Konsolidacja kredytów - Kredyty konsolidacyjne - Jak otrzymać kredyt konsolidacyjny

Konsolidacja kredytów od a do z

Kredyt jest zazwyczaj najłatwiejszym sposobem na błyskawiczne zdobycie potrzebnych nam pieniędzy. Wielu z nas nie może sobie pozwolić zakup domu, samochodu czy na sfinansowanie upragnionej wycieczki. Do tego dochodzą jeszcze inne nieoczekiwane wydatki. Wówczas zaciągnięcie kredytu okazuje się koniecznością. Na podstawie najnowszych danych prawie co piąty młody Polak ( w wieku od 18 do 24 roku życia) spłaca kredyt. Razem wszystkie te osoby muszą spłacić 6,2 mld złotych. Identycznie rysuje się nam cała sytuacja. Prawie 50 % mieszkających w Polsce osób ma otwarty kredyt w banku. Ogólnie liczba tych osób jest już większa niż 15,2 miliona dorosłych Polaków.

Zaciągając kredyt musimy się liczyć z opłatą akcesoryjnych odsetek. Procent od kredytu jest swoistym wynagrodzeniem dla banku, opłacanym za możliwość wręczenia nam pożyczki pieniężnej. W ciągu całego życia możemy uzyskać kilka kredytów, co uzależnione jest od naszej zdolności kredytowej. Aby przyjemniej było nam oddawać zadłużenie, spora ilość instytucji bankowych proponuje nam możliwość konsolidacji kredytu. Kredyty konsolidacyjne to znaczne ułatwienie, zwłaszcza w przypadku narastających odsetek. Bank scala wszystkie wzięte przez nas pożyczki w jedną, wyrównując przy tym stopy procentowe i warunki zwrotu kredytu. Jeśli doskwiera Cię spłata kredytów, w dalszej części artykułu dowiesz się jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Przeczytasz również o najlepszych ofertach konsolidacji chwilówek i zobaczysz ranking instytucji oferujących taką możliwość.

Po czym rozpoznać kredyty konsolidacyjne?

Generalnie rzecz biorąc kredyty konsolidacyjne nie różnią się zbytnio od zwykłych kredytów finansowych. Mają określone odsetki i zazwyczaj oddawane są w cyklicznych ratach. Fundamentalną różnicą, którą można dostrzec od razu jest wyrównana stopa procentowa. Kredyt konsolidacyjny łączy bowiem wszystkie zaciągnięte zobowiązania w jedno. Bank wyrównuje stopę procentową, dzięki czemu nie zwracamy kilku kredytów, tylko jeden. Ponadto otrzymując kredyt konsolidacyjny otrzymujemy możliwość wydłużenia okresu jego zapłaty. Skonsolidowanie długu jest możliwe poprzez zminimalizowanie kosztów jego obsługi. Dziś banki dają nam możliwość konsolidacji kredytów, nie bacząc na ich formę. Mamy szansę zatem ujednolicić kredyt na dom z małą pożyczką, albo kredyt zaciągnięty na podjęcie działalności gospodarczej z spłatą karty kredytowej.

Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny?

Jak już powiedzieliśmy wcześniej kredyt konsolidacyjny to prosta zamiana aktualnych zobowiązań finansowych z różnych banków na jeden kredyt regulowany w jednej placówce finansowej. Wiele osób myśli o tym jak otrzymać kredyt konsolidacyjny. Na początku warto jest zgromadzić wszelkie wiadomości na temat swoich zobowiązań. Potrzebujemy przygotować wszystkie umowy kredytowe, jak i obecny wyciąg z konta (przedstawiający 3 miesiące wstecz) potwierdzający obecne dochody. Na spotkanie z doradcą kredytowym powinno się również dostarczyć obowiązujący dowód tożsamości. Po poznaniu szczegółów Twojej sytuacji, bank zadecyduje, czy jest w stanie skonsolidować Twoje kredyty. Wówczas otrzymasz informacje o tym na jakich warunkach nastąpi konsolidacja kredytów.

Ranking kredytów konsolidacyjnych

Dziś praktycznie każdy bank proponuje swoim Klientom kredyty konsolidacyjne. Wymogi zdobycia takiego kredytu są niezwykle zróżnicowane. Zależy to przede wszystkim od pozycji banku, a także od bezpieczeństwa oferowanych rozwiązań finansowych. Atrakcyjne oferty proponują takie banki jak PKO BP, Alior Bank, czy ING. Kredyt konsolidacyjny PKO BP udzielany jest jedynie w polskiej walucie, jednakże Klienci mogą dostać tzw. wakacje kredytowe, czyli odroczenie jednej raty w ciągu roku. Bank PKO BP oferuje również możliwość dobrania dodatkowej gotówki. Kredyt konsolidacyjny PKO BP udostępniany jest na wspólną spłatę debetów, kart kredytowych, a także kredytów mieszkalnych, samochodowych i gotówkowych. Z kolei Alior Bank daje kredyty konsolidacyjne do kwoty sięgającej nawet 200 tysięcy złotych. Czas spłaty może być rozciągnięty na 10 lat. Akceptowane są różnorodne źródła potwierdzające dochód. Bardzo znaczące jest, że kredyt konsolidacyjny może być zaciągnięty przez dwie osoby, które nie łączy żadne pokrewieństwo. Pakiet konsolidacji kredytów banku ING cechuje się długofalowym terminem spłaty, osiągającym nawet 35 lat. Bank udziela nam możliwość dostosowania rodzaju spłacanych rat – raty równe lub raty malejące.

Konsolidacja kredytów, czy konsolidacja chwilówek to duże ułatwienie dla osób, które w rezultacie utraty pracy lub nagłej zmiany stanu zdrowia nie są w stanie spłacić kilku kredytów za jednym razem. Każdego z nas może kiedyś dotknąć sytuacja,w której będziemy musieli skorzystać z nowoczesnych rozwiązań finansowych. Wchodząc w dorosłe życie będziemy chcieli zatroszczyć się o swoją samodzielność. Dziś zakup domu, czy samochodu jest kojarzone z zaciągnięciem kredytu. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż nasze pensje nie dają nam niezliczonych możliwości, a życie biegnie nie ubłaganie do przodu. Na stronie konsolidacja.eu odszukacie wiele specjalistycznych informacji nawiązujących do konsolidacji kredytów. Specjaliści doradzą Wam jak otrzymać kredyt i który bank wybrać. Tutaj możecie przejść na stronę i zapoznać się z podstawami konsolidacji: konsolidacja kredytów.