Dekoracje weselne Toruń- dekoratorka sal ślubnych kosciolow samochodow

Dekoracje weselne

Planowanie wesela nie odbędzie się, bez planowania dekoracji ślubnych, które uświetnią każdą część ceremonii. Bogaty wybór dodatków, którymi można udoskonalić wystój kościoła, sali czy samochodu, pozwoli na przygotowanie wymarzonej uroczystości. Dekoracje na wesele nie muszą być wcale drogie, ani wyszukane, by były doskonałym elementem wystroju , robiły wrażenie oraz były miło wspominane przez gości. Najlepiej wybrać takie elementy, jakie będą pasowały parze młodej oraz uwydatnią charakter imprezy.

DEKORACJE ŚLUBNE DO KOŚCIOŁA

Głównym celem dekoracji weselnych w kościele jest zbudowanie niesamowitego nastroju. Dostosowuje się je do wnętrza kościoła, by mogły dodać piękna i wyjątkowości ceremonii ślubnej, co ważne nie może być ich przesadnie dużo, aby nie zaburzały wizerunku świątyni. Dekoracja kościoła bazuje przede wszystkim na ozdabianiu drogi do ołtarza, samego ołtarza oraz bocznych naw. W tym celu najbardziej sprawdzają się świece, kwiaty oraz szarfy.

Świeczki, świeczniki, latarenki

Świece potrafią stworzyć unikalny klimat, zwłaszcza w półmroku dominującym w kościele. Dobre rozplanowanie miejsc, pozwoli na niesamowite oświetlenie wystroju. Trzeba jednak pamiętać, aby były one poukładane z głową, żeby nie zawadzały gościom w komfortowym poruszaniu się i nie stanowiły zagrożenia. Dostępnych jest wiele pięknych latarenek i świeczników, które nie tylko nadadzą uroku wystrojowi, ale również ochronią przed kapaniem wosku.

Szarfy, wstęgi, chodniki

Zwykle wstęgi i szarfy wykonuje się z tiulu lub satyny. Zawiesza się je wzdłuż ławek, aby ukształtować korytarz, którym para młoda podejdzie do ołtarza lub przy samym ołtarzu. Wstęgi mogą być gładkie, jednak równie dobrze można dodatkowo przystroić je kokardami, kwiatami lub innymi ozdobami.

Dodatkowo drogę do ołtarza można wyłożyć chodnikiem lub dywanem, który udoskonali wygląd przejścia i nada mu eleganckiego stylu. Zwykle takie chodniki są w kolorze białym lub czerwonym.

Bukiety, kwiaty, płatki kwiatów

Bukiety i kwiaty mają szerokie zastosowanie. Będą doskonałe w każdym z miejsc, jakie para młoda chce ozdobić. Trzeba też pamiętać, że lepiej zdecydować się na mniejszą liczbę kwiatów żywych i nie używać sztucznych. Kwiaty będą odpowiednie przy ławach oraz przy ołtarzu. Często rozsypuje się płatki kwiatów na drodze do ołtarza. Nie wolno przedobrzać z ilością dodatków. Płatki i dywan jednocześnie mogą już być przesadą.

Kwiatowe pergole

Pergole są kwiatowymi łukami wyłożonymi kompozycjami kwiatowymi, które można ustawić nie tylko w kościele. Ta dekoracja na wesele uświetni też wystrój sali lub będzie przyjemnym tłem do sesji zdjęciowej. Niestety, to jedna z kosztowniejszych ozdób.

SAMOCHODOWE DEKORACJE ŚLUBNE

Przy dekoracji samochodu też można wykazać się kreatywnością. By ten pomysł nie kończył się na wynajęciu limuzyny, można ją także udekorować ciekawymi spersonalizowanymi dodatkami.

Puszki, wstążki, kwiaty

Do wciąż najbardziej popularnych ślubnych ozdób samochodowych należą puszki, kwiaty oraz wstążki. Puszki przyczepia się do tyłu auta i są one dostępne w różnych wzorach i kolorach oraz mogą mieć ciekawe nadruki. Tak samo dużym zainteresowaniem wciąż cieszą się także wstęgi na maskę auta, które można ozdobić kwiatami, koralikami, kokardami nawet balonami i innymi małymi ozdobami.

Tablice rejestracyjne i naklejki

Zarówno naklejki jak i tablice rejestracyjne można kupić w gotowych i spersonalizowanych formach. Da się je zamówić z atrakcyjnymi grafikami weselnymi, które wpiszą się w przewodni motyw uroczystości, a także datą ślubu, imionami, czy zabawnymi tekstami.

DEKORACJE SALI WESELNEJ

Dekoracje ślubne, które przystroją salę weselną, są szczególnie ważnym elementem, który trzeba wybrać, planując wesele. Głównym priorytetem jest przystrojenie stołów, a później otoczenia oraz części przeznaczonej na tańce. Dużą rolę spełniają tu zwykle kompozycje kwiatowe, choć w bardziej nowoczesnych projektach, świetnie sprawdza się także aranżacja świateł scenicznych, które nadadzą niesamowitą atmosferę. Wszystko zależy od interesującego parę młodą motywu przewodniego.

Otoczenie

Wystrój otoczenia zazwyczaj bazuje na przewodnim motywie wesela. Inaczej zostanie udekorowana z uwagi na miejsce uroczystości, inaczej w stosunku do pory roku i upodobań pary młodej. Wszystkie te elementy muszą wzajemnie łączyć się tak, by zbudować niepowtarzalny klimat. W tym przypadku istotny jest dobór oświetlenia, kwiatów, ozdobnych materiałów i wszelkich podwieszanych dodatków np. balonów, girland, czy papierowych kul.

Stoły

Stół z reguły unosi najwyższą liczbę dekoracji ślubnych, dlatego przystrojenie go wymaga dbałości o szczegóły. Wśród najczęstszych dekoracji na stół są nie tylko winietki, piękne serwetki, czy zastawa stołowa. Znajdują się tam również niewielkie podarunki dla gości, bieżniki i obrusy, aranżacje kwiatowe i świece. Dostępne są także śmieszne dodatki, jak na przykład regulamin weselna, menu lub podziękowania.

Krzesła

W przypadku krzeseł najpopularniejszą dekoracją na ślub są pokrowce, które dobiera się pod względem wzorów i kolorów. Dodatkowo istnieje sporo ofert ciekawych zawieszek, wstążek, kokard, drobnych świateł, girland i oczywiście kwiatów, którymi można przystroić siedzenia dla pary młodej i dla gości.

Dodatki

Wśród wielu dodatków, zwykle dostępna jest też księga gości na specjalne życzenia oraz plakaty i ankiety, które staną się wzruszającą pamiątką. Natomiast fotobudka uświetni zabawę weselną, dzięki śmiesznym rekwizytom do fotografii. Ofert z dekoracjami weselnymi jest mnóstwo i z pewnością każda z par znajdzie coś w swoim guście.

Dekoracje weselne Toruń