Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Szkoła pływania dla niemowląt

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od niedawna nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej pospolita. Obowiązkowy basen zaczyna pojawiać się coraz częściej w szkołach. Nic w tym dziwnego. Pływanie pozytywnie wpływa przede wszystkim na kręgosłup, ale też na ogólny rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to również fantastyczna forma spędzania czasu poza szkołą.

Czy basen dla małych dzieci jest bezpieczny? Jak wygląda nauka pływania dla niemowląt?

To, że dzieci uczęszczają na basen jest dla nas normalne, ale co z niemowlętami? Nie są one tak sprawne. Właśnie dlatego zaczęły pojawiać się specjalne zajęcia z wykwalifikowanymi trenerami, które pozwalają na naukę pływania dla najmniejszych. Specjaliści czuwają nad bezpieczeństwem naszych maluchów, prezentują odpowiednie ćwiczenia które wspomagają rozwój malców. Same maluszki doskonale się przy tym bawią. Przebywanie w wodzie jest dla nich przyjemnym doświadczeniem. Jest to również idealna okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicami. Zajęcia trwają w około pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, dlatego jest doskonale dopasowana. Niemowlak może uczestniczyć w tego typu zajęciach już od trzeciego miesiąca życia, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko podtrzymało instynkt z życia płodowego, który zwykle niknie już po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu niemowlak podczas {nurkowania wstrzymuje oddech}. Jeżeli się spóźnimy będzie go trzeba tego od nowa nauczyć.

Jak się przygotować do kursu pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia z pewnością mogą nieść za sobą ogromny stres, zarówno dla opiekuna jak i pociechy. Dlatego ważne jest, aby się odpowiednio przygotować. Trzeba mieć świadomość, że opiekun też bierze aktywny udział w szkółce. Wymagany jest wzięcie prysznicu przed wejściem, w końcu chodzi tu o zdrowie dzieci. Nie zapomnijmy o specjalnych pieluszkach do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Pociechy różnie reagują w trakcie pierwszej styczności z basenem, jednak w razie histerii nie powinno się uciekać do domu. Każdy niemowlak musi się przyzwyczaić, mało prawdopodobne jest to, że nie polubi {takich zajęć}. Nie możemy oczekiwać, aby od razu mu się spodobało. Szkółka jest dużą ilością nieznanych bodźców, są to nowi ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to z pewnością spory krok dla ich drogi przez dalsze życie. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci potrzebują zajęć pozalekcyjnych, szczególnie tych, w trakcie których mają możliwość rozwijania mięśni. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy górują gry komputerowe i telefony. Wysiłek fizyczny jest w stanie pohamować agresywne zachowania i wyciszyć podopiecznego. Dzieci uczęszczając na basen uczą się pływać i doskonale się bawią, w dodatku mogą nawet brać udział w zawodach, co nauczy je współzawodnictwa. Zalety spędzania czasu na basenie Co prawda woda nie jest naturalnym środowiskiem człowieka, ale każdy z nas prędzej, czy później będzie miał z nią styczność. Dobrze jest nie bać się w trakcie urlopu wejść do morza, popływać na rowerku wodnym czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi umiejętnościami możemy też uratować komuś życie, czy zdobyć dzięki nim szersze możliwości na rynku pracy. Dzieciom przyzwyczajonym do wysiłku fizycznego łatwiej jest w szkole, nie mają problemów z lekcjami wf-u ani z otyłością. Jeśli mają wykształcony nawyk uczęszczania na basen będzie im on towarzyszył przez wiele lat, co umożliwi zdrowszy tryb życia w wieku dorosłym. Może się też okazać, że przyszłość naszych podopiecznych o wiele mocniej zwiąże się z pływaniem. Bywa tak, że warto się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają więcej możliwości. Jednak trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw. Zajęcia umożliwiają też zawieranie znajomości. Wieloosobowe grupy doskonale się do tego nadają, aby zyskać towarzysza na całe życie. Pomagają przystosować dzieci społecznie, uczą współpracy, współzawodnictwa. Ułatwia to zapobieganie izolowania się w przyszłości. Niemowlaki zauważą, że dobra zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też na zewnątrz. Będą z ochotą z niego wyjść, pragnąc poznawać inne bobasy. Oswoją się też ze spotykaniem nieznanych ludzi, wykonywaniem poleceń i koncentracją nad powierzonymi zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Wiadomo, że nic nie ma tylko zalet. Pociechy są narażone na podtopienia. Przy złym wyborze instruktora, zajęcia nie dostarczą pożądanej przyjemności. Mogą też skutecznie zniechęcić małego sportowca. Jednak mimo ryzyka warto spróbować sił naszych pociech w tej interesującej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo ważny szczególnie przy rozwoju maluchów.
Nauka pływania Szkoła pływania Logafit