program do gry w Tibię tibialyzer ułatwienia w grze Tibia

Tibia – nie będziesz chciał grać w nic więcej!

Gra lat 90. wciąż fascynuje

Tibia to gra on-line, w której stają ze sobą „twarzą w twarz” regularnie internauci z całego świata. Biorąc pod uwagę jej najważniejsze cechy, zalicza się ją do gier grę MMORPG: Massively-Multiplayer Online Role Playing Game albo „replaying on-line”. Jej pomysłodawcami byli czterej programiści z Niemiec, którzy stworzyli ją w ramach eksperymentu. Pierwszy raz udostępniona szerzej została w 1997 roku. Od czasu upublicznienia minęły jedynie trzy doby aby przyłączyła się do niej pierwsza osoba on-line. Od końca lat 90 – tych płaszczyzna wizualna w grze kompletnie się nie zmieniła. Cały czas oscyluje w obrębie grafik oldschool’owych, a mianowicie opiera się na bitmapach przygotowanych w grafice 2D. I być może niniejszy tylko „detal” oddziałuje na nieprzerwanie rosnące zainteresowanie eksplorowaniem nadzwyczajnych krain w szukaniu skarbów. Omawiana gra polega przede wszystkim na rozwijaniu centralnych cech i umiejętności wybranego bohatera zabawy, która została stworzona przez gracza. Poluje on na rozmaite potwory, magazynuje przeróżne rzeczy po przezwyciężonych przez siebie przeciwnikach oraz odsprzedaje je Za wykonanie pojedynczych działań przydzielane są nagrody. Użytkownicy mogą komunikować się ze sobą na parę sposobów: dyskutując bezpośrednio, przygotowując kolektywnie akcje bojowe, poprawiając więzi handlowe i przynależąc do gildii.

Długo wyczekiwany program ułatwiający grę Tibia już dostępny!

Niedawno na jednej ze stron internetowych został upubliczniony wyjątkowy program do ułatwienia gry w Tibię – Tibialyzer. Jest on w całości niezależny. Jak pracuje? Mianowicie jego charakterystycznym działaniem jest skanowanie dziennika serwera i informacji z czatu Omawiana gra w momencie, gdy eksploatator jest zaabsorbowany walką. Przekazuje mu informację o tym, który faktycznie pozyska łup, jakie poniósł obrażenia oraz jakie zyskał doświadczenie. Jest to wyjątkowo potrzebne w momencie, kiedy internauta potrzebuje dobrze wiedzieć jakich doznał szkód w przeciwstawieniu do innych graczy lub czy zostały upuszczone niebywale rzadkie rekwizyty. Tibialyzer posiada dostęp między innymi do baz danych statystycznych NPC, wskazówek na temat istot i artefaktów (zwłaszcza ich kropli oraz tego, gdzie najłatwiej je spieniężyć.) Co istotne – gracz nie jest zmuszony do opuszczenia magicznej krainy, by mieć takie informacje. Tybialyzer przedstawia je wszystkie za pomocą dodatkowych nakładek. Korzystne dla użytkownika będzie posiadanie dobrego ekranu, ponieważ w takiej sytuacji gra nie zostanie przez nie unieruchomiona. Jeżeli monitor jest niewiele starszy, to świetnym rozwiązaniem jest zmiana ich usytuowania. Niekwestionowaną zaletą programu upraszczającego rozrywkę jest nie wywoływanie przez niego lagów, a mianowicie rozciągania okresu między decyzjami gracza a faktyczną szybkością gry. Dzięki przedstawionym nakładkom można w przejrzysty sposób zdemaskować ilość potworów, które internauta usunął oraz miarę fantów, które można schwytać. Pełne dane są zawsze uaktualniane, a polowanie na łupy gracz może wyświetlić w jakiejkolwiek chwili. Nie potrzeba sprawdzać każdego jednostkowego łupu, bowiem program zorganizuje to za użytkownika. Jeżeli czatuje on z innymi graczami, może jednocześnie skontrolować, jakich szkód doznał każdy uczestnik grupy. Żeby otrzymać taki program wystarczy: 1) wprowadzić w wyszukiwarkę wyrażenia : Tibialyzer download bądź 2) wejść na stronę TibiaLyzer.eu i kliknąć zakładkę „download”.

Rzetelne informatory do Tibii w Internecie

W Internecie można odnaleźć dużo stron z przewodnikami zarówno dla internautów rozpoczynających swoją przygodę z grą Tibia, jak i dla tych już bardziej wprawnych. Przykładowo wpisując w jakąkolwiek wyszukiwarkę słowa „tibialyzer guide”, „tibialyzer reddit” bądź „Tibia informator” wyświetlą się te strony, na których użytkownicy ze skromniejszym bądź wspanialszym doświadczeniem ilustrują, w jaki sposób poradzić sobie w grze w rozmaitych sytuacjach. Często chodzi o instrukcje na temat: ustalania konta, transformacji image’u postaci, typów potworów ładunku, hp, many, wariantów komunikacji z innymi graczami, gildii itp. Znane są również strony odpowiadające na bardzo szczegółowe pytania graczy jak: ”Jak osiągnąć 100 level w Tibii?”, „Za pomocą jakich działań można zostać pr0 w Tibii?”, „Jak maksymalnie spożytkować Knight’a?”. Takich wskazówek jest nadzwyczaj dużo, dlatego należy wziąć pod uwagę poziom zaawansowania w grze. Przeważnie użytkownicy nie poprzestają na ograniczonych opisach, które do niczego nie prowadzą, wręcz przeciwnie – precyzyjnie przedstawiają np. opisy broni, oprzyrządowania, metod off-line i potworów. Tibialyzer guide dzielą się w zależności od rodzaju wybranej istoty na: przewodniki dla knighta, paladyna, druida i sorca. Ciekawym sposobem jest oglądanie poradników w formie wizualnej np. na vimeo. Użytkownicy rzetelnie opisują obserwatorom, w jaki sposób przeprowadzić pojedyncze działania. Precyzyjnie objaśniają praktycznie każdy swój ruch, np.: przedstawiają w jaki sposób ściągnąć grę oraz program Tibilyzer, jak radzić sobie z standardowymi barierami, wyjaśniają pozostałym internautom wszystkie dostępne funkcje, z jakich najlepiej czerpać w czasie walki on-line i off-line oraz chętnie dzielą się innymi doświadczeniami. Oczywiście bez wyjawiania zagadki swojego sukcesu.

Program ułatwiający grę można ściągnąć klikając w link TIBIALYZER