Implanty stomatologiczne – Toruń

Implanty w jeden dzień

Przyzwyczailiśmy się do tego, że leczenie zębów w gabinecie dentystycznym przeważnie dzieli się na wiele wizyt. Głównie w czasie leczenia z dziedziny ortodoncji albo chirurgii stomatologicznej. Dzisiaj techniki umożliwiają stomatologom na redukowanie czasu, który pacjent musi poświęcić na leczenie w gabinecie stomatologicznym. Dzięki najnowszym sposobom implantologicznym kliniki dentystyczne dają możliwość aplikacji implantów w jeden dzień. Piękny uśmiech podczas jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak szybka odbudowa zębów jest dostępna właściwie od ręki.

Implanty w jeden dzień? Szybka alternatywa dla innych zabiegów protetycznych

Czym jest proteza w jeden dzień i dlaczego różni się od innych wszczepów implantologicznych? Różnica pomiędzy typowym zabiegiem aplikacji implantów zębów w gabinecie dentystycznym, a natychmiastowym wszczepieniem implantów w jeden dzień, opiera się na technice wstawiania implantów. Zazwyczaj wszczepiane są tzw. implanty dwufazowe. Ten rodzaj leczenia stomatologicznego cechuje się tym, że najpierw wszczepiany jest implant, z kolei w drugim etapie stomatolog zakłada protezę. Te dwie fazy izoluje długotrwały czas osseointegracji, to jest proces, kiedy implant zespaja się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero potem implant dentystyczny oraz kość złączą się na stałe, nadbudowa protetyczna może być osadzona przez stomatologa.

W sytuacji odbudowy implantów w jeden dzień, stosowane są implanty jednofazowe, w jakich pełen proces aplikacji implantów oraz oparcia na nich nadbudowy protetycznej zamyka się w ciągu jednej wizyty. Warto też nadmienić, że procedurę wszczepienia protezy w jeden dzień muszą poprzedzić pełne badania diagnostyczne u stomatologa, by pełen proces leczenia stomatologicznego był jak najbardziej bezpieczny i precyzyjny. Na podstawie badań stomatolog sporządza szczegółowy plan leczenia stomatologicznego oraz szablony, jakie będą bazą do spreparowania wzoru nadbudowy protetycznej. Tymczasem sam zabieg natychmiastowej aplikacji implantów stomatolog wykona podczas jednej wizyty. Warunekiem osiągnięcia nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonały stan zdrowia kości oraz jamy ustnej pacjenta. W przeciwnym razie najpierw niezbędne będzie leczenie stomatologiczne, aby nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Przebieg leczenia implantami w jeden dzień

Początkowym etapem leczenia implantami w jeden dzień jest całkowita konsultacja z dentystą. W tej fazie wykonywane są wszystkie elementy zanim dentysta wykona zabieg właściwy. Stomatolog określa stan jamy ustnej, zębów i kości pacjenta oraz personalne uwarunkowania. Jego zadaniem jest także pobranie odpowiednich wycisków, na podstawie których stomatolog protetyk przygotuje odpowiednią protezę. Ponadto pacjent może wybrać kilka możliwości. Patrząc na ilość luk zębowych, może poprosić o różne protezy. Przy mniejszych brakach dobrym pomysłem będzie korona protetyczna lub most protetyczny. W przypadku całkowitego braku zębów z reguły polecana przez stomatologów jest metoda osadzenia protezy całkowitej na 4 lub 6 implantach sposobem All on 4 albo All on 6. W tym czasie stomatolog przedstawia także koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Następnym etapem implantów w jeden dzień jest zabieg właściwy, przeprowadzony w gabinecie stomatologicznym. Na tym etapie stomatolog wszczepia cztery albo sześć implantów zębów, potem bezpośrednio tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Z jakiego powodu mówimy o tymczasowym uzupełnieniu? Niezależnie od techniki – implantów jednofazowych czy dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi zespoić się z kością, a zabiera trochę czasu. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe gwarantuje pacjentowi całkowitą wygodę oraz właśnie założenie takiej tymczasowej odbudowy dentystycznej pozwala na odzyskanie pięknego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi z kliniki dentystycznej z stabilnym oraz pełnym uśmiechem w jeden dzień, którego może używać dokładnie tak, jak z naturalnych zębów. Proteza tymczasowa chroni implanty oraz umożliwia im bezproblemowy proces złączenia z kością, a także wygląda bardzo naturalnie.

Finalny etap leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień następuje po złączeniu z kością implantów, gdy tymczasową protezę zastępuje właściwe uzupełnienie protetyczne. Przeważnie na taki zabieg należy spotkać się z dentystą po kilku miesiącach. Z całą pewnością ten element także zostanie wliczony w trakcie projektowania planu leczenia dentystycznego. Ostateczna odbudowa protetyczna wykonywana jest z najwyższej klasy surowców oraz dopasowana indywidualnie, co sprawia, że będzie dobra dożywotnio. Jedynym wymaganiem, jest zachowywanie odpowiedniej higieny oraz ciągłe konsultacje dentystyczne. Wszystkie porady lekarz stomatolog rzecz jasna przedstawia pacjentowi w ciągu wizyt. To istotne, aby wiedzieć, jak troszczyć się o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – System All on 4 albo All on 6

Szybkie zakładanie implantów zwykle przeprowadzane jest w 1 z 2 systemów używanych przed stomatologów implantologów. Z reguły aplikuje się je u osób z bezzębiem. Obie te metody są sposobem uzyskania uśmiechu w jeden dzień. Różnica polega na ilości implantów, na jakich zostanie umieszczona proteza. Według uznania uzupełnienie protetyczne można umieścić na 4 lub 6 implantach. Nieważne, czy pacjent wybierze technikę All on 4 czy technikę All on 6, każda z nich gwarantuje wysoką stabilizację uzupełnienia protetycznego, a przecież o to chodzi w tym najbardziej. All on 4 oraz All on 6 stanowią stabilne wsparcie dla protezy, która za sprawą tego nie rusza się, nie wysuwa oraz nie wypada w czasie jedzenia czy mówienia. Te systemy implantów w jeden dzień, dentyści zalecają w głównej mierze tym, którzy utracili cały łuk zębów. Dzięki zastosowaniu tylko 4 lub 6 implantów, koszty stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są zdecydowanie zredukowane, a pacjent może cieszyć się swoim nowym wspaniałym uśmiechem w jeden dzień

http://implantytorun.pl