Kredyty dla firm bez zus us kredyty dla firm bez dochodów faktoring bez bik

Bezpieczne kredytowanie firm

Kredyty dla firm bez zbędnych formalności

Część banków nie dostarcza swym kontrahentom krótkoterminowych kredytów, więc takich, jakie można uzyskać w 15 minut. Każdorazowo jesteśmy zobligowani złożyć pakiet materiałów na temat przychodów, obrotów, niezależnych pożyczek albo wpisu do hipoteki (gdyż jeśli ogólnie rzecz ujmując nie będziemy mieli możliwości go uiścić, wówczas bank „zaopiekuje się” naszym dobytkiem albo kolejną przedstawianą nieruchomością). Czy istnieje jakieś inne podejście? Obok banków pożyczki są oferowane także przez instytucje pozabankowe. Określa się je jako tzw. kredyty dla firm na oświadczenie. Aby zaciągnąć wspomnianą wierzytelność, w zasadzie nie jesteśmy zobowiązani męczyć się oddawaniem nieskończonej ilości papierów. Wystarczy, że wejdziemy na witrynę internetową kredytodawcy i wypiszemy kwestionariusz kredytowy bądź skontaktujemy się przy użyciu wniosku zgłoszeniowego z ekspertem. Naturalnie nadmieniona instytucja wypatruje wyciągów bankowych z wszystkich służbowych kont za poprzednie 6 miesięcy. Jest to niezbędne, by zweryfikować naszą zdolność pożyczkową. Ogólnie rzecz biorąc oznacza to, że pożyczkodawca analizuje obroty naszej placówki oraz jej funkcjonowanie w bazach danych na temat dłużników. Na decyzję jesteśmy zobowiązani czekać jedynie parę minut. W przypadku służbowego spotkania z ekspertem, wszelakie szczegóły kredytowania ustalane są na bieżąco.

Jakie są atuty kredytów pozabankowych?

Nade wszystko fakt, że krótko mówiąc nie jesteśmy zobowiązani przedstawiać pliku dokumentów oraz czekać w nieskończoność na opinię banku. Wielkim plusem kredytów firmowych bez ZUS i US jest jednocześnie to, że fachowiec jest w stanie ogół w jasny sposób wytłumaczyć (mówiąc w skrócie nie wykorzystuje bankowych sformułowań). Bynajmniej nie ma znaczenia specjalność, w której funkcjonujemy – możemy mieć sklepik mięsny, salon SPA bądź warsztacik samochodowy. Doradca poradzi nam jeszcze w sytuacji, gdy nasza placówka jest mocno zadłużona. Jest to wyjątkowa nowina dla tych, którzy planują wziąć kredyt dla firm bez dochodu. Do innych dobrych stron należą: akceptowanie pokaźnych stawek kredytów, długoletni termin spłaty, możność przeznaczenia kredytu na którykolwiek cel i opcja otrzymania wierzytelności w przypadku, gdy nasza jednostka ledwie podjęła pracę. W rozpatrywanych przedsiębiorstwach mamy możliwość otrzymać dwa warianty kredytów: bez pokrycia oraz z zabezpieczeniem. W przypadku kredytu z zabezpieczeniem pożyczkodawca funkcjonuje podobnie jak bank, toteż kredyt musi koniecznie zostać zabezpieczony hipoteką lub innym solidnym środkiem.

Faktoring – inny sposób na poprawę strony finansowej w Twojej działalności

Płynność budżetowa jednostki jest uwarunkowana w głównej mierze od nabywców. Zazwyczaj wcale nie planują oni spłacać faktur natychmiast, tylko czynią to po wielu tygodniach, zaś niekiedy miesiącach. Faktoring bez BIK to wykup takich długów poprzez placówki zewnętrzne, jakie oferują przykładowo usługi kontroli płatności lub robienie podsumowań. Nasza placówka może posiadać długi, gdyż nie jest to ważne przy tejże usłudze. Ogólnie wyróżnić można kilka podtypów faktoringu:

Faktoring globalny (bez regresu) – jednostka faktoringowa chce przejąć pełną odpowiedzialność za „pożyczki” klienta. Nasza instytucja bierze należność za fakturę (niejednokrotnie 90% ceny).

Faktoring niekompletny (z regresem) – oznacza na dobrą sprawę wzięcie kredytu w instytucji faktoringowej, bowiem w przypadku ruiny zadłużonego, to faktorant jest odpowiedzialny za rezultaty nie pokrycia za towar lub usługę w terminie.

Faktoring przeciwny – jest stworzony pierwszorzędnie dla placówek, jakie w nazbyt krótkim terminie powinni uiścić za wyrób bądź usługę.

Faktoring łączony – to skonsolidowanie dwóch fundamentalnych modeli faktoringu. Może bazować m. in. na tym, iż firma nabywająca zadłużenia będzie odpowiedzialna za upadłość odbiorcy wyłącznie w 50 %. Kredyt klienta jest rozszczepiony na dwie firmy, zatem każda spośród nich będzie musiała właściwą sumę pokryć.

Faktoring dotyczący wysyłek za granice (faktoring dla firm transportowych) – w takim przypadku chodzi o uzyskiwanie wierzytelności Interesantów o randze międzynarodowej z tytułu umów eksportowych. W skrócie – jednostka faktoringowa monitoruje kontrahentów będących w innych krajach, oraz przeprowadza proces odzyskania należności. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, iż faktor ogólnie rzecz ujmując nie będzie sponsorował reeksportu do krajów wzmożonego zagrożenia, m in. na Białoruś.

Pozytywne strony faktoringu

Kluczową korzyścią takiego wyjścia jest maksymalizacja zdolności pieniężnej naszej placówki. Dokładnie wiemy, w którym czasie zdobędziemy pieniądze oraz mamy możliwość przez to szczegółowo przewidywać wszystkie rozchody. Nie powinniśmy niepokoić się, iż klienci wcale nie zapłacą w terminie oraz co istotne – w zasadzie nie potrzebujemy marnotrawić czasu na to, aby ich popędzać. Dzięki faktoringowi mamy możliwość w przejrzysty sposób obniżyć zagrożenie wykonywania działalności gospodarczej. Innymi słowy – wcale nie musimy nieprzerwanie rozpamiętywać o tym, iż na skutek zadłużonych nabywców sami będziemy musieli zamknąć placówkę. Ważnym pozytywem jest łatwość wyprzedawania wyrobów bądź usług z dalszym okresem płatności. Z takiej postaci fundowania mogą zaczerpnąć również średnie instytucje, jakie bynajmniej nie mają zdolności kredytowej.

Dużo więcej wiadomości wynajdziesz tu – Faktoring bez BIK