Darmowa telewizja - Telewizja online - Telewizja internetowa - TVP1 i Polsat Sport za darmo

Darmowa telewizja – nowoczesne usługi w Twoim telefonie

„…Szyby niebieskie od telewizorów…” – prawie każdy Polak zna ten fragment przebojowej piosenki „Szklana Pogoda” zagranej po raz pierwszy na początku lat osiemdziesiątych przez zespół Lombard. Wówczas telewizor był czymś nadzwyczajnym. Był powiewem nowości i luksusem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. Często ludzie gromadzili się w mieszkaniu jednego z sąsiadów, zadowolonego posiadacza kolorowego odbiornika telewizyjnego, by oglądać wieczorne wydanie informacji, czy kolejny epizod popularnego serialu. Od tamtych czasów kultura mediów zmieniła się w wielu aspektach, a to za sprawą braku cenzury medialnej i rozwoju rozwój nowoczesnych technologii. Dziś statystycznie w każdym domu możemy znaleźć przynajmniej jeden telewizor. Widzowie śledzą losy bohaterów emitowanych seriali. Słuchają o najnowszych odkryciach w nauce i mogą obserwować aktualne wydarzenia z całego świata. Telewizja bawi i uczy, w dość nowoczesnym wydaniu.

Mówiąc o nowoczesnych usługach telewizyjnych, zanalizujmy jak oddziałuje na telewizję powstanie globalnej sieci cyfrowej, czyli internetu. Internet to medium naszych czasów, które łączy ludzi z całego świata. Sformułowanie internet bierze się od angielskiego wyrażenia „inter-network”, co w wolnym tłumaczeniu znaczy „między-sieć”. Jest to rozwinięta infrastruktura telekomunikacyjna, łącząca rozmaite urządzenia sieciowe wbudowane w komputerach, smartphonach i tabletach. Sieć wirtualna umożliwia nam proste komunikowanie się z ludźmi z innego kraju. Nie chodzi tu jedynie o rozmowy, ale głównie o inne źródła informacji, jakimi są filmy i zdjęcia. Publikując dany film liczymy się z tym, ze każdy użytkownik sieci może go zobaczyć. Tak samo jest ze zdjęciami, które raz wstawione na znane platformy społecznościowe (takie jak chociażby Instagram), zostają tam na zawsze. Dlaczego więc rozwój komunikacji w Internecie miał tak duży wpływ na nowoczesne usługi telewizyjne? Do dziś kanały telewizyjne transmitowane były jedynie przy pomocy odbiorników telewizyjnych. Internet sprawił, że ogromna część dostawców usług telewizyjnych zapragnęła zaistnieć w sieci wirtualnej. Media strumieniowe rozwijają się w szybkim tempie. Dziś darmowa telewizja online jest czymś tak powszechnym jak kolejki do sklepów 30 lat temu.

Darmowa telewizja, czyli nowy wymiar rozrywki w Internecie.

Historia darmowej telewizji wiąże się z powstanie Youtube. Strona ta ruszyła w 2005 roku. Po 5 latach od jej uruchomienia, premierę miała światowa transmisja imprezy sportowej w Internecie. Przeszło 50 milionów ludzi śledziło zmagania ligowe indyjskiego krykieta. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się w dalszych latach przekazy takich uroczystości jak wyświęcanie Jana Pawła II i ślub brytyjskiego księcia Williama i Katarzyny Middleton. Od tamtej pory co raz większa liczba osób zaczęła się rozglądać za możliwością odbierania kanałów telewizyjnych na urządzeniach mobilnych, oraz na ekranach swoich komputerów. Potrzeby oglądających wpłynęły na pomysł stworzenia platform internetowych, wyświetlających na żywo programy telewizyjne. W ten sposób powstały platformy takie jak amerykański Netflix (dostępny obecnie na całym świecie), czy polski dostawca darmowatelewizja24.pl. Media wykorzystujące strumień oprócz transmisji programów telewizyjnych zgodnie z harmonogramem czasowym, dostarczają nam także usługi VOD, czyli wypożyczalnię na żądanie w której dostępne są miliony publikacji.

Darmowa telewizja – jak się podłączyć?

Pozytywny aspekt jest taki, że telewizję online możesz odbierać praktycznie na każdym urządzeniu – na smartphonie, na tablecie czy na laptopie. Dziś nawet konsole Xbox One, czy PS4 posiadają wyposażenie dające nam możliwość odbioru telewizji online. Wystarczy, że pobierzesz odpowiednią aplikację na urządzenie mobilne, lub wejdziesz na konkretna stronę internetową. W przypadku witryny darmowatelewizja24.pl należy kliknąć swój ulubiony kanał, nacisnąć guzik „stream 1” lub „stream 2”, skopiować zaznaczony adres strony i wpisać go w pasku adresu w przeglądarce. W łatwy sposób możemy odbierać aktualne programy tv z dowolnego miejsca – w {autobusie|samochodzie|tramwaju, czy w poczekalni u lekarza.

Telewizja online i jej zalety.

Plusy oglądania darmowej telewizji moglibyśmy wymieniać w nieskończoność. Po pierwsze i chyba najważniejsze dla każdego użytkownika jest to, że telewizja internetowa jest bezpłatna. Kolejnym aspektem, w wielu przypadkach decydującym jest komfort oglądania. Telewizja online jest możliwa do odbioru na dowolnych urządzeniach mobilnych. Możemy ją oglądać z dowolnego miejsca bez jakichkolwiek przeszkód i bez potrzeby kupowania odbiornika telewizyjnego. Co więcej? Dobrze też powiedzieć o bogatej gamie kanałów dostarczanych na stronach takich jak darmowatelewizja24.pl. Strony transmitujące telewizję w strumieniu oferują nam nie tylko dostęp do ogólnodostępnych programów takich jak tvp1, czy polsat sport, ale także, do programów, których nie mielibyśmy szansy zobaczyć korzystając z tradycyjnej telewizji abonamentowej. Są to przede wszystkim takie stacje jak Canal+ czy HBO, które transmitują własne produkcje serialowe, oraz nowości filmowe. Dzięki telewizji online możemy także wypożyczać filmy i seriale na żądanie. Już teraz mówi się, że opcje takie jak ”video on demand” zdetronizują pozycję tradycyjnej telewizji . Na razie jednak są to tylko i wyłącznie przewidywania, gdyż potęga telewizji, tej tradycyjnej, jak i online wciąż rośnie.

Chcesz mieć dostęp do darmowej telewizji online? Wejdź na podaną obok stronę i ciesz się wolnością wyboru: darmowa telewizja.