powycinać długie paski bądź jakieś inne układy w niestandardowych wielkościach oraz z nich stworzyć dekorację. Kolejnym pomysłem jest spisanie na piaskowym papierze (porównywalnym do starego) utworu poetyckiego (bądź przepisanie fragmentu lubianego utworu w formie prozy), a potem osłonięcie nim lampy nocnej.

Nogi drewniane, balustrady, tralki…

Jeżeli zależy Ci na przyozdobieniu domu w niesamowity sposób, możesz skorzystać z pomysłów producentów meblowych, m in. producenta nóg drewnianych. W asortymencie można wynaleźć wspaniale zdobione stopki do szafek, poręcze i podłokietniki. Otrzymywane są z najdoskonalszej jakości materiałów – pewnie brzmi to niby frazes promocyjny – jednakże jest tak w rzeczywistości. Owym środkiem jest zwyczajnie świetnej jakości drewno, np. brzozowe bądź sosnowe. Sprzęty dzięki profesjonalnie zdobionym stopkom nadają mieszkaniom wyjątkowy styl. Drewno jest najsilniejszym materiałem, z którego od wieków otrzymuje się meble i akcesoria meblowe. Natomiast dzięki odpowiedniej konserwacji będą ozdobą domu przez kilkanaście lat.

Wyposażenie drewniane możesz oczywiście zainstalować osobiście. Mówiąc w skrócie nie musisz posiadać branżowej wiedzy, oprzyrządowania czy „następnej pary rąk”. Więc jeżeli kupisz tralki bogato zdobione, w ogóle nie musisz kłopotać się, iż nie będą pasowały. Producenci stopek drewnianych mogą skonstruować nóżki drewniane oraz inne fragmenty wyposażenia na zamówienie w każdej ilości. Inaczej mówiąc, że możesz zamówić poręcze, które będą dobrane do pozostałych elementów wystroju. Ważne jest tu to, jakie Ty masz wymagania, jakie kształty Ci się podobają i jaki ma być rezultat. Możesz pogawędzić z wytwórcą dodatków do różnych mebli lub z stylistą wnętrz, w przypadku kiedy nie wiesz w pełni na co się zdecydować.

Tralki drewniane jako wyjątkowa ozdoba w Twoim domu

Tralki to profesjonalne barierki, jakie rozmieszcza się na tarasach, po stronie zewnętrznej schodów oraz oknach. Najczęściej wiele tralek jest zespolonych z poręczą. Ich główną funkcją jest osłanianie miejsc, z których można spaść. Wymienione barierki mają różnorakie formy, ale często stosuje się barierki z prętami (inaczej oczywiście tralkami), barierki ze szkła i barierki ze stalowymi linkami. Barierki z drążkami najczęściej osadza się w domach jednorodzinnych i pomieszczeniach dwupoziomowych, w których osłaniają schody oraz tarasy. Trzeba mieć na uwadze, że balustrady mają dawać bezpieczeństwo wszystkim współlokatorom (także dzieciom), stąd też muszą być zgodne z przepisami.

Jednocześnie są istotnym komponentem ozdobnym, który może odznaczać się z otoczenia kolorem, dbałością o szczegóły i gabarytami. Tralki, poręcze oraz pozostałe akcesoria możesz skonstruować u profesjonalnego rzemieślnika, jednak musisz przygotować się na wygórowaną cenę. Samodzielnie formowane towary są wyjątkowe – z pewnością nigdzie wspomnianych nie kupisz. Osoby pozostające w Twoim mieszkaniu z całą pewnością to zauważą.

Generalnie można wyróżnić kilka rodzajów balustrad (wyróżniają się ze względu na kompozycję):

Balustrady przezroczyste – w których zamontowane są tralki.

Balustrady kompletne – są najbezpieczniejsze. Zawsze zrobione z dobrych surowców, m in. cementu bądź cegły.

Balustrady kurtynowe – są wykonywane z pełnych modułów, jakie potem przytwierdzane są do centralnej części, przykładowo ze szkła.

Schody, których wielkość przekracza pół metra, muszą obowiązkowo mieć ochronę w formie balustrady (lub o analogicznej konstrukcji) od strony zewnętrznej. Wielkość „przegrody” w przypadku domów jednorodzinnych nie powinna być mniejsza aniżeli 90 cm.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się o wiele więcej, wejdź w link obok – Nogi drewniane producent