oświetlenie podszafkowe oświetlenie nadszafkowe lampy LED lampy podszafkowe

Nowoczesne oświetlenie kuchni

Opracowanie oraz aranżacja kuchni w charakterze współczesnym stanowi obecnie pewne wyzwanie. Umeblowanie na doskonały błysk, wspaniała kolorystyka, nieschematyczne podejścia dotyczące struktury przestrzeni i światło. Wielokrotnie kuchnia nie jest autonomicznym miejscem w apartamencie, ale współwystępuje wraz z salonem jako tzw. aneks kuchenny. Tym bardziej powinno się wówczas zagospodarować otwartą powierzchnię, by była nie tylko stylowa oraz zaznaczała temperament gospodarza, ale także w całości wygodna. Kuchennych inspiracji w sieci oraz kolorowych gazetach odnajdziemy – mówiąc skrótowo – mnóstwo. Wybór mebli i najistotniejszych sprzętów wcale nie dostarcza aż tylu kłopotów co odpowiednie podświetlenie. W ultranowoczesnej kuchni musi ono padać z paru miejsc oraz co istotne – rozświetlać płaszczyznę „przygotowawczą”, a mianowicie blaty, na których przyrządzamy dania. W takiej sytuacji świetnym projektem jest oświetlenie podszafkowe. Żeby wybrane pomieszczenie naszego apartamentu zwracało uwagę gości oraz równocześnie było solidne, można w przystępny sposób zainstalować światło przy schodach.

Oświetlenie LED – supercienka konstrukcja

Podświetlenie LED w kuchni jest w sumie konieczne. Po pierwsze – LED -y czerpią o 85% mniej mocy aniżeli stare żarówki, co z pewnością zauważy nasza kieszeń. Po drugie – z jego pomocą można bezproblemowo przyrządzić posiłki, myć naczynia oraz realizować kolejne czynności. Jeżeli poszukujemy niniejszej techniki do własnej kuchni, korzystnie byłoby byśmy zaznajomili się z propozycją firmy Piraya. Zajmuje się tworzeniem oraz dystrybucją oświetlenia meblowego oraz schodowego w typie LED i to w najcieńszej możliwej oprawie meblowej – Super Slim. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technik firmie udało się wprowadzić na rynek ultracienkie lampy meblowe o grubości 4,5 (6,5) mm. Zarazem wykorzystując moc jedynie 3,5 W można otrzymać jasność 350 lumenów. Światło wcale nie wygląda „sztucznie”, albowiem panel LED posiada znaczny wskaźnik oddawania kolorów Ra>85. Lampy Piraya zostały dodatkowo zaopatrzone we włącznik dotykowy. Pozwala on włączać je oraz wygaszać je, kiedy muśniemy klosz lampy. Jest to wyjątkowe rozwiązanie na rynku, które integruje cechę ultracienkości i technologię bazującą na przełączniku mikroprocesorowym (jest wbudowany w lampę na wysokości tylko 2,4 mm).

Efektowne lampy podszafkowe

W przypadku lamp podszafkowych mamy szansę wyśledzić parę przyciągających konstrukcji w klasach: „Oświetlenie podszafkowe LED ECO” oraz „Oświetlenie podszafkowe LED Premium”. W pierwszej odszukamy podświetlenie CREO MINI ECO, jakie zapewnia rozrzucone oświetlenie analogicznie jak świetlówka, posiada opatentowany profil i łatwość dyskretnego zakamuflowania kabli wewnątrz lampy. Natomiast CREO MINI ECO ma minimalną grubość – jedynie 4,5 (6,5) mm. Warianty z klasy CURRO ECO sprawdzą się nie tylko do kuchni, ale też do korytarza, przeróżnego typu wnęk i jako podświetlenie łazienki. Tymczasem DUO ECO ma na wyposażeniu dwie lampy o sumie energii liczącej 700 lumenów (60 W). Jeżeli chodzi o światło LED Premium możemy przebierać spośród wielu wymiarów oraz modeli lamp, których nie należy przyczepiać z wykorzystaniem śrub. Przykładowo lampy z klasy Curro Super Slim osadza się za sprawą solidnej obustronnej taśmy. Podświetlenie Premium ma dużo zalet, m.in.: niewysoką temperaturę pracy (długotrwała żywotność lampy), niewielkie koszty korzystania, proste mocowanie do mebli, nieobecność wiązań spawanych lub zgrzewanych, współczesny wygląd (dostosowanie do każdego awangardowego pomieszczenia), skonstruowanie ze stali rdzoodpornej z aluminiowym radiatorem lampy oraz opcję zmiany żarówki LED.

Eleganckie oświetlenie nadszafkowe

Na stronie firmowej można odszukać także ciekawe koncepcje na światło montowane nad szafkami. Do wyboru mamy lampy nadszafkowe w kolejnych klasach: kolorowe TORRO LED, TORRO STEEL LED, RUKO STEEL LED, NEVO LED i LUMIA LED. Wszystkie lampy wykonane są za pomocą techniki Super Slim, inaczej cechują się niewielkimi gabarytami w odniesieniu do jasności oraz mocy (100 luminów/W). Oświetlają całkowitą powierzchnią oraz są rozlokowane na wysięgniku posiadającym grubość ledwie 2,5 mm. Montaż jest nadzwyczaj łatwy, a styl wspaniale wpasowuje się w nowatorskie pomieszczenia. Pozytywną stroną lamp nadszafkowych jest niesamowicie duża intensywność – aż 350 luminów (jak żarówka o mocy 35-40W) i możliwość serwisu po uszkodzeniu żarnika. Ostatni wariant ultracienkiej lampy LED – LUMIA LED – jest chyba najbardziej podobna do standardowej lampy. Jakkolwiek także i w tym przypadku kolista strona z przodu jest zamocowana na płaskim wysięgniku. Oświetlenie do montażu ponad szafkami można zdobyć w czterech odcieniach: czekoladowym, czerwieni, zieleni, oraz stalowym.

Oświetlenie schodów LED

Firma Piraya, prócz dystrybucji oświetlenia pod szafki kuchenne i lamp nadszafkowych, jest ponadto wytwórcą innowacyjnych rozwiązań w zakresie oświetlania schodów. Dokładnie oprawy Vigo, która ma na wyposażeniu walcową soczewkę. To właśnie dzięki niej blask pada w prawidłowy sposób na schody. Oświetlenie schodów tego typu cechuje się nietypowym wzorem, rewelacyjnym efektem wizualnym, efektywnym odbiciem światła, niedużą temperaturą pracy, skutecznym rozproszeniem światła. Klosz lampy ma układ „łuku” oraz imituje szkło, właściwie nie zatrzymuje kurzu oraz jest wyposażony w ozdobną folię z grafiką. Jeżeli zajdzie taka konieczność, możemy wymienić panel LED.

Szczegółowe informacje można odnaleźć klikając w link – Lampa nadszafkowa