Kurs angielskiego - szkoła językowa Toruń

Angielski Toruń

Cambridge English Qualifications

Certyfikat Cambridge English Qualifications jest brany pod uwagę na całym świecie. Egzaminy wymagają wielofazofych przygotowań. Dzięki nim z łatwością zaprezentujemy nasze umiejętności na nie jednej rozmowie o pracę, lub podczas próby dostania się na studia. Perfekcyjnie oceniają nasze umiejętności i przedstawiają je na papierze. Nie każde miejsce oferuje nam możliwość podejścia do egzaminu. Taką sposobność oferują tylko najlepsze szkoły językowe. Mają one podpisane umowy z Cambridge English Qualifications, dzięki temu zyskujemy profesjonalny certyfikat. Jeśli podejmiemy decyzję o podejściu do egzaminu, powinno się skorzystać z usług szkoły językowej, która pomoże nam w nauce. Samemu dość trudno jest się odpowiednio przygotować. Niezbędne nam są odpowiednie materiały pomocnicze i ktoś obeznany, kto pomoże nam skupić się na najważniejszych aspektach. Każdy egzamin obejmuje inny zakres umiejętności i jest dostosowany pod różne grupy wiekowe, jednocześnie otwierając nam nowe możliwości. Pomaga to w dostaniu się na zagraniczne studia czy pracę w międzynarodowym zespole. Dzięki rozdzieleniu egzaminów na różne stopnie zaawansowania łatwiej jest się do nich dostosować i mamy możliwość wyboru tych najbardziej odpowiednich dla nas.

Certyfikat YLE

YLE, czyli Young Learners English jest certyfikatem który powstał z myślą o najmłodszych. Ocenia on umiejętności na poziomach (Pre A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers). Ten certyfikat mogą zdobyć dzieci między 7, a 12 rokiem życia. Określa to ich stopień zaawansowania i motywuje do następnych starań powiązanych z nauką języka. Łatwiej jest im w późniejszych latach podejść do trudniejszych egzaminów, umożliwiających coraz większe korzyści. Pomaga to też w zdobyciu wyższych stopni w szkołach, czy daje opcję zwolnień z testów.

Certyfikat A2 Key (KET)

Key English Test jest pierwszym egzaminem z serii Cambridge English Qualifications, umożliwiającym przystąpienie do niego osobom dorosłym. Zdany egzamin udowadnia posługiwanie się językiem angielskim na podstawowym poziomie. Pozwala kontynuowanie nauki na wyższym stopniu zaawansowania i związanie przyszłości z językiem angielskim.

Certyfikat B2 Preliminary (PET)

Na tym etapie otrzymujesz sposobność pracy w miejscach związanych z jęcykiem angielskim. Zdobycie certyfikatu oznacza umiejętność posługiwania się językiem w codziennych sytuacjach. Certyfikat jest ceniony na całym świecie.

Certyfikat B2 First (FCE)

First Certificate in English informuje, że nie będziesz mieć problemów w środowisku anglojęzycznym takim, jak praca czy studia. Pozwala też na zwolnienie z zajęć języka angielskiego na studiach, czy przystąpienie do nauki w obcym kraju w języku angielskim. Zdobywając konkretne wykształcenie pedagogiczne, jest też możliwość nauczania w przedszkolach i klasach 1-3.

Certyfikat C1 Advanced (CAE)

Certificate in Advanced English oznacza poziom zaawansowany. Jest honorowany przez największe marki. Udowadnia, że możesz już posługiwać się językiem angielskim tak samo w codziennym życiu, jak i w sytuacjach biznesowych.

Certyfikat C2 Proficiency (CPE)

Certificate of Proficiency in English jest już na najwyższym poziomie certyfikatem z serii Cambridge English. Stwierdza umiejętności w stopniu bardzo zaawansowanym. Po zaliczeniu tego egzaminu jesteśmy już w stanie zrozumieć praktycznie wszystko, co usłyszymy lub przeczytamy w języku angielskim, potrafimy się posługiwać językiem oficjalnym i specjalistycznym. Jest też opcja przystąpienia do studiów podyplomowych w języku angielskim.

Business English Certificates (BEC)

Ten egzamin przedstawia umiejętności w codziennych sytuacjach biznesowych. Jest to ważne, gdy zależy nam na przedstawieniu pracodawcy naszych zdolności. Nauka do tego certyfikatu obejmuje specjalistyczne słownictwo wymagane w sytuacjach biznesowych.

Jak przebiega egzamin Cambridge English?

Każdy z egzaminów sprawdza nasze umiejętności w piśmie, czytaniu, słuchaniu i mowie. Dzięki temu jest możliwość dokładnej oceny poziomu wiedzy. Tłumaczy to też wagę certyfikatu. Egzaminy zwykle są dzielone na dwie części: pisemną i ustną. Pisemna część składa się z poleceń powiązanych ze zrozumieniem tekstów pisanych oraz słuchanych. W części ustnej testu mamy zaliczenie w formie swobodnej rozmowy w języku angielskim. bierze pod uwagę naszą wymowę i wiedzę w różnych tematach, towarzyszących w życiu codziennym. Oczywiście przebieg egzaminu zależy od tego, jaki certyfikat wybierzemy.

Który egzamin Cambridge English wybrać?

Jeśli nie nie jesteśmy w stanie określić naszych predyspozycji językowych, dobrze jest udać się do szkoły językowej. Tam specjaliści ocenią nasz poziom zaawansowania i przygotują nas do zdobycia certyfikatu. Możemy odnieść się też do sugerowanych grup wiekowych, ponieważ stopień trudności egzaminu rośnie adekwatnie do poziomów nauki. Certyfikaty są też powiązane z tym, co pragniemy dzięki nim osiągnąć. Jeśli jest nam potrzebny do określonej pracy, za pewne zdecydujemy się na inny, niż w sytuacji starania się na anglojęzyczne studia.