Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Zabiegi medycyny estetycznej

Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje ogromny zestaw zabiegów, które efektywnie udoskonalają urodę, bez przymusu podejmowania rygorystycznych ćwiczeń oraz diet, dodatkowo wiele z nich wykonywana jest bez stosowania skalpela i nie zobowiązuje do specjalnych przygotowań. Kliniki medycyny estetycznej korzystają z co raz to nowocześniejszych technologii, które kształtują sylwetkę, poprawiają elastyczność skóry, usuwają zmarszczki oraz cellulit dla efektu rewitalizacji i odmłodzenia. Metody medycyny estetycznej zdobywają duże zainteresowanie z tego powodu, że łącznie z rozwojem technologii stają się znacznie mniej inwazyjne – dzięki czemu pacjenci nie wymagają długiego okresu zdrowienia; bardziej dostępne – ceny zabiegów są co raz przystępniejsze; a także co raz bardziej efektywne. Zabiegi medycyny estetycznej:

NOWOCZESNE ZABIEGI MEDYCYNY ESTETYCZNEJ

Laser

Obecnie lasery znajdują szerokie funkcje w medycynie estetycznej. Realizowane badania i wykorzystujące je w działaniu technologie umożliwiły radzenie sobie z problemami skóry i sylwetki ciała. Do najczęściej spotykanych zastosowań laserów w dziedzinie poprawy urody wliczają się odmładzające zabiegi, likwidujące przebarwienia, ślady po trądziku, tatuaże, a nawet blizny i rozstępy. Laser używany jest również w walce z nadmiernym tłuszczem (np. lipoliza laserowa) a także przesadnym owłosieniem (depilacja laserowa).

Botox

Pomimo tego, że toksyna botulinowa czyli botox jest znana dzięki medycynie estetycznej od lat, to ciągle znajduje co raz to nowocześniejsze zastosowania. Poza eliminowaniem zmarszczek i ograniczaniem nadpotliwości co raz powszechniej wykorzystywany jest również w leczeniu bruksizmu i migren, a także poprawie wyglądu bez potrzeby poddawania się chirurgii plastycznej, choćby poprzez uniesienie czubka nosa albo zmniejszenie poziomej zmarszczki między ustami a brodą. Często także botox miesza się z kwasem hialuronowym, w celu większego odmłodzenia.

Nici liftingujące

W przeciwieństwie do zabiegów liftingu, liftingujące nici to stosunkowa nowość, która jest znacznie mniej inwazyjna, a przynosi porównywalne efekty. Nici liftingujące są wprowadzane pod skórę bezpośrednio, a ich zadaniem jest wymodelowanie owalu twarzy, uniesienie brwi czy wyrównanie skóry szyi. Wpływa to korzystnie na produkcję kolagenu, co dodatkowo wzmacnia, regeneruje i podnosi skórę. W trakcie 12-18 miesięcy nici liftingujące wchłaniają się, a z tego względu przynoszą lepsze efekty.

Modelowanie ciała

Medycyna estetyczna troszczy się również o to, aby w dostępne były też zabiegi, które likwidują nadmiar tłuszczu. Dzięki nowym technikom można łatwo i z reguły bezboleśnie usunąć tłuszcz z takich miejsc, jak brzuch, uda, pośladki lub ramiona. W zależności od metody, może być wystarczająca nawet pojedyncza wizyta w klinice kosmetologicznej lub nieduża seria efektywnych zabiegów. Zazwyczaj na efekty trzeba trochę poczekać, dlatego że niepotrzebny tłuszcz jest wyrzucany z organizmu dzięki naturalnym procesom metabolicznym. Jednymi z najlepszych zabiegów są endermologia, kriolipoliza albo na przykład liposukcja laserowa. Niestety tego rodzaju zabiegi, choć usuwają nawet 40% tłuszczu, nie zastępują ćwiczeń oraz diety, a jedynie modelują i wspomagają ciało.

Zabiegi autologiczne

Bazą zabiegów autologicznych jest indywidualny materiał pacjenta, pozyskiwany z krwi lub komórek tłuszczowych. Zazwyczaj ma to na celu odmłodzenie oraz regenerację tkanek. Najbardziej popularne w tym zakresie jest pobieranie osocza bogatopłytkowego, które pochodzi się z krwi pacjenta. Pozyskany materiał wtłacza się pod powierzchnię skóry poprzez kilkukrotne nakłucia zwykle w okolicach twarzy, dekoltu, szyi lub na dłoniach. Poprzez takie zabiegi tkanki ulegają wewnętrznej naprawie: dochodzi do nasilenia produkcji kolagenu oraz wzmocnienia naczyń krwionośnych. Takie zabiegi nie tylko pozytywnie wpływają na wygląd, elastyczność i gęstość skóry, wygładzają zmarszczki czy likwidują inne niedoskonałości, ale także potrafią odtwarzać i regenerować zużyte tkanki, co jest używane też w innych specjalizacjach medycznych.

Mezoterapia

Mezoterapia jest szeroko wykorzystywanym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, a jej naczelnym zadaniem jest odbudowa i nawilżenie skóry. Polega na podaniu za pomocą igieł kwasu hialuronowego i witamin, aminokwasów oraz wyciągów roślinnych w specjalistycznych mieszankach, które mają niezwykle dobry wpływ na stan skóry. W ten sposób można też przyjmować preparaty wspierające rozkład tłuszczu (lipoliza iniekcyjna) albo przeciwdziałające łysieniu. Mezoterapia jest techniką medycyny estetycznej, która spowalnia procesy starzenia oraz jest źródłem trwałej oraz silnej rewitalizacji.

Medycyna przeciwstarzeniowa

Co raz częściej kliniki medycyny estetycznej promuje nie tylko poprawki estetyczne, ale całą gamę usług, które popularyzują zdrowy styl życia. Do tego zaliczają się zabiegi, konsultacje, a także badania konieczne do utrzymania zdrowia organizmu. Często są to także specjalistyczne sugestie na temat pielęgnacji, żywienia, suplementacji lub metod relaksacji. Wszystko ze względu na to, że skóra w dobrej kondycji dłużej zachowuje młodość, jest lepiej przyjmuje działanie środków medycyny estetycznej, a ich rezultaty są zdecydowanie lepsze.