Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych

Dekoracje ślubne – dekorujemy salę i kościół

Są różne sposoby na udekorowanie sali weselnej i miejsca, w którym odbywa się nasze przyjęcie. Zaliczają się do nich świecące napisy, które z pewnością rzucają się w oczy. Ich ważnym atutem jest to, że mogą mieć bardzo wiele, różnych zastosowań.

Zgodnie z obowiązującymi, trendami, świecące napisy na weselach to jedna z najczęściej wybieranych dekoracji przez Pary Młode. Dzieje się tak, gdyż w stosunkowo niedrogi sposób, można przykuć uwagę zaproszonych i olśnić ich już na początku imprezy. Napisy świetlne emanują przyjemne ciepło, dlatego niezłym pomysłem jest ustawienie ich np. w okolicach miejsca przeznaczonego do tańca albo obok stanowiska zespołu. Jeżeli pójdziemy tą drogą – warto wówczas pomyśleć nad napisem, który będzie zachęcał przybyłych na przyjęcie do zabawy, np. „DANCE”.

Możemy także zdecydować się, na zawieszenie świecącego napisu na ścianie. Będzie to dobre wyjście, jeśli na naszym weselu zaoferujemy bar z drinkami dla gości. Świecący napis, z daleka wyróżniający miejsce, w którym ulokowany jest bar stanie się przydatnym dodatkiem. Para Młoda ma również możliwość wywieszenia napisu ze swoimi inicjałami, bądź też często spotykanym „MR&MRS” – nad drzwiami wiodącymi do sali weselnej.

Świecący napis jest idealnym tłem do sesji fotograficznych. Zrobione zdjęcia na jego tle mogą mieć bardzo romantyczny charakter. Jeżeli postawimy na mniejszą wersję, to wówczas spokojnie takie litery mogą stać się ozdobą stołu Nowożeńców, dzięki której miejsca Młodej Pary będą konkretnie wyróżnione.

Dekoracja w postaci świecących napisów stała się prawdziwym hitem na rynku dekoracji ślubnych. Warto się zdecydować na nią, ze względu na spory wachlarz zastosowań w stosunkowo niskich cenach.

Nieodłącznym elementem ślubu oraz wesela są balony. Kolorowe baloniki, balony z helem, balonowe ozdoby auta weselnego, czy bardziej popularne – balony przedstawiające Państwa Młodych. Rozwiązań jest bez liku, a każde może sprawić, że nasze przyjęcie będzie jeszcze piękniejsze.

Z pozoru może się wydawać, że dekoracje balonowe to nic nadzwyczajnego. Są widoczne niemal na każdym weselu, ale stwierdzenie, że nie można w tej kwestii zastosować elementu zaskoczenia jest bardzo dalekie od prawdy. Prawdziwą furorę zrobimy, gdy sięgniemy chociażby po tańczące balony w kształcie Młodej Pary – na pewno wywołamy dzięki temu wiele uśmiechów na twarzach osób biorących udział w przyjęciu weselnym, a i sami z pewnością będziemy zachwyceni. Podczas ostatnich sezonów ślubnych, zanotowaliśmy również zwiększoną modę na balony-olbrzymy, które wystrzeliwuje się w trakcie pierwszego tańca Młodej Pary, a więc jednego z najbardziej podniosłych momentów całego wesela.

Jeżeli pragniemy nadać naszemu wspaniałemu przyjęciu weselnemu jeszcze bardziej romantyczny charakter, to wówczas świetnym rozwiązaniem będą dla nas ledowe balony świecące, chociażby w kształcie serca. Takie czerwone balony będą się świetnie prezentować przed domem weselnym pod wieczór, ale także na korytarzu domu weselnego i na samej sali.

Na sali weselnej nierzadko spotykamy inne dekoracje, które prezentują się szczególnie efektownie. Balony mogą również stać się drobnym dodatkiem do większych elementów dekoracyjnych. W takiej sytuacji bardzo przydatne mogą być balony pastelowe. Kolorowe baloniki z pewnością spodobają się najmłodszej części naszych gości.

Jak wynika z tego wpisu, świat balonów jest ogromny i każda Para Młoda może w nim znaleźć coś dla siebie. Oryginalne kompozycje balonowe to świetny wybór na ślub, przyjęcie weselne, ale również na inne eventy zorganizowane.

Planowanie ślubu nie ma miejsca, bez planowania dekoracji na wesele, które uświetnią każdą część ceremonii. Wielki wybór dodatków, jakimi można udoskonalić wystój kościoła, sali czy samochodu, pozwoli na przygotowanie wymarzonej uroczystości. Dekoracje na ślub nie muszą być wcale drogie, ani wyszukane, by były doskonałym elementem wystroju wnętrz, robiły wrażenie oraz były dobrze wspominane przez zaproszonych gości. Najlepiej zdecydować się na te elementy, które będą odpowiadały parze młodej oraz podkreślą charakter imprezy.

 

DEKORACJE ŚLUBNE DO KOŚCIOŁA

Podstawowym celem dekoracji ślubnych w kościele jest wytworzenie niesamowitego nastroju. Dostosowuje się je do wnętrza kościoła, by mogły podkreślić piękno  i wyjątkowość ceremonii ślubnej, jednak nie może być ich za dużo, żeby nie zaburzały wizerunku świątyni. Dekoracja kościoła opiera się przede wszystkim na ozdabianiu ołtarza, drogi do niego oraz naw bocznych. W tym przypadku najbardziej sprawdzają się świece, kwiaty oraz szarfy.

