Instalacje LPG Kraków Autogaz Wieliczka Kraków instalacje gazowe do samochodu Kraków

Autogaz promocja Kraków

Instalacje gazowe LPG – czym są i gdzie się je stosuje?

LPG określany jest ogólnie jako propan-butan, a mianowicie kompozycja tychże dwóch składników. Gromadzi się go w profesjonalnych zasobnikach pod ciśnieniem oraz jest jednym z najbardziej komfortowych źródeł energii. Stosuje się go m.in. do zasilania rozmaitych narzędzi do ogrzewania, jako źródło energii w domu (m in. do kuchenek turystycznych), jako jako paliwo stosowane podczas obróbki i cięcia metali bądź – oczywiście – paliwo silnikowe. W ostatniej wersji to po prostu autogaz. Jakie są jego własności? Pod naciskiem niewysokiego ciśnienia zmienia się w materiał o ciekłym stanie skupienia i można go akumulować w niedużych pojemnikach lub butlach gazowych. Dodatkowo jest on w stanie przekazać faktycznie sporo energii. Oprócz tego jest bezzapachowy oraz kompletnie niepostrzegalny. Do gazu ziemnego, z którego korzystamy w domu, dołącza się oddzielny czynnik chemiczny, abyśmy umieli zauważyć fakt jego „uchodzenia”. Gaz LPG musi spełniać pewne normy i podlega weryfikacjom jakościowym zanim trafi do naszego pojazdu. W wielu krajach kwitnie zaciekawienie instalacjami LPG do aut, ponieważ są one nadzwyczaj ekonomiczne w zestawieniu do systemu na benzynę bądź ropę. Oprócz niższej opłaty (prawie o połowę stawki benzyny bezołowiowej), zbiornik z LPG jest znacznie lżejszy od tradycyjnego.

Instalacja LPG w Krakowie i Wieliczce

Głównie w jednostkach handlowo-usługowych, które dłużej funkcjonują na rynku motoryzacyjnym. Wzorcem może być firma „Bet-Pol” z Wieliczki, które przedstawia w swojej ofercie nie tylko instalacje LPG, ale także auto mechanikę, naprawę wentylacji, diagnostykę komputerową, usługi odnowy felg i naprawę opon. W przypadku autogazu można liczyć na rabatowe opłaty instalacji, jakie zawierają:

  • wszechstronną usługę oceny systemu zasilania paliwowego
  • rewizję jakości głównych układów elektrycznych, napędzających (np. kabli wysokiego napięcia)
  • rewizję układów zabezpieczenia

Oprócz tego przedsiębiorstwo „Bet-Pol” ma w swojej ofercie serwis autogazu, jego reperację, podmianę zasobników LPG oraz diagnostykę zniszczeń. Powinniśmy zwrócić się do niej z takimi problemami, jak niepoprawnie uregulowany zespół LPG, niesprawna sonda lambda, wadliwy katalizator, szybsze niszczenie się świec zapłonowych, przeciek roztworu chłodniczego, czucie zapachu gazu, brak uzyskiwania przez silnik LPG pełnych obrotów na napięciu gazowym, brak alternatywy przestawienia się na napędzanie gazem, problemy przy napełnianiu zbiorników gazem, omyłkowe oznaczenia poziomu LPG, zużywanie przez auto benzyny i gazu równocześnie. W przypadku oceny uszkodzeń firma oferuje diagnostykę komputerową mechanizmu LPG, ocenę układu elektronicznego, diagnostykę wad mechanicznych, diagnostykę usterek wyrządzonych nieodpowiedzialnym montażem.

LPG – czy naprawdę jest takie oszczędne?

Posiadacze mniejszych pojazdów są bardziej nieufni wobec systemu LPG, ponieważ silniki ich aut niestety nie są bardzo pojemne. Niemniej jednak Ci, którzy mają konkretne samochody, z pewnością obserwują większe oszczędności. Jakie są więc fakty?

Po pierwsze – czas zwrócenia się wkładu w autogaz jest zależny od pojemności motoru oraz tego, ile w przeciągu roku przemierzymy kilometrów. Jeśli ktoś w ogóle nie jeździ, wówczas pieniądze poświęcone na instalację i jej zamontowanie będą zwracać się dłużej aniżeli w przypadku kierowcy, który bezustannie „podróżuje po świecie”.

Po drugie – negatywne oceny wypowiadają Ci, którzy nigdy nie kierowali pojazdem z instalacją gazową bądź mieli ją źle zamontowaną (i w ogóle nie umieli z niej należycie korzystać).

Po trzecie – Nim zdecydujemy się na założenie autogazu, powinniśmy dokonać przeliczeń co do zyskowności. Powinnyśmy znać najzwyczajniej w świecie parę faktów dotyczących: standardowego zużycia paliwa przez własne auto, ilość kilometrów pokonywanych w przeciągu tygodnia (roku), stawki paliwa na rynku i koszt układu LPG.

Jak długo będziemy czekać na zainstalowanie systemu LPG?

Czas, jaki należy poświęcić na montaż autogazu, wynosi średnio od 8 do 10 godzin. Taki okres instalacji dotyczy jednakże typowych pojazdów, które są zaopatrzone w napędy 4-cylindrowe oraz po uprzednie całościowej ocenie komputerowej układu spalania. W przypadku pozostałych aut obowiązuje wcześniejsze określenie wszystkich drobiazgów oraz wskazanie wówczas konkretnego terminu.

Na jakie wydatki należy się przygotować?

Wszystko tak naprawdę zależy od rodzaju silnika oraz rodzaju sekwencyjnego wtrysku gazu. Gazowe Systemy Zasilania mocuje się przeważnie z wielopunktowym wrzutem benzyny, który jest sterowany za sprawą komputera. W przedsiębiorstwie „Bet-Pol” obecnie obowiązuje cennik rabatowy na instalację LPG, jej założenie oraz butlę gazową w miejscu koła dodatkowego. Odbierzemy również wszystkie papiery, jakie trzeba przedstawić Urzędowi Komunikacji, fakturę Vat i gwarancję na instalację na okres 36 miesięcy.

Precyzyjne koszty instalacji LPG w Krakowie

Instalacja II generacji dla silnika 4-cylindrowego – od 1499 zł
Instalacja II generacji dla silnika 6-cylindrowego – od 1750 zł
Instalacja Sekwencyjnego wrzutu gazu dla motoru 4-cylindrowego – od 1850 zł
Instalacja Sekwencyjnego wrzutu gazu dla motoru 6-cylindrowego – od 2599 zł

Swoją ofertę firma „Bet-Pol” kieruje do Klientów zamieszkujących w Krakowie, Wieliczce, Niepołomicach, Dobczycach, Gdowie oraz sąsiednich miejscowościach. Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem dodatkowych informacji kliknij w ten link – serwis auto gaz Kraków