Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń

Lifting – przegląd zabiegów

Z czasem ilość kolagenu i elastyny w skórze mocno obniża się, co powoduje, że robi się ona wiotka i powstają na niej zmarszczki. Ci, którzy chcą zachować młodość na dłużej, mogą poddawać się zabiegom, które zapewnią jej jędrność i elastyczność. Jeżeli jednak te działania przeciwstarzeniowe to zbyt mało, nowoczesna medycyna estetyczna udostępnia liftingi, które przywracają napięcie skóry, nadają jej kształt oraz wygląd. Co więcej, obecne metody są znacznie mniej inwazyjne i nie wymagają skomplikowanych operacji, bo są przeprowadzane bez skalpela. Zazwyczaj różnią się od siebie metodami, ale są skutecznym sposobem na usunięcie oznak starzenia.

Lifting HIFU (ang. High Intensity Focused Ultrasound)

Zabiegi HIFU są zaliczane do najnowocześniejszych i pionierskich metod liftingowych. Jego technika opiera się na sile ultradźwięków, które są wysyłane przez specjalną maszynę i przenikają w głąb skóry. Sięgają znacznie dalej od innych maszyn (np. laserowych), gdzie wywołują tarcie i ruch komórek, które produkuje ciepło. To prowadzi do mikrouszkodzeń, które pobudzają procesy naprawcze organizmu. Produkowany w trakcie zabiegu kolagen dodatnio wpływa na wygląd i zdrowie skóry. Dzięki niemu zostaje przywrócona jędrność i elastyczność, a zmarszczki zostają wygładzone. Co więcej technologia HIFU może być również wykorzystywana na wszystkich partiach ciała. Dzięki wieloletnim testom nad ultradźwiękami, ta technika jest bezpieczna dla organizmu, jednak zabieg powinien być przeprowadzany w przez specjalistę, by nie narażać się na niekorzystne działania.

Termolifting

Innym sposobem na pobudzenie wytwarzania kolagenu jest termolifting, który jest obecnie oceniany jako jeden z najefektywniejszych liftingów. Zabieg bazuje na działaniu fal radiowych, które podobnie do ultradźwięków wpływają w głąb skóry i tam stymulują włókna kolagenu. Przez energię termiczną obkurczają się i rozszerzają, co aktywizuje ich pracę. Termolifting poprawia napięcie skóry i modeluje owal twarzy, redukuje zmarszczki okolic oczu i całej twarzy, a gęstość i jędrność skóry podnosi się już po jednym zabiegu. To działanie przeciwdziała starzeniu się i jest świetną metodą usuwania blizn, cellulitu i rozstępów. Zabieg nie ma szkodliwego wpływu na naczynia krwionośne ani na nerwy i jest absolutnie bezbolesny i nieinwazyjny.

Wolumetria twarzy

Pod pojęciem wolumetrii chowa się zabieg opierający się na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego lub innych preparatów czyli stymulatorów kolagenu (np. kwas polimlekowy), które działają jak wypełniacz, w skutek czego unoszą wiotką skórę i kształtują owal twarzy. W niektórych klinikach możliwe jest również zastosowanie własnej tkanki tłuszczowej pacjenta. Dobrane dawki sprawiają, że końcowy rezultat jest naturalny i nie ukazuje oznak nawet minimalnej ingerencji poprawek estetycznych. Preparat wpuszcza się pod skórę lub pod mięśnie, a potem rozciera subtelnym masażem, co przynosi zamierzone i trwałe rezultaty. Przyjmuje się, że skutki wolumetrii utrzymują się 17 miesięcy. Co ważne może również zastępować inwazyjne operacje plastyczne, ponieważ dzięki wypełnieniu można powiększyć usta albo poprawić kontur twarzy czy kształt nosa.

Nici liftingujące

Trochę bardziej inwazyjnym zabiegiem liftingującym jest wszczepianie pod skórę specjalnych nici liftingujących. Ich zadaniem jest podnoszenie skóry, która z wiekiem staje się zdecydowanie bardziej wiotka. Przeważnie dotyczy to obszarów takich jak: czoło policzki, linia brwi, a także w okolicy szyi lub dekoltu. Niestety skóra z większych części ciała może być za ciężka, aby utrzymać ją za pomocą nici. Ważne jest również to, że nici liftingujące przypominają nici stosowane w trakcie operacji i z upływem kilku miesięcy całkowicie rozpuszczają się w ciele. Przygotowuje się je z kilku materiałów takich jak: kwas mlekowy albo glikolowy czy polikaprolakton i z reguły mają one długość około 5 – 10cm. Zabieg polega na wszyciu nici pod skórę za pomocą specjalnych igieł, a za sprawa znieczulenia miejscowego nie boli. Zazwyczaj taki zabieg daje efekty na okres 2 lat.

Lifting laserowy

Parę lat temu lifting laserowy był względnie inwazyjnym zabiegiem uwagi na to, że pacjenci wymagali kilku dniowej rekonwalescencji po podjęciu zabiegu. Współcześnie technika laserowa jest bezustannie dopracowywana, staje się bardziej precyzyjna i znacznie mniej oddziałuje na komórki. Tak jak inne techniki, laser ma za zadanie podwyższenie wytwarzania kolagenu, dlatego jego promień wywołuje wiele mikrouszkodzeń skóry, które motywują organizm do naprawy. Lifting laserowy skutecznie odmładza, formując owal twarzy. Korzystnie oddziałuje też na wygląd skóry, ponieważ za jego pomocą można zlikwidować blizny, przebarwienia, a także zmniejszyć rozszerzone pory.

Lifting operacyjny

Lifting operacyjny to najbardziej znany sposób na powstrzymanie starzenia. Niestety również mocno inwazyjny. Jest to chirurgiczny zabieg, który ma na celu poprawę napięcia zwiotczałej i obwisłej skóry. Trudniący się tym chirurg medycyny estetycznej robi precyzyjne nacięcia w okolicach linii włosów, skroni i uszu, po czym ręcznie modeluje, naciągając i układając ją, aby uzyskać oczekiwany efekt. Ten lifting może być częściowy lub całościowy, w zależności od tego, jak dużą część twarzy lub szyi ma poprawić. Operację przeprowadza się pod narkozą. Zabieg wymaga znacznego czasu wypoczynku. Zazwyczaj opuchlizna znika w ciągu tygodnia, ale na ostateczne rezultaty należy czekać mniej więcej pół roku. Z czasem blizny powinny być niewidoczne, a rezultat trwały.