Kursy jazdy defensywnej w atrakcyjnej cenie!

Dokładne obserwowanie drogi, respektowanie zasad prawa drogowego, ostrożność przy manewrach drogowych i planowanie działań jazdy to idealny przepis na bezpieczną i dynamiczna jazdę. Są to także podstawowe zasady jazdy defensywnej, czyli techniki jazdy, która poprzez przewidywanie zagrożeń ma wpływ na wzrost bezpieczeństwa kierowcy i innych użytkowników ruchu drogowego. Jazda defensywna to głównie rozmyślne unikanie gwałtownych manewrów i agresywnych zachowań na drodze. To także optymalne wykorzystanie systemów samochodowych i w miarę wczesne informowanie innych o swoich zamiarach. Inaczej mówiąc, jazda defensywna to co raz częściej stosowana przez kierowców w Polsce. Do tej pory mogliśmy jedynie czytać o regułach jazdy defensywnej. Jednak ośrodek doskonalenia techniki jazdy chcąc spełniać oczekiwania naszych Klientów od kilku lat organizuje szkolenia jazdy defensywnej w Toruniu. Długoletnie doświadczenie i wyszkolona kadra to nasze najcenniejsze walory. Kurs jazdy defensywnej, organizowany przez nasz ośrodek, to idealna okazja na zwiększenie swoich kwalifikacji na drodze. Zobacz na czym polega kurs jazdy defensywnej i skorzystaj z promocji, które dla Ciebie przygotowaliśmy.

Program szkolenia jazdy defensywnej

Szkolenie jazdy defensywnej składa się z 3 części. Pierwsza część szkolenia polega na audycie bezpieczeństwa, podczas którego instruktor analizuje styl jazdy osoby prowadzącej samochód. Przy pomocy specjalistycznej aparatury telemetrycznej obliczane są wszystkie działania kierowcy, oraz dane pokonywanej trasy, takie jak średnia prędkość, średnie spalanie i obciążenie silnika. Podczas jazdy instruktor wykorzystuje różne elementy scenariusza, by kompleksowo zbadać styl jazdy kierowcy w każdej sytuacji na drodze. Po zakończeniu etapu praktycznego, instruktor wydaje ocenę stylu jazdy. W dalszej kolejności zaczyna się kolejna faza szkolenia – zajęcia teoretyczne, w trakcie których opisywane są szczegółowo takie zagadnienia jak czynności przed rozpoczęciem jazdy, styl kierowania pojazdem, prawo ruchu drogowego, umiejętność przewidywania zachowań na drodze, psychologia w ruchu drogowym, jazda ekonomiczna, czynniki wypadków, a także pierwsza pomoc przedlekarska. Po wyczerpującym omówieniu wszystkich tematów, kursanci ponownie biorą udział w zajęciach praktycznych z instruktorem. Tym razem starają się, zgodnie z wskazówkami instruktora, wdrożyć poznane na zajęciach zasady jazdy defensywnej. Instruktor poprawia negatywne przyzwyczajenia i dba o jak najlepsze wykorzystanie elementów jazdy defensywnej.

Kilka podstawowych zasad jazdy defensywnej

Teoria jazdy defensywnej łączy pragmatyzm, koncentrację i szybką reakcję w jednym. najbardziej istotnym elementem idei jazdy defensywnej jest odpowiednie dostosowanie prędkości pojazdu do warunków na drodze i optymalne reagowanie na czynniki zewnętrzne. Kierowca defensywny umiejętnie rozpoznaje wszelkie granice i jest świadomy zagrożeń na drodze. Osiągnięcie tych umiejętności jest możliwe poprzez wdrażanie zasad jazdy defensywnej na co dzień. Na wstępie należy dobrze przygotować samochód do jazdy. Kontrolujemy poziom płynów, ciśnienie opon i wszystkie światła w samochodzie. Przyjmujemy wygodną pozycję i przystępujemy do ustawienia lusterek, siedzenia oraz kierownicy. Jadąc samochodem skanujemy wzrokiem drogę i jej otoczenie. Wtedy mamy większą szansę na szybsze zauważenie potencjalnego zagrożenia. Nie przekraczamy zasad ruchu drogowego, starając się dopasować prędkość do warunków pogodowych. Zawsze patrzymy na znaki drogowe. Obserwujemy zachowania innych uczestników ruchu drogowego, a sami dbamy o wcześniejsze sygnalizowanie swoich zamiarów. Zadbaj także o swój komfort w trakcie jazdy -nie ustawiaj zbyt wysokiej temperatury w wnętrzu samochodu, a gdy poczujesz się zmęczony, zatrzymaj się, skorzystaj z świeżego powietrza lub spróbuj się zdrzemnąć. Te , z pozoru bagatelne zasady, często ratują życie, dlatego też warto je przestrzegać.

Zalety kursu jazdy defensywnej

Zalet szkolenia jazdy defensywnej jest bardzo wiele. Dzięki niemu jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć dziedzinę ruchu drogowego. Opracowanie strategii jazdy samochodem nie będzie stanowiło dla nas żadnego problemu. Kurs jazdy defensywnej minimalizuje występowanie ryzyka drogowego i ogranicza poziom stresu związanego z jazdą samochodem. Dodatkowo umiejętność jazdy defensywnej wpływa na zmniejszenie kosztów użytkowania samochodu. Po ukończeniu kursu stajemy się bardziej świadomi zagrożeń, bardziej pewni siebie za kierownicą i lepiej skoncentrowani na prowadzeniu pojazdu. Kurs jazdy defensywnej z całą pewnością buduje wyobraźnię kierowców i kształtuje pozytywne postawy na drodze. Bardzo ważnym atutem szkolenia jest jego przystępna cena.

W szkoleniu jazdy defensywnej może uczestniczyć każdy kierowca. Bez względu na wiek i kwalifikacje nauczymy Cię bezpiecznej i dynamicznej jazdy. Oferujemy szkolenia jazdy defensywnej w bardzo przystępnej cenie. Nasz ośrodek nauki jazdy specjalizuje się w organizacji specjalistycznych kursów doskonalenia techniki jazdy. Już wiele osób skorzystało z naszej oferty. Teraz Twoja kolej. ODTJ w Toruniu może poszczycić się autorskimi metodami nauczania, które są bardzo skuteczne. Korzystamy z nowoczesnych urządzeń multimedialnych, dzięki którym nasi Klienci w szybkim tempie zapoznają się z wieloma zagadnieniami. W naszym ośrodku znajduje się także specjalnie przygotowany plac manewrowy i płyta poślizgowa. Dla nas nauka jazdy to pasja, dlatego też w pełni angażujemy się w organizowane kursy jazdy defensywnej.

Zapisz się na kurs jazdy defensywnej już dziś!