Skup aut Wrocław - Skup aut Kraków - Skup samochodów Wrocław - Skup samochodów używanych - Skup aut powypadkowych - Sprzedaż samochodów używanych Wrocław

Jak kupić samochód?

Sny o nowoczesnym aucie mogą stać się rzeczywistością. Przecież samochód nie jest współcześnie ekskluzywnym zakupem, na który stać zaledwie niektórych z nas. Ceny aut wciąż lecą w dół, a dystrybutorzy oferują co raz to lepsze rabaty, z których niełatwo nie skorzystać. Rozumiemy to przeżycie, gdy zerka się na reklamę super modelu pojazdu i wie się – w tym aucie czułbym się świetnie.

Nabycie nowego samochodu powiązane jest tymczasem z konkretnymi powinnościami. Bez względu na to czy chcesz nabyć samochód w licencjonowanym sklepie, czy w skupie aut, powinieneś pamiętać o kilku ważnych czynnościach. Jest wiele sytuacji w których podobno bezkolizyjny samochód okazał się być mocno zniszczony, a dobry pośrednik opychał auta z kradzieży. Zależy nam na tym, ażebyś nie został w żaden sposób pokrzywdzony, więc dzisiaj pokazujemy krok po kroku, co powinieneś przygotować, aby zakupić piękne auto bez żadnych problemów. Sami zarządzamy docenianą w Polsce moto giełdą i zależy nam na tym, aby nasi Konsumenci byli prawidłowo poinformowani w materii wyboru nowego pojazdu.

Najpierw wybierz model samochodu

Przed wyborem auta, za każdym razem radzimy naszym Klientom, aby prawidłowo zastanowili się nad jego charakterem i trybem użycia. Zazwyczaj okazuje się, że model który właśnie mamy na oku będzie dla nas całkiem bezużyteczny. Jeżeli sporo jeździsz po mieście znajdź samochód kompaktowy i zwrotny, o małym, oszczędnościowym silniku. Możemy Tobie zarekomendować takie modele jak Fiat 500 Ford Ka,|Focus, czy niezwykle powszechny dziś Ford Fiesta z stylową linią. Z drugiej strony jeżeli poszukujesz pojazdu na rodzinne podróże, w takim przypadku najbardziej kluczowe będzie bezpieczeństwo. Zainteresuj się takimi pojazdami jak Opel Vectra Combi, Renault Scenic, czy bardziej luksusowy gatunek Honda CR-V z funkcją typu off road.

Salon samochodowy czy skup aut?

W tym punkcie wszystko zależy od tego, czy chcesz kupić nowe, nieużywane auto, czy preferujesz oszczędzić pieniądze i zakupić używany pojazd w skupie aut. Plusem nabycia samochodu w partnerskim salonie sprzedaży jest zapewne gwarancja serwisu i pewność, że wybrany samochód nie nie jest sklejony z dwóch innych. A co z negatywami? Z całą pewnością może Was odrzucić cena nowego pojazdu, za który będziecie musieli dać nawet do 3 razy więcej, w porównaniu do auta z skupu. Przejdźmy teraz do oceny zakupu pojazdu w skupie samochodów. Należy podkreślić, ze całokształt zależy od rzetelności i doświadczenia sprzedawcy. Raczej powinniśmy wybierać komisy, o których opowiadali nam znajomi. Za każdym razem możesz zweryfikować w internecie, co mówi się o konkretnym sprzedającym. Jakie są atuty nabycia auta na moto giełdzie? Niewątpliwie cena, znacznie mniejsza niż wartość w sklepie. Minusy są jednakowo oczywiste – brak gwarancji, czy konkretne auto ma jakiekolwiek awarie. Jednakże możemy to łatwo sprawdzić, prosząc sprzedawcę o wizytę w najbliższym centrum kontroli pojazdów.

Twoje obowiązki przy kupnie nowego samochodu

Na samym wstępie dobrze jest ocenić znaleziony samochód – nie tylko pod kątem potencjalnych zniszczeń, ale także pod kątem miejsc ewidencji. Wybierz się z sprzedawcą do pobliskiej stacji kontroli pojazdów, gdzie mechanik szczegółowo sprawdzi samochód. Jeśli było ono jakkolwiek uderzone, lub w jakiś sposób przekształcane, specjalista zapewne Ci o tym zakomunikuje. Później pojedź na posterunek Policji, gdzie otrzymasz wiedzę o tym, czy samochód nie należy przypadkiem do kogoś innego.

Udało Ci się znaleźć wymarzony samochód. Teraz czas na procedury formalne, które przy dobrej staranności nie muszą być mocno problemowe. Obowiązkowo podpisz umowę, lub weź fakturę od osoby sprzedającej. Ten papier potwierdza własność konkretnego pojazdu. Na jego bazie opłaca się w ciągu 14 dni opłatę PCC w urzędzie skarbowym, która stanowi 2% od wartości auta. Kolejnym krokiem jest wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dzięki praktycznym porównywarkom instytucji ubezpieczeniowych zanalizujesz która stawka będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Następny krok to wpisanie do rejestru pojazdu w właściwej jednostce urzędniczej. Do otrzymania nowego dowodu rejestracyjnego musisz posiadać ważne ubezpieczenie OC i wynik badania technicznego auta. Możesz się cieszyć swoim samochodem. Prawda, ze proste?

Zakup własnego samochodu to przyjemność, na którą każdy z nas może sobie pozwolić. A nie ma lepszego uczucia niż pierwsza przejażdżka nowym samochodem. Zanim kupisz wymarzony samochód pamiętaj o wypisanych przez nas wskazówkach i nie popełniaj błędów które mogą Cię drogo kosztować. Jeśli posiadasz jakieś wątpliwości, zawsze masz możliwość skontrolować określone auto u mechanika, by nie nabyć złomu, który zepsuje się po tygodniu. W naszym skupie samochodów szczególnie często Klienci opowiadali nam wręcz nieprawdopodobne relacje, jak zbywcy nabierali niewinnych Konsumentów. Dlatego też stawiamy na wysoką jakość sprzedawanych u nas samochodów. Możesz mieć pewność, ze każde proponowane auto było wcześniej szczegółowo skontrolowane. Przyjedź do naszej placówki i odjedź swoim wymarzonym autem. Ofertę znajdziesz na stronie internetowej: Skup aut