sklepy internetowe toruń -tworzenie sklepów woo commerce

Sklepy internetowe od bloga do sklepu

Dzisiejsze dni to ciągły rozrost cywilizacji konsumpcjonizmu. Wszyscy chłoną towary, ciągle rozglądają się za czymś nowym i łakną mieć coraz więcej. Nic nie jest argumentów na to, żeby ta tendencja się odwróciła. Kupowanie wartościowych towarów to również, lecz bierzemy pod uwagę jeszcze kosmetyki, wyżywienie – czyli najzwyczajniej to, co jest nam potrzebne do życia. Dużo osób życie spędza w nieustannym biegu i dzięki temu, nie zostaje nam zbyt wiele czasu na chodzenie po sklepach. Receptą może być sklep internetowy – potencjalna żyła złota, jeśli jest prowadzona z głową.

 

Sklep internetowy – dlaczego i jak?

Sami znamy pewnie niemało takich jednostek, praktycznie w ogóle nie planujących odpoczynku. Nabywają produkty hurtowo w markecie co 14 dni, aby oszczędzić sobie regularnego chodzenia po niezastąpione produkty. W dzisiejszych dniach niektóre sklepy poszły krok naprzód i gwarantują im dostawę produktów pod drzwi.

Wyżej przywołana problematyka tyczy się głównie ludzi zapracowanych, tkwiących miesiącami w miejscu zatrudnienia. Nie pałają oni entuzjazmem, jak powinni udać się na świąteczny shoping. Tacy ludzie chętnie czerpią garściami z korzyści jakie daje sklep internetowy oraz masowo zamawiają prezenty dla rodziny. Tak więc – właśnie oni stają się naszą grupą docelową, jak widać na załączonym obrazku – dosyć sporą.

 

Wiemy zatem jaki najważniejszy powód zorganizowania sklepu internetowego, toteż w tej chwili trzeba przemyśleć jak on ma wyglądać. Nie ma sensu rzucać się na zbyt głęboką wodę. Jeśli sklep internetowy ma Wam przynieść wymierne zarobki, wówczas zaczynamy od tzw. analizy SWOT. Zbadanie silnych oraz słabych stron, szans i zagrożeń to całkowita podstawa. Obejmuje to kwestię tak naszego nowopowstałego sklepu, jak i rywalizujących podmiotów. Musimy przeanalizować jakie statystyki produkują, i jak możemy się spośród nich wyróżnić.

 

Krok następny to określenie grupy odbiorców. Będzie to sprawa bardzo indywidualna. Tworzony przez nas sklep internetowy możemy skierować do Odbiorcy ogólnego, który będzie mógł wybierać spośród dużej ilości kategorii towarów, lecz także np. przyciągać do sklepu internetowego zwłaszcza Panie, z powodu licznej oferty kosmetyków. W tym przypadku najważniejszy jest Twój plan biznesowy. Sumiennie sprawdźcie, czy dysponujesz budżetem, pozwalającym na dotarcie do Odbiorców z całego kraju. Być może trzeba będzie zawęzić działalność do jednego miasta lub województwa.

Pamiętajcie, że otwarcie sklepu internetowego wiąże się bezpośrednio z działalnością gospodarczą. Opcje w tym przypadku są dwie:

  • W przypadku gdy dopiero otwierasz własną firmę, bezwzględnie należy zewidencjonować działalność gospodarczą – przygotować wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym lub do Ewidencji Działalności Gospodarczej, pozyskać REGON w Urzędzie Statystycznym, dopełnić formalności w Urzędzie Skarbowym i ZUS-ie.
  • Jeżeli otworzyłeś firmę wcześniej, musisz tylko dokonać zmiany w swoim PKD (Polska klasyfikacja działalności), uzupełniając je o zapis dotyczący handlu w sieci.

 

Kolejna istotna kwestia związana jest z produktami. Kiedy już ustalimy czy będzie to coś branżowego, z ekskluzywnej branży, czy też towary uniwersalne, wyrabiane na dużą skalę, koncentrujemy się na starannym wyselekcjonowaniu dystrybutora. Odpowiedzialność, terminowość i wiarygodność, to musi być grupa cech, na jaką musimy mieć baczenie. Rzecz jasna na końcu jednym z decydujących parametrów okaże się przełożenie jakości na koszta. Taniej nie oznacza zawsze lepiej i odwrotnie. Sprawa dostawcy załatwiona? Teraz należy zredagować unikalne informacje dotyczące oferowanych przedmiotów. Dlaczego ma to niebagatelne znaczenie

Wchodzimy właśnie w sferę promowania. Nie możemy się oprzeć tylko na opisach producentów. Jeśli pragniemy w niedługim czasie zwrotów inwestycji, wówczas trzeba postawić na jedyne w swoim rodzaju opisy produktów – łatwo do zapamiętania dla potencjalnych Nabywców, lecz oprócz tego – zoptymalizowane pod SEO, żeby popularna wyszukiwarka Google traktowała te opisy jako unikalne. Jeżeli nasza treść była już wcześniej gdzie indziej – nasza wyrocznia oceni Was negatywnie i nie osiągniemy czołowej pozycji w rezultatach wyszukiwania. Możemy te opisy przygotować sami, ale lepiej jak zajmą się tym specjaliści od SEO.

 

Sprawy związane z produktami już za nami – przyszła kolej na wprowadzenie określonych systemów płatności. Do najpopularniejszych należą:

– System PayU
– PayPal
– Przelewy 24

Bez dwóch zdań musimy także zapewnić Odbiorcom uregulowanie należności przy odbiorze i z góry. Kluczową sprawą jest to, aby serwis płatności był odpowiednio zabezpieczony– najlepiej szyfrowaniem. Dzięki temu nasi Klienci obdarzą Was większym zaufaniem.

 

Sklep internetowy – kwestie techniczne

 

Wizja jest, poznaliśmy mocne i słabe strony konkurencji, mamy nakreślony plan biznesowy oraz odpowiednio spreparowane pod sprzedaż towary? Pora na sprawy techniczne.

Dobór oprogramowania nie potrwa pięć minut, gdyż może zdecydować o sukcesie sklepu. Jeśli chcecie mieć pewność, że wybierzecie właściwe – zapytajcie biegłego w tej dziedzinie. Czasami starczy chociażby darmowe oprogramowanie, lecz jeśli nasz sklep ma się rozwinąć na dużą skalę – możemy potrzebować full serwisu lub indywidualnego oprogramowania.

 

Domena czasem jest dawana w pakiecie z oprogramowaniem, ale też nie zawsze. Jeśli tak nie będzie – wówczas będzie trzeba takową zakupić. Nie sprawdzą się tutaj skomplikowane rozwiązania – nasza domena musi być prosta, taka, którą bez problemów zapamiętamy i powtórzymy w gronie znajomych .

W kwestii hostingu szczególnie skupiamy się na rozmiarze i limitach związanych z transferem – co naturalnie zależy od wielkości sklepu internetowego. Nie możemy się ograniczać do darmowych hostingów – narzucają one zbyt wiele barier, hamujących rozwój naszego projektu.

 strony-www.torun.pl/sklepy-internetowe