Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń

Adwokat – zawód pełny pasji

Wielu uczniów pytanych w szkołach jaki zawód chcą pełnić jak dorosną, bez zastanowienia odpowiada – adwokat. Tak samo jest z osobami 18 lat. Uczące się jeszcze osoby oglądając nie zawsze zgodne z rzeczywistością programy telewizyjne, zachwycają się funkcjonowaniem prawników. Funkcja ta niesie za sobą za równo plusy jak i zdecydowane wady. Na pewno praca w sektorze prawnym gwarantuje dużo satysfakcji nie tylko zawodowej, ale także pieniężnej. Zatrudnieni w kancelariach adwokackich nie narzekają na nudę, to trzeba napisać na samym początku. Ale czy taki zawód jest dla Ciebie odpowiedni?

Stojąc na początku dojrzałości nie masz pojęcia jeszcze co zamierzasz w życiu robić. Pewnie nie masz nawet pojęcia co będziesz robić w kolejnym tygodniu, a co dopiero w tak rozległym czasie jak 10 następnych lat. Nie przejmuj się, nie jesteś w tym osamotniony. Wiele osób zdając egzamin maturalny ma znaczący problem z doborem ścieżki kariery. Z jednej strony interesują nas wysoko płatne zawody, a z drugiej nie chcemy chcemy stracić całego życia z względu sporych dochodów. Jeśli pragniesz postawić na pracę w kancelarii prawnej przeczytaj ten artykuł dotyczący zawodu adwokata i struktury sądownictwa polskiego. Żywimy nadzieję, że rozważysz wszystkie za i przeciw, a Twoja decyzja o przyszłej pracy będzie oparta wnikliwą analizą i logicznymi argumentami, które w pracy adwokata są równie niezbędne.

Jak zostać prawnikiem?

Jeśli jesteś w tym podpunkcie oznacza to, że początkowy krok w kierunku kariery prawnej został zrobiony. Powinieneś wiedzieć, że czeka Cię dość długa przeprawa przez 5 lat szkoły wyższej i kilka lat aplikacji. Jednak dalsza praca w zawodzie prawnika odpłaci Tobie chwile spędzone na przygotowaniach do egzaminów. Zacznijmy jednak od podstaw. Co musisz wykonać na starcie? Niewątpliwie znaleźć adekwatną uczelnię. Studia prawnicze oferowane są zarówno przez państwowe, jak i prywatne jednostki w trybie stacjonarnym i zaocznym. Najlepiej pójść do szkoły publicznej, gdzie zajęcia nie są płatne. Jeżeli jednak zamierzasz pracować w trakcie studiów musisz wiedzieć, ze na pewnych uniwersytetach pogodzenie tych dwóch rzeczy może być kłopotliwe. W takim przypadku warto pomyśleć o studiach zaocznych, czyli zajęciach weekendowych lub wieczorowych. Oczywiście są one odpłatne.

W trakcie studiów będziesz spotykał się z taką tematyką jak prawo karne, prawo cywilne, prawo administracyjne, jak i prawo międzynarodowe. Każda z tych gałęzi da Ci podstawy do służby w instytucjach prawnych. Od Twoich upodobań zależne jest którą z gałęzi prawnych wybierzesz na swoją specjalizację. Miej to na uwadze – lepiej znać się dobrze na 1 kwestii, niż na kilku umiarkowanie. W pracy adwokata to wiedza jest kluczem do sukcesu, zatem zatroszcz się o to aby podczas studiów rozszerzać ją jak najmocniej. Po pięciu latach czeka Cię obrona dyplomu magisterskiego. W sumie Ty wybierasz temat pracy rozliczeniowej. Sam egzamin magisterski jest dość komfortowy. Prawdziwe zmagania zaczynają się po tym momencie, gdy powinieneś zdecydować na jaką aplikację chciałbyś pójść. Możemy wypunktować sześć najistotniejszych – adwokacką, radcowską, komorniczą, notarialną, prokuratorską i sędziowską. Aplikacja to typ praktyki zawodowej dla absolwentów studiów prawniczych. Najpierw powinieneś zdać egzamin wstępny, a po odbytej aplikacji musisz zdać egzamin końcowy, który jest niezwykle skomplikowany. Jednakże po dodatnim rezultacie otwierają się przez Tobą drzwi do pełnienia funkcji w określonym zawodzie prawniczym.

Na czym polega zawód adwokata?

Po odbyciu aplikacji uzyskujesz upoważnienie do uprawiania konkretnego zawodu – sędziego, komornika, lub też adwokata. Adwokat jest ogólnie najbardziej rozwiniętą profesją, gdyż zarówno może udzielać porad prawnych, jak i prezentować swoich Klientów przed sądami. Związany jest z dziedziną prawa karnego, jak i prawa cywilnego. Może zatem z jednej strony zostać mecenasem podejrzanego o zbrodnie z kodeksu karnego, jak i zastępcą procesowym osoby zaskarżonej w związku z występkiem wymienionym w kodeksie cywilnym. Adwokat jest w stanie realizować własną kancelarię adwokacką, lub być pracownikiem w innym biurze prawnym, lub na przykład w jednostce międzynarodowej.

Prawnik to szalenie atrakcyjny i zobowiązujący fach, w którym nierzadko należy ukrywać emocje. Z całkowitą pewnością nie jest to praca dla osób o słabej psychice. Jeśli umiesz analizować problemy, widzieć wydarzenia z dystansu, szybko zapamiętujesz informacje i jesteś wyrozumiały w stosunku do ludzi, prawdopodobnie praca adwokata jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o działalności adwokatów, wstąp na stronę fachowej kancelarii adwokackiej Ius Cogens z Torunia. W dziale Blog odnajdziesz pełny wachlarz interesujących porad prawnych.

Kancelaria adwokacka Ius Cogens specjalizuje się w prowadzeniu usług związanych z prawem karnym i cywilnym. Wyśmienici adwokaci oferują wysokiej klasy doradztwo prawnicze , oraz zastępstwo procesowe przed wymiarem sprawiedliwości w każdej instancji, instytucjami samorządowymi i urzędami, wszędzie tam gdzie na czele stoi litera prawa. Wejdź na tą stronę i poznaj nowy wymiar usług prawnych: Adwokat