Implanty zębów – Toruń

Piękny uśmiech w jeden dzień w klinice stomatologicznej

Przywykliśmy do tego, że leczenie zębów w gabinecie dentystycznym zwykle rozkłada się na sporo spotkań. W głównej mierze w przypadku leczenia z dziedziny implantologii, ortodoncji oraz chirurgii stomatologicznej. Współcześnie sposoby leczenia umożliwiają dentystom na pomniejszenie czasu, który pacjent przeznacza na leczenie u stomatologa. Dzięki najnowszym metodom implantologicznym kliniki stomatologów dają możliwość wszczepienia implantów w jeden dzień. Nowy uśmiech w trakcie jednej wizyty? Wydaje się niemożliwe, a jednak jednowizytowa odbudowa zębów jest dostępna właściwie od razu.

Proteza w jeden dzień? Szybka alternatywa dla innych protez

Czym jest implant w jeden dzień i czym różni się od innych zabiegów implantologicznych? Rozbieżność między tradycyjnym zabiegiem aplikacji implantów zębowych w gabinecie dentystycznym, a natychmiastowym wszczepieniem implantów w jeden dzień, polega na metodzie umieszczania implantów. Przeważnie wszczepiane są tzw. implanty dwufazowe. Ten typ stomatologicznego leczenia cechuje się tym, że w pierwszej kolejności umieszczany jest implant, z kolei w drugim etapie dentysta przytwierdza nadbudowę protetyczną. Te dwa etapy izoluje długookresowy proces osseointegracji, tj. proces, gdzie implant zrasta się z kością szczęki lub żuchwy. Dopiero gdy implant stomatologiczny oraz kość złączą się na stałe, proteza może być przyłączona przez dentystę.

W momencie wszczepiania implantów w jeden dzień, stosowane są jednofazowe implanty, w których pełna procedura aplikacji implantów i oparcia na nich uzupełnienia odbywa się w trakcie jednej wizyty. Warto też dodać, że procedurę umieszczenia protezy w jeden dzień bezwzględnie muszą wyprzedzać szczegółowe badania diagnostyczne u stomatologa, aby pełen proces leczenia stomatologicznego był absolutnie bezpieczny i precyzyjny. Na bazie badań dentysta tworzy treściwy plan leczenia stomatologicznego oraz szablony, które będą podstawą do wykonania indywidualnego szablonu nadbudowy protetycznej. Tymczasem sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów dentysta przeprowadzi w jeden dzień. Warunekiem osiągnięcia nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie kości oraz jamy ustnej pacjenta. Inaczej najpierw konieczne będzie leczenie u stomatologa, by później nie ryzykować ewentualnych powikłań w miejscu wszczepu.

Jak wygląda leczenie implantami w jeden dzień

Pierwszą fazą leczenia implantami w jeden dzień jest specjalistyczna konsultacja ze stomatologiem. Na tym etapie doprecyzowywane są wszystkie elementy zanim stomatolog wykona właściwy zabieg. Dentysta określa stan zębów i kości pacjenta oraz indywidualne warunki. Jego rolą jest także pobranie odpowiednich wycisków, na bazie których dentysta protetyk przygotuje dobrą odbudowę protetyczną. Co więcej pacjent ma parę możliwości. W zależności od ilości braków zębowych, może poprosić o różne nadbudowy protetyczne. Przy mniejszych brakach sprawdzi się most protetyczny lub korona protetyczna. W sytuacji bezzębia przeważnie zachwalana przez stomatologów jest technika osadzenia całkowitej protezy na czterech lub na sześciu implantach w systemach All on 4 lub All on 6. W trakcie tych przygotowań dentysta ocenia także koszt implantów i całego leczenia.

Kolejną fazą implantów w jeden dzień jest właściwy zabieg, przeprowadzony w gabinecie stomatologicznym. Na tym etapie dentysta aplikuje 4 lub 6 implantów stomatologicznych, potem od razu tymczasowe uzupełnienie protetyczne. Dlaczego mówimy o protezie tymczasowej? Bez względu na technikę – implantów jednofazowych lub dwufazowych – podstawa implantu, czyli śruba, musi zrosnąć się z kością, a na to trzeba poświęcić trochę czasu. Tymczasowa odbudowa protetyczna gwarantuje pacjentowi całkowity komfort i właśnie założenie takiej tymczasowej protezy dentystycznej umożliwia osiągnięcie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną z stabilnym i pełnym uśmiechem w jeden dzień, którego może używać tak, jak z naturalnych zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty i pozwala im na bezpieczny proces integracji z kością, a także wygląda bardzo naturalnie.

Ostateczna faza leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień przeprowadzana jest po wygojeniu implantów, kiedy tymczasową odbudowę protetyczną zastępuje właściwa proteza. Zwykle na zabieg należy spotkać się z dentystą po kilku miesiącach. Z całą pewnością ten etap również zostanie wzięty pod uwagę podczas projektowania planu leczenia dentystycznego. Właściwa odbudowa protetyczna przygotowywana jest z najwyższej jakości surowców oraz dopasowana indywidualnie, co sprawia, że spełni swoją rolę dożywotnio. Warunkiem tego, jest zachowywanie właściwej higieny oraz regularne konsultacje stomatologiczne. Wszelkie sugestie dentysta przedstawia pacjentowi podczas wizyt. To ważne, by wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Implanty w jeden dzień – All on 4 albo All on 6

Natychmiastowe zakładanie implantów zazwyczaj przeprowadzane jest w 1 z 2 systemów stosowanych przed stomatologów implantologów. Zwykle stosuje się je w przypadku osób dotkniętych całkowitym bezzębiem. Obie te techniki są sposobem uzyskania pięknego uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność polega na ilości implantów, na których zostanie przyłączona proteza. Zgodnie z życzeniem i możliwościami uzupełnienie protetyczne można osadzić na czterech lub na sześciu implantach. Nieważne, czy pacjent wybierze technikę All on 4 czy technikę All on 6, każda z nich gwarantuje dobrą stabilizację protezy, w końcu na tym zależy nam najbardziej. All on 4 oraz All on 6 dają stabilne wsparcie dla protezy, która dzięki temu nie wysuwa się, nie rusza ani nie wypada w ciągu mówienia lub jedzenia. Te systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy polecają w głównej mierze tym, którzy utracili pełen łuk zębów. Dzięki wykorzystaniu zaledwie 4 lub 6 implantów, cena stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są zdecydowanie ograniczone, a pacjent cieszy się swoim nowym pięknym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień

http://implantytorun.pl