Firma zwalczająca kuny Warszawa - Firma zwalczająca kuny Gdańsk - Zwalczanie kun Warszawa - Zwalczanie kun Gdańsk - Kuna domowa zwalczanie

Metody zwalczania kuny domowej

Wyobraź sobie, że calutki rok pielęgnujesz własny ogródek, dbasz o niego, a tu w środku lata przez sam środek trawnika przekopuje się kret, psując to co jest Twoim największym skarbem. Rozważ jeszcze inną sytuację. Jesteś właścicielem dobrze działającego gospodarstwa rolnego. Któregoś razu z kurników zostaje napadnięty przez kunę, która sprawia znaczne szkody materialne. Jeszcze jeden przypadek. Zakładasz elegancką restaurację, jednakże goście uciekają w szalonym tempie po odkryciu szczura biegającego po podłodze. Co łączy te wszystkie przykłady? Szkodniki i ich niekorzystny wpływ na naszą codzienność, upodobania i działalność.

Szkodnikami określa się zwierzęta powodujące szkody w działalności rolnej, leśnej, magazynowej, oraz uszkadzające zabytki takie jak zbiory muzealne, czy same budynki. Szkodnikami są także osobniki, które niekorzystnie wpływają na nasze życie powodując dyskomfort czy jakiekolwiek szkody materialne. Najliczniejszą odmianą szkodników są owady. Aczkolwiek dzisiaj skoncentrujemy się na nie co pokaźniejszych organizmach – kręgowcach. Opowiemy Wam po kolei jak usuwać takie szkodniki jak kuny, ptaki, krety no i bezsprzecznie obrzydzające nas wszystkich szczury.

Zwalczanie kun

Kuny to średniej wielkości gryzonie, które zwłaszcza uderzają w kurniki, gołębniki czy owocowe uprawy. Żywią się właśnie owocami, jak i jajkami, co jest ogromnym problemem dla właścicieli kur. Zgrabna struktura ciała umożliwia im prędko wchodzić w jakiekolwiek pomieszczenie. Kuny posiadają ostre pazury będące ich bronią w starciu z zwierzętami. Są zwłaszcza groźne dla młodych psów, które mogą dość poważnie okaleczyć. Fachowcy rozróżniają dwa typy kun – kuny domowe i kuny leśne. Te na pierwszym miejscu są o wiele bardziej niebezpieczne, gdyż egzystują na tych samych terenach co ludzie.

Występuje kilka sposobów usuwania kun. Firmy oferujące zwalczanie kun zalecają korzystanie z specjalnych pułapek do łowienia kun. Jeszcze innym zabiegiem jest odstraszanie tych szkodników. Możemy postawić na posesji odstraszacz emitujący ultradźwięki. Dobrym pomysłem jest również zakup zwierzęcia, którego kuny unikają, na przykład dużego psiaka. Gdy te techniki nie wywołają pożądanych efektów potrzebne będzie wsparcie firmy zwalczającej kuny, która zrealizuje kompletną deratyzację obszaru z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu.

Dlaczego należy zwalczać gołębie?

Gołębie to dość specyficzne stworzenia. Z jednej strony są to zwierzęta, które pomagają człowiekowi w wielu trudnych sprawach, np podczas wojny. Z drugiej jednak strony gołębie demolują ważne dla dziedzictwa kulturowego zabytki i transportują groźne wirusy. Hiszpańscy badacze prowadząc badania na gołębiach potwierdzili, że w fekaliach tych ptaków znaleźli bakterie odpowiedzialne za choroby żołądka, jak i bakterię generującą ptasią grypę. Dla ludzi jest to ogromne niebezpieczeństwo, dlatego też co raz głośniej mówi się o metodach likwidowania gołębi.

Jednym z niezawodnych sposobów zmniejszenia liczebności gołębi na określonym terenie jest wychwytywanie i przenoszenie ptaków. W miejscach użytku publicznego, jak i na balkonach stawia się specjalne produkty odstraszające. Takie siatki, lub kolce są bezpiecznie dla gołębi. Ich celem jest tylko zniechęcenie określonej grupy ptaków do siedzenia na danym obiekcie. Jeszcze innym systemem jest montaż wizualnych odstraszaczy wizualizujących drapieżniki.

Zwalczanie szczurów

Możecie nie być tego świadomi, ale szczury przewyższają poziomem inteligencji nie jednego ssaka. Dalece rozwinięty instynkt pomaga im w ekspresowym zidentyfikowaniu niebezpieczeństw. Szczury, jak potwierdzają badania naukowe, dzięki wrażliwości na najdrobniejsze wibracje, są w stanie przewidzieć wstrząsy w wnętrzu ziemi. W takich chwilach za każdym razem odchodzą w bezpieczne miejsca. Tymczasem na tym kończą się pozytywy. Szczury są nosicielami takich infekcji jak salmonella i toksoplazmoza. W związku z tym ich obecność w magazynach z żywnością jest wysoce niepożądana.

Deratyzacja polega na unicestwieniu szczurów za pomocą specjalistycznych preparatów chemicznych. Obok tego oferowane są mniej szkodliwe rozwiązania, takie jak pułapki na szkodniki.

Jak radzić sobie z kretami?

Słynny z czeskiej kreskówki krecik, dla niektórych z nas bynajmniej nie jest przyjaznym osobnikiem. Krety dewastują trawnik, jak i uprawiane w ogródkach rośliny. Są prawdziwym utrapieniem dla właścicieli wspaniałych ogrodów. Jednym z najłatwiejszych systemów zwalczania kretów jest używanie pułapek, umieszczanych przy krecich kopkach. Następnym, bardziej surowym rozwiązaniem jest gazowanie kretów. Jest to jednak nadzwyczaj drastyczna technologia walki z tym niewielkim gryzoniem.

Jak już zauważyłeś, sposoby usuwania szkodników są bardzo rozbieżne, od tych typowych, po niezwykle złożone. Kiedy stwierdzisz, że konkretny szkodnik zaczyna Ci mocno przeszkadzać zacznij od zwykłych metod. Gazowanie, czy zatruwanie gryzoni to ostateczność. Zawsze masz możliwość odwiedzić ekspertów, którzy wybiorą dla Ciebie właściwe rozwiązanie.

Jeśli poszukujesz doświadczonej firmy zwalczającej kuny, lub inne gryzonie, wstąp na dodaną niżej stronę www. Porównasz ceny różnych procedur i umówisz się na spotkanie. Najedź i wejdź w umieszczony obok odnośnik: firma zwalczająca kuny Gdańsk