Latarenki, świeczniki, świece

Świece potrafią stworzyć niepowtarzalny klimat, szczególnie w półmroku dominującym w kościele. Odpowiednie rozplanowanie miejsc, pozwoli na niesamowite oświetlenie wystroju. Trzeba jednak pamiętać, by były one rozmieszczone z głową, aby nie zawadzały gościom w sprawnym poruszaniu się oraz nie stanowiły zagrożenia. Dostępnych jest wiele wspaniałych latarenek i świeczników, które nie tylko dodadzą uroku wystrojowi, ale również zabezpieczą przed kapaniem wosku.

Szarfy, wstęgi, dywany

Zazwyczaj wstęgi i szarfy wykonuje się z satyny lub tiulu. Zawiesza się je podłużnie względem ławek, żeby ukształtować korytarz, którym para młoda podejdzie do ołtarza albo przy samym ołtarzu. Wstęgi mogą być gładkie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by dodatkowo udekorować je kwiatami, kokardami albo innymi ozdobami.

Dodatkowo przejście do ołtarza można wyłożyć chodnikiem lub dywanem, który udoskonali wygląd przejścia oraz nada mu elegancji. Zazwyczaj takie dywany są w kolorze czerwonym lub białym.

Płatki, kwiaty, bukiety

Bukiety i kwiaty mają duże zastosowanie. Będą odpowiednie w każdym z miejsc, które para młoda zamierza ozdobić. Trzeba też pamiętać, że lepiej postawić na mniej kwiatów żywych oraz nie używać sztucznych. Kwiaty będą odpowiednie przy ławach oraz przy ołtarzu. Co raz częściej rozsypuje się płatki kwiatów w przejściu do ołtarza. Nie wolno przesadzać z ilością dodatków. Dywan i płatki jednocześnie mogą stać się przesadą.

Kwiatowe pergole

Pergole to kwiatowe łuki wyłożone kompozycjami kwiatowymi, które można ustawić nie tylko w kościele. Taka dekoracja ślubna poprawi też wystrój sali albo będzie przyjemnym tłem do sesji zdjęciowej. Niestety, to dość kosztowna ozdoba.

SAMOCHODOWE DEKORACJE NA WESELE

Dekorując samochód także można wykazać się pomysłowością. By ta inicjatywa nie kończyła się na wynajęciu limuzyny, można ją także ozdobić ciekawymi spersonalizowanymi dodatkami.

Kwiaty, puszki, wstążki

Nadal do najbardziej popularnych ślubnych ozdób samochodowych należą puszki, kwiaty oraz wstążki. Puszki przyczepia się do tyłu auta i są one dostępne w różnych wzorach i kolorach oraz mogą mieć ciekawe nadruki. Równie dużym zainteresowaniem ciągle cieszą się także wstęgi na maskę auta, które można ozdobić kwiatami, koralikami, kokardami czy nawet balonami oraz innymi małymi ozdobami.

Tablice rejestracyjne i naklejki

Zarówno tablice rejestracyjne jak i naklejki są dostępne w gotowych oraz spersonalizowanych formach. Można je zamówić z ciekawymi grafikami weselnymi, które wpasują się w przewodni motyw uroczystości, a także datą ślubu, imionami, czy zabawnymi tekstami.

DEKORACJE SALI WESELNEJ

Dekoracje weselne, które ozdobią salę weselną, są szczególnie ważnym elementem, który trzeba wybrać, organizując ślub. Podstawowym priorytetem jest dekoracja stołów, a potem otoczenia oraz części przeznaczonej na tańce. Znaczącą rolę spełniają tu często kompozycje kwiatowe, choć w nowoczesnych projektach, świetnie sprawdza się także gra świateł scenicznych, które nadadzą niezwykłą atmosferę. Wszystko zależy od motywu przewodniego, jaki interesuje parę młodą.

Otoczenie

Dekoracja otoczenia zazwyczaj bazuje na motywie przewodnim wesela. Inaczej zostanie udekorowana ze względu na miejsce uroczystości, inaczej w stosunku do pory roku i upodobań młodej pary. Wszystkie te elementy muszą wzajemnie współgrać tak, by utworzyć wyjątkowy klimat. W tym przypadku ważny jest dobór oświetlenia, kwiatów, ozdobnych materiałów oraz wszelkich wiszących dodatków np. balonów, girland, czy papierowych kul.

Stoły

Stół z reguły unosi największą liczbę dekoracji ślubnych, dlatego przygotowanie go wymaga troski o szczegóły. Wśród najczęstszych dekoracji na stole są nie tylko piękne serwetki, winietki, czy zastawa stołowa. Będą się tam również drobne podarunki dla gości, bieżniki i obrusy, aranżacje kwiatowe i świece. Dostępne są również śmieszne dodatki, jak na przykład regulamin weselna, menu lub podziękowania.

Krzesła

W przypadku krzeseł najpopularniejszą dekoracją ślubną są pokrowce, które dopasowuje się pod względem kolorów i wzorów. Dodatkowo istnieje sporo ofert ciekawych zawieszek, wstążek, kokard, drobnych świateł, girland oraz oczywiście kwiatów, którymi można przystroić siedzenia dla pary młodej oraz dla gości.

Dodatki

Wśród wielu dodatków, często dostępna jest także księga gości na specjalne życzenia oraz plakaty i ankiety, które będą wzruszającą pamiątką. Z kolei fotobudka uświetni wesele, dzięki zabawnym rekwizytom do fotografii. Ofert z dekoracjami na wesele jest dużo i z pewnością każda z par znajdzie coś w swoim guście.

Dekoracje ślubne