zakręcarki zalkin zamykanie butelek maszyna zakręcająca

Precyzyjne zamykanie produktów tylko z zakręcarkami Zalkin

Solidne zakręcarki dla przemysłu spożywczego

W przemyśle żywnościowym bardzo istotne jest nieprzepuszczalne zakręcanie wyrobów. Głównie – artykuł po prostu nie uchodzi z butelki, np. podczas przewozu. Po drugie – o wiele dłużej zatrzymuje walory smakowe, a to dla Nabywców jest tak naprawdę priorytetowe, kiedy „penetrują” przegrody z zatrzęsieniem produktów (częstokroć kilkunastu innych marek). A po trzecie – możemy go oczywiście dawkować w taki sposób, by nie było go ani za wiele ani za mało. Ogólnie rzecz ujmując zakręcarki, gdyż w taki sposób określa się maszyny zakręcające, na przykład słoiki oraz butelki, obowiązkowo muszą wypełniać ogromnie wiele różnych wymagań, by były przyjęte na potrzeby masowego wytwarzania towarów. W ostatnim czasie jeszcze większy nacisk położono na pakowanie towarów szczególnie delikatnych, np. maślanek i zaprojektowano urządzenia Ultra Clean oraz aseptyczne. Ich zadaniem jest dokładne zamykanie butelek szklanych z kilkudniowymi nektarami, artykułami mlecznymi i wodą mineralną.

Jeżeli mamy na uwadze maszyny zakręcające artykuły w rozmaitych pojemnikach, to możemy wyszczególnić:

Zakręcarkę butelek – w tym przypadku mamy szansę wybrać zakręcarkę rotacyjną, z kilkoma głowicami w jednej linii, z jedną głowicą albo wieżę zamykającą. Tego typu zakręcarki działają idealnie nie tylko w sektorze konsumpcyjnym, lecz także sektorze kosmetycznym, spirytusowym oraz farmaceutycznym.

Zakręcarkę słoików – w tym przypadku głowica zakrętarki jest idealnie przystosowana do tradycyjnych nakrętek słoików. Na starcie zakręcarka odprowadza nadmiar powietrza, natomiast w dalszej kolejności zakręca je zgodnie z koncepcją twist-off.

Zakręcarkę do metalowych konserw – zdają egzamin przy skręcaniu gładkich konserw, jakie zostały zrobione, np. z aluminium.

Jeżeli pragniemy dobrać konkretną głowicę, wówczas trzeba brać pod rozwagę przede wszystkim surowiec, z którego skonstruowane jest opakowanie. W takiej sytuacji artykuł zostanie w idealnej porcji umieszczony w butelce PET albo metalowej puszce. Zakręcarki mechaniczne mają niezwykle trwałą konstrukcję, która gwarantuje pracownikom bezpieczeństwo. Epizodycznie ulegają awariom, jeżeli są poprawnie używane i konserwowane. Zakręcarki to maszyny, których forma ciągle podlega modyfikacjom, bo na okrągło konstruowane są nowe opakowania o profilach innych niż dotychczasowe.

Podział zakręcarek z uwagi na typ

Generalnie zakręcarki powinniśmy rozdzielić na te z pojedynczą głowicą, z większą ilością głowic, zamykarki pracujące w jednej linii oraz urządzenia do opakowań o małych i średnich pojemnościach. Jednogłowicowe możemy tymczasem podzielić na zautomatyzowane (same nakładają wieczko) i półautomatyczne (przykrywkę powinniśmy zaaplikować manualnie). Zamykarki wielogłowicowe, przykładowo kręcące się wokół centralnej osi, posiadają od 3 do 24 głowic i są w stanie spełniać swoje zadanie na liniach produkcyjnych o znacznej produktywności, z opakowaniami wyjątkowo delikatnymi i wtedy, gdy w butelce lub słoiku towar dotyka górnych brzegów opakowania. Ostatni rodzaj jest poświęcony raczej dla przemysłu aptecznego i kosmetycznego (na potrzeby zakręcania bardzo często nadzwyczaj niewielkich ilości wyrobu). W przypadku urządzeń linearnych zakręcanie dokonuje się skokowo – kilka bądź kilkanaście głowic równolegle zakręca pojemniki z artykułem. Kapslownice znakomicie sprawdzą się do zakręcania wody źródlanej w butelkach PET oraz piwa. Rzeczywiście zakręcarki są ogromnie ważnym fragmentem na linii przemysłowej, pomimo iż nie wymagają praktycznie jakiegokolwiek dozoru. Dzięki zakręcarkom znakomitej jakości mocno podnosi się efektywność wytwarzania. Zakrętarki możemy opracować „od podstaw” (biorąc pod uwagę, np. artykuł do jakiego ma być dopasowana oraz liczebność zakręcanych pojemników w przeciągu jednej godziny).

Pozostałe maszyny wykorzystywane w procesie masowego wytwarzania towarów

Do innych maszyn, dzięki którym tworzone są pełne linie przemysłowe, można zakwalifikować: maszyny do nakładania etykiet, maszyny rozlewnicze, dozownice oraz napełniarki, maszyny monitorujące jakość, paletyzatory, depaletyzatory, rozdzielniki i kartoniarki. Wszystkie wyliczone maszyny można wyposażyć w dodatkowe opcje, m. in. w aplikatory banderoli. Wzorcowy tok seryjnej produkcji wygląda dokładnie w taki sposób: wysterylizowane opakowania docierają na linię przemysłową, są liczone i właściwie rozmieszczane. Maszyny nalewające zapełniają wysunięte opakowania towarem, a zakręcarki osłaniają szyjki dobranymi przykrywkami. Zaraz potem szczelnie zamknięte przetwory wchodzą, przykładowo do paletyzatorów. W każdej branży proces masowego generowania produktów będzie prezentował się nieco inaczej, bo jest on zależny od typu artykułu. Więc do balsamów do ciała są stworzone inne typy urządzeń, zaś do uzyskiwania piwa oraz kolejnych napojów procentowych – inne.

Jeżeli zaciekawił Cię ten materiał, wejdź w odsyłacz z boku – Zakręcarki – a być może znajdziesz to, czego dziś szukasz.