Maszyny rozlewnicze - Maszyny pakujące - Etykieciarki - Aplikatory etykiet

Maszyny pakujące i maszyny rozlewnicze – poznaj nowe oblicze przemysłu.

Systemy produkcji zmieniają się bardzo często. Rozwój wyspecjalizowanych urządzeń przyczynił się do wzrostu możliwości wielu polskich przedsiębiorstw generując zyski w wyższej skali. Dziś ogromna liczba przedsiębiorców nie wyobraża sobie przemysłu bez współczesnych technologii. Kompletne zautomatyzowanie zakładów przetwórczych powoduje, że wszelkie procesy robione są szybciej, z pełną kontrolą jakości. Najtrudniejsze z prac wykonują maszyny, które pracują z dużo większą skutecznością aniżeli nie jeden pracownik. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko wypadków w pracy i rozwoju chorób związanych z pracą

Wytwarzane obecnie przez ogólnoświatowych liderów maszyny pakujące to zaawansowane urządzenia, których zadaniem jest zwiększenie potencjału procesów wytwórczych. Najważniejsi producenci maszyn do pakowania blisko współdziałają z dużymi zakładami produkcyjnymi, dokładnie monitorując poszczególne elementy produkcji, co powoduje, że tworzone przez nich maszyny wypełniają jakiekolwiek potrzeby masowych zakładów spożywczych, chemicznych, czy kosmetycznych. Dzisiaj każde przedsiębiorstwo ma okazję do utworzenia własnej linii rozlewniczej, pasującej do kształtu pracy. Maszyny pakujące produkowane przez firmy takie jak PE LABELLERS, CFT, COSMPACK, FT SYSTEM, czy ZALKIN , cechują się komfortową obsługą i stabilną eksploatacją. Urządzenia te budowane są nie tylko pod względem optymalizacji efektywności zakładów, ale też w trosce o zdrowie osób zatrudnionych jak i kondycję otaczającej nas przyrody Odkryjcie najskuteczniejsze spośród nich.

Nowoczesne etykieciarki

Etykieciarki tworzone przez producenta PE LABELLERS to wysoce innowacyjne urządzenia o nietypowych możliwościach. PE LABELLERS, jako lider w sferze maszyn etykietujących, zadbał o spójność urządzeń z wymogami technicznymi dużych zakładów produkcyjnych. Etykieciarki funkcjonują bowiem z skutecznością sięgającą do nawet 72 000 opakowań na godzinę, co znacząco zwiększa możliwości produkcyjne. Urządzenia te dekorują pojemniki z wykorzystaniem zimnego kleju, kleju topliwego, etykiet samoprzylepnych, kleju termokurczliwego, jak i bez klejowej metody aplikacji ADHESLEEVE, która jest bezpieczna dla człowieka i środowiska.

Aplikatory etykiet firmy PE LABELLERS zostały zaopatrzone w nowoczesne rozwiązania, które gwarantują niezawodność maszyn i komfort stosowania. Procedury związane z konserwacją etykieciarek zostały zmniejszone do minimum, przez zaimplementowanie automatycznego systemy smarowania. Poszczególna maszyna potrafi obsługiwać kilka metod etykietowania, co sprawia, że świetnie działa się w wielobranżowych przedsiębiorstwach. Każda z etykieciarek zaopatrzona jest również w automatyczny orientator opakowań, przez co jest w stanie zdobić opakowania o zróżnicowanym rozmiarze jak i formacie. Jednocześnie serwomotory oraz napędy krokowe w całości kontrolują ruch obrotowy platform. Maszyna działa bezbłędnie, generując dochody dla całego przedsiębiorstwa.

Jedną z polecanych przez nas maszyn etykietujących, jest etykieciarka rotacyjna model Rollmatic 810 – 15- CR 2-3-425. Etykieciarka ta aplikuje etykiety OPP z rolki zużywając w tym procesie klej termotopliwy. Najistotniejszym składnikiem maszyny jest urządzenie wyrównujące folię, które reguluje wszelakie pionowe przesunięcie naklejki. Ta opcja umożliwia ładne dopełnienie każdego pojemnika. Aplikator etykiet zaopatrzony jest także w system tnący, złożony z z pojedynczego lub dwóch statycznych noży rotacyjnych. Struktura maszyny daje możliwość użycia rożnych rodzajów kleju topliwego, co sprawia, że jest wyjątkowo wszechstronnym urządzeniem, które z łatwością podlega konserwacji

Nalewarki do butelek, słoików i puszek

Nalewarki pełnią niezwykle znaczącą funkcję w całej linii rozlewniczej. Jak nie najistotniejszą. Wielu producentów (takich jak CFT) zwraca szczególną uwagę do praktyczności maszyn. Wśród najczęściej stosowanych nalewarek, na szczególne uznanie zasługują nalewarki grawitacyjne jak i nalewarki izobaryczne. Maszyny te gwarantują nalew do butelek PET oraz szklanych, jak i do metalowych puszek i słoików. Nalewarki pracują z wydajnością od 3 000 do 90 000 pojemników na godzinę w zależności od poszczególnego rodzaju.

Maszyny rozlewnicze, takie jak nalewarki jak i dozownice zazwyczaj są wyposażeniem kompletnych monobloków. Po za tym monobloki składają się także z takich urządzeń jak płuczki jak i zamykarki, poprzez co mogą przeprowadzić proces nalewu od początku do końca. Trójblok MASTER CAN TRONIC to automatyczna maszyna wytworzona do nalewu napojów gazowanych i niegazowanych w wszelkiego typu puszki. Zaopatrzony został w oryginalne zawory, które nie dopuszczają do natlenienia się finalnego produktu. Tryb funkcjonowania trójbloku umożliwia zupełną penetrację zaworu dozującego w głąb opakowania, przez co dawkowany produkt jest pozbawiony wszelkich bakterii.

Następną maszyną rozlewniczą używaną współcześnie przez ogromną liczbę producentów przetworów warzywnych i owocowych jest dozownica tłokowa. Niezwykle prosto napełnia takie produkty jak ketchup, majonez lub marmolady gwarantując maksimum bezpieczeństwa jak i kontroli jakości. Dozownice mogą dawkować towary o zróżnicowanej konsystencji i temperaturze ( na ciepło i na zimno). Są urządzeniami o wysokiej uniwersalności i równie wysokiej skuteczności. Marka CFT, jako jeden z najlepszych producentów maszyn dozujących, produkuje także takie maszyny jak dozownice teleskopowe, dozownice kieszeniowe, dozownice grawitacyjne, a także dozownice próżniowe.

Zaciekawienie innowacyjnymi maszynami rozlewniczymi wzrasta. Dziś w Polsce wiele fabryk czerpie z maszyn udoskonalających produkcję. Warto jest pamiętać, że maszyny rozlewnicze gwarantują wysoki stopień bezpieczeństwa procesów, co przenosi się na jakość oferowanych przez Państwa produktów.

Jako kontrahent takich marek jak PE LABELLERS i CFT reklamujemy nowoczesne rozwiązania w zakresie kompletnych linii rozlewniczych. Możemy wyposażyć jakikolwiek zakład przemysłowy w konieczne maszyny do pakowania jak i nalewania. Zabiegamy o lepszą przyszłość dużej liczby rodzimych przedsiębiorstw.

Konkretne informacje o naszej firmie i o naszej ofercie odnajdą Państwo na naszej stronie www: maszyny pakujące.