Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie

Jak wybielać zęby, aby uzyskać najlepszy skutek?

Wybielanie zębów, przede wszystkim profesjonalnymi technikami od stomatologa jest oceniane jako główny ze skutecznych działań estetycznych . W zależności od sposobu, da się w krótkim czasie wypracować biel zębów nawet o kilka tonów. Zwykle wybielanie zębów ma za zadanie usuwanie przebarwień, wynikających z uwagi na włączenie do posiłków np. kolorowej diety.

Wśród kupowanych przez pacjentów napojów i pokarmów istnieje wiele produktów, jakie zmieniają kolor zębów. Do głównie wyliczanych należą kawa, soki czy różne kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne aby możliwe było niwelowanie efektów przyjmowania barwiącego jedzenia, dlatego że białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Bywa jednak tak, że nawet leczone zęby mają żółtawy odcień. Rozwiązaniem tego problemu są wybielające zęby zabiegi. Poza codzienną pielęgnacją znanymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą wybrać fachowe zabiegi wybielania w gabinecie stomatologicznym, np. naświetlania specjalnymi lampami.

Wybielanie lampą Beyond

Najlepsze, fachowe przywracanie bieli zębów działa na zasadzie naświetlania ich stworzonymi w tym celu specjalnymi lampami. Taki rodzaj wybielania zębów gwarantuje świetne wyniki w krótkim czasie.

Wśród najbardziej znanych lamp jest lampa Beyond, czyli nowoczesna technologia, która oferuje oczekiwane oraz trwałe efekty już po pierwszym zabiegu naświetlania. Dodatkowo ten typ zabiegu niszczy do 97% bakterii namnażających się w jamie ustnej i minimalizuje zapalne stany przyzębia, a do tego wspiera hartowanie wypełnień i kompozytów stomatologicznych. Tak więc wybielanie zębów, chociaż najsilniej pożądane, nie jest jedynym dodatnim rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest funkcjonalnym narzędziem, zdolnym do obracania ramienia w zasięgu 360°, co sprawia, że może zostać dostosowana do dowolnej pozycji pacjenta, co polepsza wygodę i dokładność pracy. Oprócz tego także siła naświetlania może zostać dostosowana do potrzeb pacjenta, w zgodzie z zaleceniami dentysty. Natężenie lampy może być łagodne, standardowe lub intensywne z uwagi na to, jak mocne są przebarwienia.

Inne metody wybielania zębów

Wielu marzy o niezwykłym oraz śnieżno – białym uzębieniu. Z tego względu ogólnie dostępne są odmienne metody wybielania, na które można się zdecydować. Jednym z najpopularniejszych są różne wybielające pasty . Dość dobrze usuwają przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby i nie niszczą szkliwa. Równie znane są paski, lakiery oraz wybielające żele do samodzielnej aplikacji. Kupuje się je np. w sklepach lub w aptece, ale często jest to niezbyt dokładny sposób rozjaśniania zębów. Przede wszystkim w przestrzeniach między nimi.

Niewiele osób wie, że skutecznym sposobem przywracania bieli zębów jest porządne usunięcie płytki nazębnej w gabinecie dentystycznym na przykład zabiegiem piaskowania. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia zapewnia wybielenie zębów. Następnym sposobem wykonywanym gabinecie dentystycznym są również wybielające nakładki. W porównaniu do tych dostępnych w aptece są dokładnie dobrane do pacjenta na podstawie odcisku jego uzębienia. Pacjent sam zakłada nakładki po wizycie oraz korzysta z nich zgodnie z ustaleniami dentysty.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Jak sprawić, aby wybielanie zębów było skuteczne oraz całkowicie bezpieczne? Fundamentem bezpiecznego wybielania zębów jest kontakt z dentystą. Jak teraz mamy świadomość, że wszelkie domowe metody, chociaż na pierwszy rzut oka dają efekt, tak naprawdę niszczą szkliwo oraz łatwo drażnią dziąsła. Dentysta na podstawie swojej wiedzy pomoże sprawdzić, która technika spośród dostępnych na rynku, będzie najlepsza dla zębów pacjenta. Oprócz tego zobaczy zdrowie jamy ustnej oraz podpowie, czy przed zabiegiem wybielania zębów konieczne będzie leczenie.

Niezależnie od sposoby wybielania zębów, należy pamiętać o tym, aby były one z zaufanych źródeł. Popularne żele czy nakładki wybielające lepiej nabyć w sprawdzonych punktach albo z polecenia stomatologa. Niezwykłe promocje nie dają gwarancji bezpiecznego efektu wybielenia zębów. Dlatego lepiej zdecydować się na fachowe wybielanie zębów w klinice dentystycznej. Dzięki temu mamy gwarancję, że dentysta stosuje certyfikowane wyroby, a dzięki swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.

Ile czasu minie aż zobaczysz rezultaty wybielania zębów?

Warto wspomnieć, że wybielanie zębów nie działa od razu. Na przykład wybielanie zębów techniką nakładkową zajmuje kilka tygodni. Wybielanie zębów lampą przyniesie prędki rezultat, ale należy pamiętać o tym, że zęby przez kolejne dni mogą być nadwrażliwe. Z reguły tuż po wybielaniu zębów należy również stosować tzw. białą dietę, aby nie popsuć dopiero co zdobytego rezultatu. Jeżeli utrzymamy się zaleceń stomatologa, efekt wybielania zębów będzie trwały.

Kiedy wybielanie zębów może nie zadziałać?

W jakich przypadkach wybielanie nie przynosi efektu? Niwelowanie przebarwień powstałych w wyniku diety pokazuje naturalny kolor zębów, a one często nie są idealnie białe. Zdarza się, że naturalnie zęby są kremowe, lekko żółte, a czasem nawet sine. Bywa też tak, że zęby na zawsze zmieniają barwę na przykład w wyniku stosowanych leków albo w wypadku martwych zębów. Wtedy nie uzyskamy całkowitej bieli środkami wybielającymi z drogerii, ani profesjonalnym wybielaniem w klinice dentystycznej.

Co, kiedy zabieg wybielania zębów nie daje efektów? W takim przypadku decydujemy się inne zabiegi estetyczne dostępne u stomatologa. Najlepszym rozwiązaniem będzie zaaplikowanie licówek stomatologicznych. Te cienkie nakładki, jakie na stałe aplikujemy na zęby, mają bardzo dużo plusów. Obok tego, że możemy dopasować ich barwę do preferencji pacjentów, za pomocą licówek dentysta może dokonać również drobnej korekty kształtu zębów (np. eliminowanie diastemy). Dlatego też należy przed zabiegiem wybielania zębów skonsultować się z dentystą, aby stwierdził, która technika będzie efektywna.

Wybielanie zębów