Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Nowoczesne pompy ciepła

Rynek urządzeń grzewczych ciągle rozwija się w żwawym tempie. Produkowane są kolejne wydajne urządzenia, które pobierają ciepło z ogarniającego nas środowiska. Nawet nie wyobrażamy sobie co współcześnie może stanowić źródło ciepła. Atrakcyjną alternatywą dla klasycznych układów centralnego ogrzewania jest pompa ciepła. Ta technologia może być stosowana w nowym, jak i standardowym budownictwie, zapewniając domownikom idealne warunki termiczne i spore oszczędności pieniężne. Pompy ciepła występują w różnorodnych typach (zależnie od sposobu odebrania ciepła) i w różnych opcjach cenowych (zależnie od zastosowanej technologii). Zazwyczaj producenci troszczą się o to, żeby pompy ciepła były użyteczne i zwarte, by nie zabierać zbyt dużej ilości miejsca w domu. Większość tych urządzeń działa w bezgłośnym trybie, co jest kolejnym, istotnym walorem. Najistotniejsze jest jednak, że każda pompa ciepła minimalizuje wydatki pokrywające ogrzewanie wnętrza, co jest najczęściej wyróżnianym czynnikiem, dla którego wiele osób zaufała tej technologii.

Jeśli budujesz dom, lub chcesz odrestaurować przestarzały system grzewczy, zobacz jaka pompa ciepła będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza. Niżej zaprezentujemy wszystkie typy pomp ciepła, wraz z ich szczegółową specyfiką.

Pompa ciepła powietrze/woda – perfekcja w każdym calu

Pompy ciepła powietrze/woda, jak sama nazwa sugeruje, wyzyskują powietrze z zewnątrz i powietrze wydzielane jako podstawowe źródło energii. Analogicznie jak inne systemy grzewcze, ten model pompy służy do zasilania w ciepło systemu centralnego ogrzewania (c.o.) oraz przygotowania gorącej wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc sprawne połączenie pompy powietrznej, regulowanego podgrzewacza wody i pojemnika buforowego wody do ogrzewania. Zastosowanie pompy ciepła powietrze – woda pozwala bez żadnego problemu ogrzać budynek o kubaturze 120m2, korzystając tylko z mocy otaczającej nas natury. Co więcej, duża ilość powietrznych pomp ciepła dysponuje również funkcją chłodzenia, co umożliwia ich stosowanie przy dowolnej temperaturze.

Pompa ciepła odzyskująca ciepło z gruntu

W przypadku ziemnych pomp ciepła źródłem ciepła jest grunt. Te urządzenia są inaczej zwane geotermalnymi pompami ciepła i odznaczają się lepszą skutecznością niż pompy ciepła powietrze/woda przy surowszych temperaturach. Największą skuteczność mają w sytuacji, gdy dolne źródło zostaje zamontowane w wodzie gruntowej, która przeważnie ma temperaturę przekraczającą zero stopni. Pompy ciepła typu grunt idealnie funkcjonują w budownictwie mieszkalnym.

Wodna pompa ciepła

Następną opcją jest zastosowanie wody jako czołowego źródła ciepła. Taki wariant pompy ciepła wspomagany jest dodatkową instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo wpływa na ostateczną skuteczność energetyczną urządzenia. System hydrologiczny daje możliwość osiągnięcia znakomitą wydajność, nawet w trakcie najostrzejszych zimowych nocy (od 300% do 600%). Wodna pompa ciepła może być wykorzystana do ogrzewania podłogowego, kaloryferów konwekcyjnych czy do ogrzewania napowietrznego.

Jak działają pompy ciepła

Pomimo zróżnicowanych źródeł ciepła, zasada działania pompy ciepła jest praktycznie identyczna w każdym przypadku. Każda pompa ciepła składa się źródła pobierające ciepło z góry i z dołu. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub ziemia, a źródłem górnym jest woda krążąca kolejno w całej instalacji grzewczej. Należy zaakcentować, że pompa ciepła nie produkuje ciepła, lecz odzyskuje je z innych źródeł, co jest najbardziej ekologicznym, dostępnym systemem grzewczym. Doskonała wydajność energetyczna jest rezultatem unikatowej budowy. Mamy parownik, który odprowadza energię cieplną z powietrza, wody i gruntu do układu. Dalej sprężarka spręża ocieplony gaz, podnosząc jego temperaturę. Gaz ten zmierza następnie do skraplacza, który zasila w ciepło wodę użytkową ogrzewającą cały dom. To co zostaje z procesu odzyskania ciepła zostaje przekazane do parownika. Cykl zostaje zakończony, a pompa ciepła jest gotowa do rozpoczęcia kolejnego procesu.

Wytwórcy wysokiej jakości urządzeń grzewczych zabiegają nie tylko o doskonałą wydajność energetyczną, ale również o stylistykę wykonania. Pompy ciepła nie są zbyt duże i łatwo przystosowują się do pomieszczeń o nietypowej kubaturze. Mogą być zarządzane bezdotykowo przy użyciu wygodnej aplikacji, bądź kontrolera. Wyposażone są również w rozmaitego rodzaju opcje, takie jak tryb pracy nocnej, czy tryb mechaniczny, co podnosi komfort obsługi. Co więcej mogą być łączone z innymi urządzeniami grzewczymi.

Jesteśmy producentem praktycznych pomp ciepła zwiększających wydajność energetyczną Twojego domu. Zapewniamy sprzedaż urządzeń grzewczych, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, a także montaż kompletnych układów grzewczych. Dla nas najważniejszy jest Twój komfort. Przejdź na naszą stronę i poznaj szczegółową specyfikację każdej pompy ciepła. Pompy ciepła Toruń