skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek

Sprzedaż gotowych spółek

Największe zadłużenia polskich spółek

W Polsce funkcjonują różne typy spółek, przykładowo cywilna, partnerska bądź Europejska. Spora część interesantów rozpatruje je jak rozwiązanie na prawdziwy interes, jak działalność gospodarczą, która może nieść w krótkim okresie wysokie przychody. Bez względu na to, na jaki wariant spółki się decydujemy, należałoby dobrze zorientować się jakie postulaty trzeba spełnić. Spółki osobowe działają odmiennie niżeli spółki kapitałowe. Jeżeli bynajmniej nie zamierzamy marnować czasu na rozpoczynanie nowej spółki od „niczego”, mamy możliwość zakupić spółkę typu shef companies, która jest wcześniej zarejestrowana, zaś pracę można zacząć natychmiast. Nie ma ponadto jakiegokolwiek problemu z ich odsprzedaniem. Skup zadłużonych spółek dziś jest w Polsce w fazie wzrostu.

W naszym kraju jest dużo takich „bytów”, które są potężnie zadłużone. Kredyt, który pierwotnie miał intensyfikować przychody, nieodwołalnie staje się nadmiernie obfitym ciężarem, żeby dalej go nosić. Zaledwie w 2011 roku CEZ i MOL posiadały zadłużenie w granicach 25, 4 mld złotych, natomiast Orlen oraz Lotos wspólnie na powyżej 16 mld złotych. Na innych lokatach widniały w niniejszym okresie kolejno: GTC, TPSA, CEDC, TVN, Cyfrowy Polsat i PGNIG. Do obserwowania faktycznie dużych zobowiązań wyznaczane są zawodowe narzędzia, przykładowo rating Altmana albo EBITDA. To ostatnie jest popularnie stosowane poprzez banki do tropienia, na jakim szczeblu jest zadłużenie oraz czy bariera 3 jednostek nie została przebyta.

Czy warto sprzedać spółkę z długami?

Teraz sporo firm proponuje skup spółek z długami, jaki opiera się mówiąc w kilku słowach na przeniesieniu pełnomocnictw do niej na inną osobę. Przeważnie same skupują spółki od posiadacza czy znajdują klienta na wkłady. Jeżeli planujemy się zorientować, jakie firmy teraz się tym interesują, wystarczy, iż wpiszemy w wyszukiwarkę określenia „kupię zadłużoną spółkę” albo ”kupię spółkę z długami”. W większości przypadków przedsiębiorstwa są zainteresowane nabyciem spółek: z zobowiązaniami względem kontrahentów oraz organizacji państwowych (ZUS, US bądź banki), „czystych” (nie posiadających żadnych obrotów, ale również nie posiadających jakichkolwiek debetów), na etapie upadłości, podczas kontroli przez instytucje publiczne (PIP, ZUS, US), w stadium kasacji, z zagubionym inwentarzem, z zagubionymi aktami czy obowiązującymi leasingami. Jeśli spółka wywołuje same szkody, trzeba zastanowić się nad jej sprzedaniem.

Szczeble odsprzedaży zadłużonej spółki:

  • Wykonanie sprawozdania finansowego, które jest bazą do negocjacji stawki za wkłady w spółce z długami
  • Przemieszczenie uprawnień w kancelarii u notariusza – przygotowywany jest akt notarialny i zgoda odsprzedania udziałów
  • Zwolnienie członków Zarządu oraz powołanie kolejnych z alternatywą metamorfozy nazwy i adresu spółki
  • Wyrównanie PKD oraz wzmocnienie kapitału zakładowego spółki
  • Przejęcie całej dokumentacji
  • Opracowanie wszelakich nieodzownych dokumentów do KRS, GUS, US i ZUS.

W większości przypadków zadłużona spółka jest nadmiernie intensywnym obciążeniem. Nie tylko finansowym, lecz też wewnętrznym. Na dotkliwe rezultaty są narażeni organizatory oraz krewni, nierzadko nękani przez wierzycieli. Spółka dająca straty aktywuje następne długi – jeszcze liczniejsze, które na końcu stają się „nie do zapłacenia”. Sporo przedsiębiorstw nabywających zadłużone spółki umieją w takiej okoliczności poratować oraz zatrzymać „błędne koło zobowiązania”.

Chcę kupić gotową spółkę

Przeważnie jednostki, jakie interesują się nabywaniem zadłużonych spółek, proponują również sprzedaż owych „bez skazy”, nie posiadających jakiejkolwiek historii, nie posiadających obciążeń. To ciekawy projekt dla tych, którzy zamierzają jak najszybciej zainicjować inwestycję albo działalność. Jednocześnie absolutnie nie pragną przeżywać zupełnej procedury złączonej z tworzeniem spółki. Dziś możemy zakupić gotowe spółki, jakie posiadają numery REGON, KRS, NIP, VAT oraz VAT-EU, pismo o niezaleganiu wobec US lub zaświadczenie o niezatrudnianiu jakichkolwiek pracowników. Przed nabyciem można poza tym poprosić o zrobienie kolejnych wpisów czy stworzenie konta bankowego. Firmy skupujące spółki obiecują kompleksowe usługi, biegłość przygotowywania określonych operacji oraz zabezpieczenie całej transakcji.

Jak konkretnie wygląda nabycie gotowej spółki? Nieodzowne są w szczególności: skan dokumentu osobistego udziałowców oraz członków Zarządu, numery NIP, droga rozkładu udziałów, adres siedziby spółki, nazwa spółki, kierunek jej praktyk, skład zarządu oraz metoda jego przedstawiania. Wszelkie konieczne formalności są zrealizowane w trakcie 24 godzin. Jeśli wspólnikiem jest cudzoziemiec, wówczas u notariusza musi oprócz tego stawić się tłumacz przysięgły. Opcjonalnymi usługami dostarczanymi przez przedsiębiorstwa kupujące spółki są księgowość, usługi z kręgu rachunkowości, kadr i płac, pomoc skarbowa, a także rejestracja nowych spółek. Jeżeli zamierzasz dowiedzieć się więcej, wejdź w ten odsyłacz – Sprzedam zadłużoną spółkę