Kurs bezpiecznej jazdy dla każdego

Obecnie przywiązujemy co raz większą uwagę do bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chcemy aby nasz styl jazdy cechował się pewnością, dynamizmem i rozwagą. Bezpieczna jazda nie oznacza wcale wolnej jazdy. Nic bardziej mylnego. Bezpieczna jazda to w głównej mierze doświadczenie, które nabywa się z każdym przebytym kilometrem. Jeździć bezpiecznie oznacza prowadzić samochód ta, aby jak najkorzystniej wykorzystać nowoczesne systemy hamowania i możliwości techniczne pojazdu. Niestety możliwości praktycznej nauki jazdy są na co dzień nie wielkie. Jednak co raz więcej placówek, takich jak nasza, oferuje specjalistyczne kursy bezpiecznej jazdy, w trakcie których ,w łatwy i przyjemny sposób, nauczysz się jak jeździć lepiej.

Szkolenie jazdy defensywnej

Kurs jazdy defensywnej to jedno z szkoleń proponowanych przez nas w ramach nauki bezpiecznej jazdy. Jazda defensywna to nic innego jak unikanie zagrożeń w ruchu drogowym, poprzez właściwe dostosowanie reakcji na dany bodziec. Podczas szkolenia nauczymy Cię jak wykorzystywać technologię Twojego samochodu, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pokażemy Tobiejak rozpoznawać niebezpieczne sytuacje i działania innych kierowców, zanim spowodują one wypadek. Zrozumiesz również jak pogoda oddziałuje na styl jazdy i jak wyprowadzać auto z poślizgu na zakręcie. Pokażemy Ci także, jak postępować po wypadku drogowym i jak zadbać o zdrowie i życie innych uczestników ruchu. Szkolenie jazdy defensywnej uczy pozytywnych zachowań na drodze i wykształca wyobraźnię kierowców. To jedno z najbardziej przydatnych szkoleń, w szczególności dla osób, które są kierowcami i codziennie spotykają się z różnymi zagrożeniami na drodze.

Szkolenie jazdy ekonomicznej

Po za bezpieczeństwem na drodze ważny jest także ekonomiczny i ergonomiczny styl prowadzenia samochodu. Eko jazda to nie tylko przemijająca moda. To przede wszystkim efektywny sposób na większe oszczędności. Szokujące statystyki wskazujące na poziom emisji spalin i badania na temat chorób spowodowanych zanieczyszczeniem powietrza dają do myślenia. Co raz więcej kierowców przekonuje się do ekonomicznego stylu jazdy, który ma niebagatelny wpływ na nasze środowisko, ale także zwiększa zawartość naszego portfela. Założenia ekonomicznej jazdy będziesz mógł poznać w teorii i w praktyce w trakcie organizowanego przez naszą szkołę jazdy kursu ekonomicznej jazdy. W trakcie szkolenia odkryjesz jak optymalne wykorzystanie mechanizmów w samochodzie wpływa na redukcję spalania paliwa. Z nami nauczysz się jak zmieniać biegi, hamować silnikiem, dostosować prędkość do danych warunków atmosferycznych i jak przewidywać zachowania innych uczestników ruchu przy jednoczesnym uwzględnieniu teorii jazdy ekonomicznej. Kurs jazdy ekonomicznej to znakomita szansa na poprawę swoich umiejętności. Jest on skierowany w szczególności do kierowców zatrudnionych w transporcie drogowym, ale także do osób indywidualnych, które poszukują większych oszczędności na spalaniu paliwa i eksploatacji samochodu.

Kurs z zagrożeń w ruchu drogowym

Szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym stanie się nie długo obowiązkiem młodych kierowców. Jest to także idealna okazja dla doświadczonych kierowców, którzy chcą zdobyć jeszcze lepsze kwalifikacje. Dlaczego kurs z zagrożeń w ruchu drogowym jest tak istotny? Dlatego,że powiększa się liczba wypadków na drogach, które spowodowane są brakiem wyobraźni i niedopasowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Normalne jest, że od młodego kierowcy nie można oczekiwać zachowań na poziomie doświadczonego kierowcy. Tym bardziej istotne jest kształtowanie świadomości tych kierowców o przyczynach i skutkach wypadków. Szkolenie z ryzyka w ruchu drogowych przewiduje opracowanie takich tematów jak czynniki wypadków w ruchu drogowym, pierwsza pomoc przedmedyczna, ocena ryzyka na drodze i psychologiczne reakcje w trakcie prowadzenia pojazdu. Podczas ćwiczeń praktycznych koncentrujemy się na manewrach samochodowych, które pozwalają unikać wypadku na drodze. Przewidziane są również zajęcia na płycie poślizgowej i w symulatorze jazdy w warunkach specjalnych. To praktyczne szkolenie zwiększy Twoją pewność siebie i sprawi, że będziesz lepszym kierowcom.

Szkolenia bezpiecznej jazdy – dla kogo?

Tak naprawdę w szkoleniu bezpiecznej jazdy może wciąć udział każdy kierowca. Wystarczą jedynie chęci, dobre samopoczucie i brak strachu przed nowym wyzwaniem. Kurs bezpiecznej jazdy prowadzony jest na naszych pojazdach, lecz uczymy także na prywatnych samochodach. W szczególności rekomendujemy ten kurs właścicielom firm spedycyjnych, którzy chcą poprawić warunki pracy swoich pracowników. Aby wciąć udział w szkoleniu wystarczy mieć ważne prawo jazdy w danej kategorii. Zajęcia prowadzone są w naszej szkole jazdy w Toruniu. Cena szkolenia bezpiecznej jazdy jest zawsze ustalana indywidualnie. Możemy zagwarantować Wam miłą obsługę, przystępne ceny i skuteczne metody nauczania.

Szkolenie bezpiecznej jazdy to doskonały prezent dla Ciebie, jak i Twoich bliskich. W naszym ośrodku każde szkolenie prowadzone jest z uwzględnieniem nowoczesnych teorii związanych z stylem jazdy. Jako wyspecjalizowana szkoła jazdy staramy się kształtować świadomość i wyobraźnię kierowców. Naszym celem jest nauka kultury jazdy i pokazywanie granic, których przekroczenie grozi niebezpieczeństwem. W naszym zespole pracują jedni z najlepszych ekspertów w kraju, którzy aktywnie biorą udział w rozpowszechnianiu koncepcji bezpiecznej jazdy. To dzięki nim możemy pochwalić się wysoką skutecznością i doskonałą organizacja pracy. Nasz ośrodek nauki jazdy to miejsce w którym nauczysz się jeździć bezpiecznej.

Kurs bezpiecznej jazdy dla każdego – zobacz czego możemy Cię nauczyć!