Paintball laserowy a paintball klasyczny

Paintball laserowy – zalety

Obecnie ziemianie nierzadko lubią być zaskakiwani. Nie satysfakcjonuje nas już banalne wyjście na drinka, czy na party. Jednym z niebanalnych pomysłów na niezapomnianą integrację podwładnych lub wyjście z paczką znajomych został paintball. Niektórzy amatorzy tej nie stroniącej od mocnych wrażeń batalii zdecydowali się przejść na laser tag – regularnie nazywany paintballem laserowym. Jakie są ku temu powody?

 

Paintball laserowy a powszechny

 

Już w 2010 roku pojawiały się artykuły opisujących proces zwiększenia popularności paintballa laserowego. Nie każdy wie, jakie są niebagatelne dysproporcje między obiema metodami rozrywki. Co widać na pierwszy rzut oka? Przede wszystkim – sprawa bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie zawiera fizycznej amunicji, z którą mamy do czynienia w powszechnej kategorii paintballa, co powoduje, że odczuwany dyskomfort nie jest już problemem. Możemy usłyszeć – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Zapewne znajdzie poparcie wśród konkretnego grona osób, lecz nawet biorąc pod uwagę takie argumenty – obstrzeliwanie przy pomocy wiązki światła ma swoje spore korzyści.

Bezpieczeństwo laser tagu dotyczy tak biorących udział w rozgrywce jak i otoczenie. Nie musimy zapewnić wyszukanych form zabezpieczenia terenu, a samej batalii może przypatrywać się grupa kibiców, usytuowana tuż obok miejsca akcji.

Zastanówmy się teraz – co ze światłem, które emituje broń, wykorzystywana przy laser tagu. Mamy tu przykład użycia podczerwieni, kompletnie przyjaznej dla oczu. Przy takim rozwiązaniu rywalizujący i publiczność poczują się komfortowo.

Paintball laserowy dysponuje wieloma atutami, a wśród nich musimy podkreślić kwestię stroju. Odwołując się do różnic – w pierwotnej wersji, mocne wrażenia i wspaniała zabawa są okupione konkretnymi środkami ostrożności oraz grubymi mundurami. Z pewnością to drugie będzie nam przeszkadzać, kiedy na termometrach duży upał w lipcu lub sierpniu. Podobne dylematy nie obowiązują przy paintballu laserowym. Strój możemy dobrać niemal dowolnie, i dlatego zyskujemy luksus oraz luz podczas zmagań.

Dzięki temu, że naboje wywołujące ból zostały zastąpione przez wiązki światła – powiększa się gromada przyszłych amatorów laser tagu. Paintball tradycyjny mimo tego, że jest świetną, nie możemy go polecić dzieciom, a zastosują się do należytych środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w laser tag – chociaż zazwyczaj będzie w tej sytuacji wymagane specjalne potwierdzenie od opiekuna. Niewątpliwie również kobiety zyskają na braku bolesnych siniaków.

 

Paintball laserowy – rozgrywka jak z gier komputerowych

 

Zapewne ogromne grono czytających chociaż raz w życiu rywalizowało z innymi w grach takich jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Doom. Teraz laser tag daje nam to, iż tak dobrze znany nam system rozgrywek poznajemy na własnej skórze.

Wszystko dzięki rejestracji statystyk po rozgrywce. Co bardzo istotne – w rozgrywce paintballu laserowego nie panuje przepis, że po pierwszym trafieniu zostajecie wyeliminowani. Dobre rozwiązanie? Spieszymy z kolejnymi ciekawostkami. Uznana spółka oferująca możliwość pogrania w laser tag zapewne planuje odwzorować broń, wykorzystywaną przez żołnierzy z Polski albo innych krajów. Przykładem może być karabin szturmowy G36, szanowany m.in. przez GROM czy wojskowych z Hiszpanii. Oczywiście nie licząc karabinu, trzeba mieć na arenie czujniki, służące do wykrywania i przekazywania ważnych informacji, m.in. o celnym strzale lub końcu zabawy. Warto by były one umiejscowione na głowie. Wzbogacenie ekwipunku w niestandardowe elementy, jak chociażby: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga pozwala na wzbogacenie zawodów i poczucia się jak doświadczony koneser wcześniej wymienionych gier

Pamiętacie warianty gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag na ten moment bez trudu znajdziecie w paintballu laserowym. Nic tylko korzystać.

 

Paintball laserowy dobry na wszystko

Zademonstrowaliśmy już dużo pozytywów laser tagu. Te argumenty, w połączeniu z dosyć niewielkimi cenami prowadzą do tego, iż ten typ rozrywki stał się wspaniałym rozwiązaniem na spożytkowanie popołudnia/wieczoru w obecności zgranej paczki, ale nie tylko.

Z paintballa laserowego polecamy skorzystać tym, zastanawiających się w jaki sposób przygotować przyszłemu Panu Młodemu genialny wieczór kawalerski. Dziś zwykła biba w klubie jest dobra, ale nie na punkt kulminacyjny, a taka męska batalia połączy świetną zabawę z odpowiednią dawką adrenaliny, nadającą się na przedślubne przetarcie.

Paintball laserowy znajdzie swoje zastosowanie także, gdy chcesz zintegrować ze sobą swoich pracowników. Jego zaletą będzie to, że paintball laserowy nie ogranicza nas pod względem lokalizacji.

Laser tag jest także polecana nauczycielom, gdy chcesz przygotować niestandardową lekcję WF-u czy zorganizować młodszemu pokoleniu kolonie.

Przestrzegamy – lwia część firm będzie wymagała od was wcześniejszej rezerwacji, a biorąc pod uwagę coraz większą popularność laser tagu, warto zagwarantować sobie miejsce odpowiednio wcześniej, a kiedy znamy już szczegóły imprezy, zaleca się dotarcie odpowiednio wcześniej i zapoznanie się ze zwyczajami, obowiązującymi na obszarze obiektu oferującego imprezę. Gdy już wszystko będzie gotowe, przyjaźnie odstawiamy na bok i zacznie się wielka gra!

 

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta