Kurs angielskiego Toruń - szkoła językowa

Szkoła angielskiego

Coraz więcej osób wybiera na specjalistyczną naukę języka angielskiego, ponieważ przynosi korzyści w różnych aspektach życia. Angielski poznają już nie tylko osoby młode, ale również starsi ludzie. To dla nich dobra droga rozwoju.

W każdym wieku jest właściwy moment na polepszanie swoich zdolności posługiwania się językiem obcym. Znaczna część właścicieli firm decyduje się na wysłanie swoich pracowników do szkół, aby odnieść jeszcze większe wyniki na rynku. W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego jest niezbędna, zwłaszcza w środowisku zawodowym. Wiele firm współpracuje z zagranicznymi klientami, ze względu na to musi przyjmować do pracy ludzi posiadających kwalifikacje w tej kwestii.

Angielski będzie korzystny dla każdego, ale najpierw należy zatroszczyć się o odpowiedniego lektora, czy kurs języków obcych.

JAK WYBRAĆ DOBRĄ SZKOŁĘ JĘZYKA OBCEGO ?

Dobór odpowiedniej szkoły zależy od potrzeby. Szkoły językowe oferują lekcje pogrupowane na grupy wiekowe, poziomy oraz stopień zaawansowania. Możliwe są również zajęcia specjalistyczne, na przykład: kursy intensywne, biznesowe, konwersacyjne oraz maturalne i dla dzieci.

Także forma zajęć podlega kwestii wyboru. Organizatorzy szkół oferują zajęcia indywidualne, w grupach oraz on-line. Decydując się na kurs dobrze jest zorientować się czy możliwe jest zdobycie istotnych certyfikatów. Warto też poczytać opinie na temat danej oferty.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Istnieje ciąg dobrych stron nauki języka angielskiego. W głównej mierze dzięki temu zatroszczysz się o swoją przyszłość zawodową. Wykształcony pracownik jest chlubą dla firmy, a CV z angielskim na wysokim poziomie jest coraz bardziej wartościowe i otwiera drogę do znalezienia interesującej pracy.

Angielski jako język międzynarodowy pomaga w kontaktach z mieszkańcami z dalekich krajów. Będzie więc dobry w podróży, a w dobie internetu jest narzędziem komunikacji z ludźmi ze świata, także bez wychodzenia z domu.

Nauka angielskiego wspiera przełamywanie barier wykluczenia cyfrowego oraz wewnętrznej nieśmiałości. Zajęcia w grupach zmuszają do interakcji z innymi, a co za tym idzie wpływają na zdolności socjalne. Dodatkowo, kursy pomagają zrozumieć komunkaty, których w mediach jest mnóstwo ludziom w średnim wieku i starszym.

Kolejną z zalet jest to, że nauka języka przyczynia się usprawnienia pamięci. Z upływem lat mózg człowieka potrzebuje większej aktywności, by zachować sprawność umysłową. Ze względu na to, ćwiczenia mózgu będą ważne.

STOPNIE ZAAWANSOWANIA I POZIOMY NAUKI JĘZYKA

Zanim przystąpi się do kursu dobrze jest odpowiednio dopasować do siebie stopień trudności. W tym przypadku typuje się stopień zaawansowania:

Dla początkujących: ten poziom jest skierowany do tych, którzy dotąd nie mieli kontaktu z językiem albo uczyli się go wiele lat temu, ale nie porozumiewają się w tym języku.

Dla średnio-zaawansowanych: ten poziom jest dobry dla tych, którzy mieli doświadczenie z angielskim, ale potrafią komunikować się w tym języku, ale nie nie są w tym pewni siebie.

Dla zaawansowanych: ten stopień jest dedykowany dla tych co, dobrze znają język, uczyły się go i pragną podtrzymać jego znajomość i uzyskać certyfikat.

Istnieje też Europejski System Opisu Kształcenia Językowego, wskazujący poziom znajomości języka angielskiego uwzględniający umiejętności pisania, czytania, mówienia i słuchania.

Poziom A1: Osoba na tym poziomie zna i umie używać proste wypowiedzi oraz pytania i odpowiedzi w temacie zdarzeń z życia codziennego i prywatnego.

Poziom A2: Osoba z tym poziomem znajomości języka rozumie potrafi porozmawiać o rutynowych zdarzeniach życia codziennego w bezpośredniej wymianie zdań na tematy znane.

Poziom B1: Dzięki poziomowi B1 osoba porozumiewa się w komunikacji dla wydarzeń typowych. Umie proste i spójne wypowiedzi pisemne i ustne na temat zainteresowań, marzeń lub planów, z uzasadnieniem swoich opinii.

Poziom B2: Dla osoby na tym poziomie możliwe jest rozpoznanie przekazu zawartego w tekstach o złożonych albo abstrakcyjnych tematach. Pojmuje dyskusję dotyczące z pola jej specjalności. Porozumiewa się spontanicznie nie sprawiając problemów w porozumieniu. Formułuje szczegółowe wypowiedzi.

Poziom C1: Osoba na tym poziomie rozumie w szerokim zakresie skomplikowanych tekstów. Rozmawia płynnie i naturalnie w relacjach służbowych, towarzyskich i edukacyjnych.

Poziom C2: Z tym poziomem osoba bez przeszkód rozumie i stosuje zasadniczo wszystko w języku angielskim.

CERTYFIKATY:

Kursy angielskiego z reguły kończą się egzaminem, który pozwala na zdobycie certyfikatu potwierdzającego znajomość języka. Dotyczą one wielu aspektów, również połączonych z rozmaitymi branżami, na przykład branżą gospodarczą, czy turystyczną. Są też takie dla osób, które planują stały pobyt za granicą.

Do najczęściej spotykanych należą certyfikaty z ośrodka egzaminacyjnego University of Cambridge, które mierzą poziom umiejętności. Są to: First Certificate in English (FCE) — poziom średnio zaawansowany, Certificate in Advanced English (CAE) — zaawansowany oraz Certificate of Proficiency in English (CPE) — potwierdzający biegłość językową. Egzaminy Cambridge wyróżniają się nieograniczenie ważnym dyplomem.

Innym praktycznym certyfikatem, jest certyfikat Business English Certificate (BEC), który potwierdza umiejętności komunikacji w w biznesie.

Drugim także popularnym ośrodkiem egzaminacyjnym jest Educational Testing Service. W przypadku Certyfikatów ETS wyróżnia się dwie grupy:

Certyfikaty TOEIC — określają kompetencje językowe w miejscu pracy. Odbywają się na oddzielnych poziomach zaawansowania w kategoriach czytania i słuchania i pisania i mówienia.

Certyfikaty TOEFL — oceniają biegłość używania języka w środowisku akademickim. Analogicznie do TOEIC, jest sprawdzany na różnych poziomach zaawansowania.

Certyfikaty ETS są przeznaczone dla osób, które planują pracę lub studia za granicą.

mrrabbit.pl/kursy-i-certyfikaty-angielski-torun