Zettler MZX

Technologie teleinformatyczne w bezpieczeństwie: kamery Illustra, Zettler MZX, Zettler ZX

Technologie teleinformatyczne stanowi rozbudowane pojęcie, dotyczące technologii związanych z transferem danych. Wśród technologii teleinformatycznych możemy oddzielić media komunikacyjne (sieć www, telefonia komórkowa itp.) a także media związane z utrwalaniem plików (dyski, pendrive’y itp.). Warto zaznaczyć technologia teleinformatyczna dopuszcza również transfer danych pomiędzy sprzętem sieciowym a tym samym realne jest opracowanie rozbudowanych systemów sieciowych, w tym systemów związanych z bezpieczeństwem

Do czego służą systemy bezpieczeństwa?

To różnorakiego rodzaju systemy, których rolą jest kontrolowanie zagrożeń oraz ułatwienie komunikacji czy przemieszczania się po konkretnym obiekcie. W poniższym artykule dokładnie opiszemy kilka spośród nich i pokażemy przykłady urządzeń i systemów szeroko wykorzystywanych dla zagwarantowania bezpieczeństwa i zoptymalizowania produktywności w pracy.

Technologia Zettler w systemach sygnalizacji pożarowej

System alarmu pożarowego to wszechstronne rozwiązanie którego zadaniem jest wykrywać skupiska ognia jak i powiadamiać o nim. Jego głównym zadaniem jest szybkie wyśledzenie źródła ognia, dzięki czemu osoby znajdujące się w budynku mają możliwość ekspresowo i bez przeszkód się ewakuować. Dodatkowo dzięki niezwłocznej reakcji, istnieje ogromna szansa, że płomień zostanie opanowany, a straty związane z ogniem będą mniejsze.

Taki system zbudowany jest przede wszystkim z czujek oraz alarmów, które mogą efektywnie pełnić swoją rolę wyłącznie wtedy, gdy zostaną podpięte do dedykowanego oprogramowania. Ponieważ posiadając dedykowane oprogramowanie system można tak skonfigurować, aby przykładowo w sytuacji pożaru, system od razu wysyłał informację do straży pożarnej. Tę i kilkadziesiąt innych funkcji zapewnia technologia Zettler MZX jak i Zettler ZX.

Systemy sygnalizacji pożarowej bazujące na technologii Zettler MZX jak i Zettler ZX to jedno z najaktualniejszych rozwiązań jeśli chodzi o tego typu systemy. Technologia Zettler MZX i Zettler ZX jest kompatybilna nie tylko z innowacyjnymi systemami, ale też tymi paroletnimi. Dlatego nie trzeba się martwić tym, że wybierając ten system, za na przykład rok czy dwa zajdzie potrzeba, aby zastąpić wszystkie urządzenia, żeby zachować optymalny standard bezpieczeństwa. Nie ma także powodu do obaw, że system Zettler MZX i Zettler ZX nie będzie będzie w pełni wykorzystywać swoich funkcjonalności, bo ze zdecydowaną większością urządzeń system ten współpracuje bez zarzutu. Nie trzeba więc inwestować dodatkowych funduszy w modernizację sprzętów sygnalizujących.

Technologia Kantech w systemach kontroli dostępu

System kontroli dostępu umożliwia swobodnie poruszać się na terenie obiektu za sprawą dedykowanej karty wytwarzającej pole magnetyczne. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet, a są to: poprawa bezpieczeństwa – system pozwala w kilka chwil sprawdzić, w którym miejscu na terenie obiektu znajduje się dana osoba, kto siedzi w miejscu Z, lub o jakiej porze ktoś opuścił budynek. W razie zagrożenia pożarowego mamy możliwość od razu sprawdzić, czy przykładowo wszyscy zdążyli wyjść.

Taki system jest też wygodny, ponieważ każde drzwi otwiera pojedyncza karta, dzięki temu nie ma konieczności, aby przy sobie przechowywać kilkunastu pęków kluczy, by wejść do środka. Dodatkową jego korzyścią to jasne administrowanie – każda karta ma unikatowy numer identyfikujący, co pozwala administrować dostępami niezależnie od ilości użytkowników. Każdej karcie mamy możliwość dodać nieograniczony dostęp do wszystkich pomieszczeń albo jedynie do pojedynczego – system pozwala łatwo administrować uprawnieniami. Jednym z częściej wybieranych i przetestowanych systemów jest metoda proponowana przez markę Kantech.

Kantech to istniejąca od 30 lat firma ukierunkowana w projektowaniu i obsłudze zintegrowanych technologii kontroli dostępu, przeznaczonych dla małych i większych firm Kantech zapewnia technologię współdziałającą z systemem przeciwpożarowym. By system kontroli dostępu Kantech był w pełni sprawny, potrzebuje on kilku podstawowych urządzeń, takich jak np. zwora elektromagnetyczna.

American Dynamics, czyli monitoring wizyjny

System monitoringu wizyjnego umożliwia mieć nadzór nad instytucją, terenu dookoła niej, bądź nad osobami poruszającymi się w obiekcie. Monitoring sprawdza się w dużych placówkach przykładowo zespoły szkół, urzędy, biura czy szpitale, ale również na osiedlach mieszkalnych albo w niewielkich sklepach.
Głównym zadaniem monitoringu jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa osób i samego miejsca, przykładowo w sytuacji pojawienia się ognia możemy natychmiast zweryfikować stan zagrożenia i inne.

Podgląd daje możliwość także odnotowywać działania niewłaściwe, przykładowo kradzież czy celowe psucie mienia. Dodatkową zaletą posiadania monitoringu jest zmniejszenie wydatków związanych z ubezpieczeniem budynku. Monitoring jest też odpowiednim narzędziem, dzięki któremu da się ocenić to, w jaki sposób ludzie zatrudnieni w firmie podchodzą do zleconych obowiązków. Jeżeli chodzi o sprzęt monitorujący, dobrze jest przyjrzeć się ofercie marki American Dynamics. American Dynamics jest cenionym na całym globie producentem sprzętu stworzonego na potrzeby monitoringu wizyjnego. Marka istnieje od niemal 5 dekad. Jednymi z najchętniej wybieranych sprzętów elektronicznych marki American Dynamics są kamery Illustra – marka kamer działających w oparciu o protokół IP .

Kamery Illustra nie potrzebują kabla sieciowego film który jest z nich wysyłany jest przekształcany na postać cyfrową i rejestrowany bezpośrednio na dysk twardy. Film zapisywany przez kamery Illustra charakteryzują się doskonałą jakością (Full HD). Pośród rozległej oferty kamer Illustra odnajdziemykamery przeznaczone do wewnętrznego montażu jak i zewnętrzne, kamery micro, kamery kopułkowe, a także kamery klasyczne. Kamery Illustra są łatwe w montażu, można je umieścić na ścianie lub pod sufitem. Technologia wypracowana przez American Dynamics pozwala na nagrywać w nocy bo kamery Illustra są wyposażone w nagrywanie w podczerwieni

Zdecydowanie więcej na temat systemów zwiększających bezpieczeństwo, oprogramowania i urządzeń, możesz dowiedzieć się na stronie www specjalizującej się w takim zakresie, przeczytasz tam na przykład szczegóły na temat Zettler MZX, a także innych technologii wymienionych w artykule.