Kubek termiczny na każdą okazję

Termokubek najlepszy dla Ciebie

O termicznych kubkach rozmyślamy szczególnie w czasie jesienno-zimowym, kiedy planujemy zabierać ciepłą kawę albo herbatę do pracy, do szkoły, czy na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy jednak, że termokubki nie tylko trzymają ciepło, ale także sprawdzają się do zabierania ze sobą zimnego napoju gdy jest gorąco. Który kubek będzie doskonały dla Ciebie? To zależy , czy potrzebujesz kubka na co dzień do stosowania, czy interesujesz się termosami turystycznymi. Najlepszy termiczny kubek na kilka godzin utrzyma goraco herbaty czy kawy lub chłód napoju. Ze względu na to z kubka termicznego można korzystać w ciągu roku, tym bardziej że jest on produktem niezwykle wygodnym i szczelnym, dlatego znajdzie zastosowanie w różnych sytuacjach.

Co jest ważne, wybierając termiczny kubek?

Jeżeli podejmujemy zakup kubka termicznego, warto w pierwszej kolejności ocenić kilka ważnych szczegółów. Po pierwsze szczególnie ważny jest materiał jego wykonania. Tak sprawdzimy jego przeznaczenie oraz możliwość zachowania ciepła lub zimna. Następnym detalem jest przykrywka . Musi być nie tylko szczelna, aby utrzymywać ciepło lub zimno w środku na wymaganym poziomie, ale również zapewniać komfortowy sposób otwierania i picia. Warto też wybrać formę termicznego kubka oraz jego pojemność. Kubki o średniej objętości nie będą dobre na czasochłonnych wycieczkach, dlatego w tym apekcie warto dopasować pojemność termicznego kubka do swoich potrzeb. Z kolei jego kształt ma duże znaczenie pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by miał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w ręce albo w rękawiczce. Dodatkowo powinien być stabilny, a kiedy chcemy używać go w aucie, warto by mieścił się w miejscu wyznaczonym na kubek termiczny.

Który kubek termiczny wybrać?

Kubek termiczny najlepszy do biura, do pracy

Kubki termiczne często nabywamy z myślą o pracy. Jeśli chodzi o materiały, z których są wykonane, większość z nich nadaje się do pracy. Wybór kubka termicznego do pracy lepiej jednak uzależnić od formy pracy. W biurze sprawdzą się praktycznie wszystkie kubki, które zapewniają dłuższy okres utrzymania ciepła lub zimna. Możemy wybrać malowniczy kubek ceramiczny, szklany lub stworzony z tritanu. Nie dość, że są dostępne w wielu kolorach i wzorach, to jeszcze są lekkie, wygodne oraz nie zatrzymują zapachów. Niekiedy do pracy decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć one krócej zachowują temperaturę. Forma pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek będzie odpowieni dla kierowcy albo dla budowlańca. Choćby ze względu na, że np. kubek termiczny szklany czy ceramiczny jest mniej trwały na uszkodzenie.

Który termiczny kubek będzie dobry dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka musi być głównie wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Z tej przyczyny najczęściej kupowanymi kubkami dla dzieci są plastikowe kubki. Są one stosunkowo tanie, znajdziemy wśród nich wiele kolorów i wzorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Bez problemu zmieszczą się do plecaka oraz nie sprawią trudności w stosowaniu. I chociaż nie tak długo zachowują zimno lub ciepło oraz stosunkowo nie są tak trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy uszkodzeniu nie rozpadną się tak jak na przykład kubek termiczny szklany czy ceramiczny.

Kubek termiczny najlepszy na spacer

Plastikowy termiczny kubek sprawdzi się także na spacer, gdy potrzebujemy wygodnego termicznego kubka, ale nie skupiamy się na długim zatrzymaniu ciepła lub chłodu. Jeżeli jednak zachowanie temperatury jest potrzebne, lepiej kupić kubek termiczny z tritanu. Wykonane z tego kubki są łatwe w noszeniu, komfortowe, a ponadto nie zawierają związków BPA oraz są odporne na drobnoustroje. Są co prawda droższe i da się je zarysować, ale sprawdzą się dzięki swoim zaletom.

Które kubki termiczne sprawdzą się w trakcie wycieczki?

Wybierając się na dłuższą wycieczkę zwykle zależy nam, by termiczny kubek przez wiele godzin zatrzymywał ciepło lub chłód napoju w środku. Ze względu na to doskonałym kubkiem termicznym na wycieczkę będzie stalowy kubek. Tego typu kubki termiczne najdłużej wśród innych zachowują zimno lub ciepło, ponieważ są doskonale izolowane, dzięki czemu zachowują ciepło lub zimno na wiele godzin. Co więcej mają wytrzymałą konstrukcję i są niewzruszone na upadki. Wadą kubka stalowego jest jego masa, bo jest on masywniejszy niż pozostałe.

Kubek termiczny odpowiedni do samochodu

W samochodzie powinniśmy mocno uważać, z uwagi na to termiczny kubek najlepszy do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały oraz świetnie trzyma ciepło lub zimno. Kubki szklane, porcelanowe lub plastikowe są za bardzo nieodporne na zniszczenia, by nadawały się do auta. Ze względu na to najlepszymi kubkami termicznymi do auta są te przygotowane tritanu lub ze stali. Takie kubki są trwałe oraz przez długi czas zachowują zimno lub ciepło napoju.

Jak wybrać termiczny kubek na prezent

Kupując prezenty najczęściej myślimy nad ładnym wyglądem, ze względu na to najlepiej sprawdzą się kubki termiczne szklane lub ceramiczne. Szklane kubki posiadają swój charakter, z kolei ceramiczne kubki niezliczoną ilość interesujących kolorów i wzorów. Chociaż plastikowe kubki termiczne też cechują się szerokim wyborem wzorów, nie zalecami ich na prezent.

kubek termiczny sklep