Strony www Toruń

W jaki sposób samodzielnie utworzyć stronę WWW na WordPressie?

Samodzielne przygotowywanie strony na WordPressie może sprawiać wrażenie, że jest trudne, jednak nawet z minimalnymi umiejętnościami programistycznymi jest całkowicie wykonalne, z uwagi na dużą liczbę przygotowanych narzędzi, wspierających całkowity twórczy proces. Na samym początku WordPress bardziej uznawany był za blogową niż jako baza, na której da się utworzyć fachową stronę internetową. W związku z tym podstawowe możliwości zorientowane były na komponowanie blogowych wpisów. Teraz duża grupa osób prowadzących  profesjonalne strony wciąż używa opcji dodawania treści: aktualności, porad, wskazówek, recenzji dopasowanych charakteru konkretnej witryny. Często wpisy są wyodrębnione do specjalnej zakładki, w której cyklicznie wstawiane są kolejne wpisy. Natomiast znaczną część całej witryny wypełniają podstrony uzupełnione treścią, która zazwyczaj przez długi okres jest niezmienna. Na takich podstronach przeważnie dodawane są opisy usług, personelu, sukcesów, certyfikatów lub na przykład cenniki. Aby te wszelkie elementy mogły powstać bez programistycznej wiedzy niezbędny będzie page builder, czyli edytor za pomocą którego utworzymy konkretne części wizualne i tekstowe, jakie znajdą się na witrynie.

Podstawowy edytor wizualny na WordPressie

Podstawowy wizualny edytor jest elementem wbudowanym w WordPressie już w momencie rozpoczęcia pracy. Wysoko zaawansowane są dostępne dzięki wtyczkom podłączane do kokpitu administracyjnego. Koncepcja wizualnego edytora na WordPressie bazuje na dołączaniu nowych elementów do strony internetowej poprzez wybór potrzebnego, po czym przeniesienie go (metodą przeciągnij i upuść) w dowolne miejsce. Podstawowy wizualny edytor na WordPressie oferuje w większości zbliżone opcje tak samo przy kreowaniu głównej strony, podstron, a także wpisów. Pełen proces tworzenia polega na dopasowaniu konkretnego bloku, uzupełnienia go grafika lub tekstem, a w kolejnym kroku dostosowaniem do siebie kolejnych bloków. W ten sposób można ustawiać między innymi nagłówki , akapity, listy, pliki, cytaty. Wszystkie te elementy da się grupować, układać w kolumnach, układać dodając odstępy i separatory. Dodatkowo nawet podstawowy wizualny edytor umożliwia dodawanie samodzielnie kodów HTML, widżetów (np. tagi, kalendarz, kategorie), czy odsyłaczy do mediów społecznościowych (np. instagram, facebook, youtube). Nie wymaga to żadnych umiejętności programistycznych. Uzupełniamy treść, obrazy, dodatki itp. ustawiamy ich wielkość, kolory, pogrubienie, a edytor samoistnie koduje. Przy edycji wpisów możliwe są dodatkowe opcje, gdzie da się ustalić datę publikacji wpisu, dołączyć mu wybraną kategorię, a także tagi oraz dodawać wyróżniające zdjęcie, jakie stanie się okładką danego postu.

WordPressowe wtyczki edytorów wizualnych

Szczególną zaletą WordPressa sa funkcje podłączania wtyczek, jakie w znaczny sposób wspierają projektowanie strony internetowej. Nie jest to tylko zbiór dodatków, co umożliwia wstawianie ponadpodstawowych elementów jak na przykład harmonogramy, formularze czy szczegółowe tabele. Pośród wielu wtyczek odpowiadających za pojedyncze zaawansowane elementy znajdują się też kompletnie rozwinięte wizualne edytory, uzupełnione o szerszą liczbę opcji. Wtyczki mogą być płatne oraz darmowe, gdzie te płatne są szczególnie rozwinięte. Ponadto niektóre szablony zawierają w pakiecie dostęp do wybranej wtyczki edytora. Tego rodzaju dodatek jest wtedy w pewnym stopniu ograniczony, jednak jego koszt wliczy się w koszcie szablonu.

Muffin Builder

Jednym ze znanych szablonów, oferującym rozwinięty wizualny edytor jest szablon BeTheme zaprokektowany przez Muffingroup. Włączony wewnątrz Muffin Builder gwarantuje ogromny zakres opcji, związanych z dodaweniem i ustawieniem zawartości na witrynie. Ten edytor w łatwy sposób pomoże przygotować fachową i interesującą stronę internetową na równi dla biznesu, a także stale aktualizowanego bloga. Dzięki opcji rozmieszczania wielu elementów od grafik, przez teksty po funkcjonalne dodatki w podsekcjach i kolumnach o wybranych rozmiarach, bez przeszkód wykonasz funkcjonalną stronę WWW dostosowaną do Twoich potrzeb.

Elementor

Pierwszą zaletą Elementora jest to, że w odróżnieniu od najprostszego wizualnego edytora WordPressa i Muffin Buildera, wszystkie elementy da się dodawać, edytować bezpośrednio z widokiem strony. W przypadku tamtych rezultat jest widzialny dopiero po zaktualizowaniu dodanych wszystkich okien w edycji strony. Elementor działa bezpośrednio z Podglądem w czasie rzeczywistym. Zawiera bardzo dużo opcji do co konkretnych elementów i ich opcji. Właściwie prawie każdy element może być bez trudu dostosowany i ułożony według upodobania dopasowując rozmiary, kolory, czcionki albo na przykład rozmieszczenie.

Beaver Builder

Beaver Builder uznany jest jako jeden z najpopularniejszych i często używanych wtyczek do budowania witryn internetowych. Tak samo jak Elementor działa bezpośrednio na podglądzie zawartości strony w czasie rzeczywistym. Co w znacznym stopniu przyspiesza projektowanie i jest niezwykle wygodne. O ile Beaver Builder zawiera wiele rozbudowanych opcji, których obsługa nie jest trudna, niekiedy skrypt wymaga momentu na wczytanie danych, dlatego wprowadzane zmiany pokazują się z minimalnym opóźnieniem.

Divi

Divi umożliwia projektowanie witryn internetowych, dzięki technice wskazywania i dodawania elementów. Projektowanie w czasie rzeczywistym i spora liczba opcji zmieniania stylów i treści sprawia, że jest znacznie bardziej docenianą wtyczką do edycji. Jednym z ważnych elementów Divi, jest zachowanie całej historii edycji, dzięki czemu bezprzeszkód można cofnąć się do wybranego momentu i rozpocząć projektowanie od początku.

WP Bakery (Visual Composer)

WP Bakery jest jednym z najwcześniejszych wizualnych edytorów, z uwagi na co często jest dołączany do niektórych szablonów w pakiecie. Przez wiele lat był rozbudowywany do tego stopnia, że zawiera wiele wartościowych opcji, jakie pomogą stworzyć funkcjonalną stronę. Zaawansowane możliwości wpływają niestety na jego wydajność, dlatego momentami jest bardzo powolny. Pomimo tego jest prosty we współpracy i stosunkowo tani.

Tworzenie stron Toruń