Implanty stomatologiczne – Toruń

Natychmiastowe wszczepienie implantów w jeden dzień w gabinecie stomatologicznym

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że leczenie zębów w gabinecie stomatologicznym z reguły przeciąga się na parę wizyt. Szczególnie w czasie zabiegów z zakresu implantologii, ortodoncji lub chirurgii stomatologicznej. Współcześnie techniki umożliwiają stomatologom na ograniczenie czasu, który pacjent musi poświęcić na leczenie w klinice stomatologicznej. Dzięki obecnym metodom implantologów kliniki stomatologiczne oferują możliwość wstawienia implantów w jeden dzień. Pełny uśmiech podczas jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak natychmiastowa odbudowa zębów jest możliwa już właściwie od razu.

Piękny uśmiech w jeden dzień? Nowa alternatywa dla pozostałych uzupełnień protetycznych

Co to jest proteza w jeden dzień i czym różni się od pozostałych wszczepów implantologicznych? Różnica między tradycyjnym zabiegiem wszczepienia implantów zębowych w gabinecie stomatologicznym, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, opiera się na sposobie wstawiania implantów. Tradycyjnie aplikowane są tak zwane dwufazowe implanty. Ten model stomatologicznego leczenia wyróżnia się tym, że na początku wszczepiany jest implant, a w drugim etapie stomatolog mocuje nadbudowę protetyczną. Te dwa etapy odgradza długookresowy proces osseointegracji, tj. proces, w którym implant zespaja się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero gdy implant stomatologiczny oraz kość zrosną się na stałe, proteza może zostać umieszczona przez dentystę.

W sytuacji uzupełnienia implantów w jeden dzień, wykorzystywane są implanty jednofazowe, gdzie cały proces aplikacji implantów i osadzenia nadbudowy protetycznej przebiega podczas jednej wizyty. Warto jednak zauważyć, że proces umieszczenia implantów w jeden dzień muszą wyprzedzać całkowite badania diagnostyczne u dentysty, żeby całkowity proces leczenia stomatologicznego był prezcyzyjny oraz bezpieczny. Na podstawie diagnoz stomatolog przygotowuje kompleksowy plan leczenia stomatologicznego i szablony, jakie posłużą do stworzenia modelu nadbudowy protetycznej. Natomiast sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów stomatolog wykona w ciąg jednej wizyty. Warunekiem osiągnięcia pięknego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie kości oraz jamy ustnej pacjenta. Inaczej najpierw konieczne będzie leczenie stomatologiczne, by później nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Etapy leczenia implantami w jeden dzień

Pierwszą fazą leczenia implantami w jeden dzień jest całkowita konsultacja z dentystą. Na tym etapie doprecyzowywane są wszelkie elementy zanim stomatolog wykona zabieg właściwy. Stomatolog określa stan zębów i tkanki kostnej pacjenta oraz indywidualne uwarunkowania. Jego rolą jest też wzięcie właściwych wycisków, za pomocą których stomatolog protetyk spreparuje odpowiednią protezę. Co więcej pacjent ma kilka możliwości. Ze względu na ilość braków zębowych, może wybrać różne uzupełnienia protetyczne. Przy mniejszych brakach wystarczy korona protetyczna lub most protetyczny. W sytuacji całkowitego bezzębia z reguły rekomendowana przez dentystów jest metoda oparcia całkowitej protezy na czterech lub na sześciu implantach sposobem All on 4 lub All on 6. W tym czasie stomatolog ustala też koszt implantów i całego leczenia.

Drugą fazą implantów w jeden dzień jest zabieg właściwy, wykonywany w klinice dentystycznej. W tej fazie stomatolog wszczepia 4 lub 6 implantów zębowych, a następnie bezpośrednio tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Z jakiego powodu mówimy o uzupełnieniu tymczasowym? Nieważne jaką metodą – implantów jednofazowych czy dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi złączyć się z kością, a zabiera trochę czasu. Odbudowa protetyczna tymczasowa zapewnia pacjentowi całkowitą wygodę i właśnie zastosowanie takiej tymczasowej protezy stomatologicznej pozwala na osiągnięcie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza gabinet dentystyczny z twardym i pełnym uśmiechem w jeden dzień, z jakiego może korzystać dokładnie tak, jak z naturalnych zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty i umożliwia im bezpieczny proces integracji z kością, a na dodatek wygląda bardzo naturalnie.

Końcowy etap leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień jest po zespojenia z kością implantów, gdy protezę tymczasową zamienia się na protezę właściwą. Zazwyczaj na ten zabieg należy umówić się z dentystą po paru miesiącach. Ten etap też będzie wzięty pod uwagę w trakcie sporządzania planu leczenia dentystycznego. Sama ostateczna proteza sporządzana jest z najwyższej jakości surowców i dopasowana indywidualnie, co sprawia, że posłuży pacjentowi dożywotnio. Warunkiem tego, jest utrzymanie higieny i regularne konsultacje stomatologiczne. Wszelkie instrukcje lekarz stomatolog oczywiście przekazuje pacjentowi w czasie kolejnych wizyt. To istotne, by wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – All on 4 albo system All on 6

Jednofazowe zakładanie implantów zwykle odbywa się w jednym z dwóch systemów używanych przed dentystów implantologów. Zwykle wszczepia się je w przypadku osób dotkniętych całkowitym bezzębiem. Obie te techniki są sposobem stworzenia wspaniałego uśmiechu w jeden dzień. Różnica dotyczy liczby implantów, na jakich będzie osadzona proteza. Według uznania protezę da się zamontować na 4 lub 6 implantach. Bez względu na to, czy pacjent wybierze metodę All on 4 czy metodę All on 6, każda z nich zapewnia pełną stabilizację uzupełnienia protetycznego, a przecież o to chodzi w tym najbardziej. All on 4 oraz All on 6 gwarantują stabilne wsparcie dla protezy, która za sprawą tego nie wysuwa się, nie rusza i nie wypada w trakcie mówienia lub jedzenia. Takie systemy implantów w jeden dzień, dentyści polecają w głównej mierze osobom, które utraciły cały łuk zębów. Dzięki zastosowaniu zaledwie 4 lub 6 implantów, koszty stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie zredukowane, a pacjent cieszy się swoim nowym pięknym uśmiechem w jeden dzień

http://implantytorun.pl