Kubek termiczny contigo - Kubek termiczny na prezent najlepszy kubek do pracy

Termiczny kubek Contigo na każdą okazję

Kubek termiczny dla każdego

O termicznych kubkach przypominamy sobie zwykle w sezonie zimowo-jesiennym, gdy planujemy zabierać gorącą kawę albo herbatę do pracy, do szkoły, czy na przykład w podróż samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy jednak, że kubki termiczne nie tylko przedłużają ciepło, ale też są dobre do przechowywania zimnego picia w upały. Który kubek termiczny będzie dla Ciebie? To zależy , czy potrzebujesz kubka do codziennego stosowania, czy bardziej głowisz się nad turystycznymi termosami. Wyśmienity termiczny kubek na długo utrzyma ciepło herbaty czy kawy lub chłód picia. Ze względu na to z termicznego kubka można korzystać w ciągu roku, tym bardziej że jest on produktem szczelnym oraz wygodnym, więc sprawdzi się w różnych sytuacjach.

Co jest ważne, kupując termiczny kubek?

Jeżeli planujemy zakup termicznego kubka, warto na początek przemyśleć parę ważnych aspektów. Przede wszystkim niezwykle istotny jest materiał jego wykonania. Od tego zależy jego przeznaczenie oraz trwałość utrzymania ciepła lub zimna. Kolejnym detalem jest pokrywka kubka termicznego. Najlepiej by była nie tylko hermetycznie zamykana, aby zatrzymać ciepło lub zimno w środku na wymaganym stopniu, ale także gwarantować komfortowy sposób picia. Należy również sprawdzić formę kubka oraz jego pojemność. Termiczne kubki o małej objętości nie będą dobre na dłuższych wędrówkach, ze względu na to w tym aspekcie powinniśmy dostosować wielkość kubka do swoich potrzeb. Natomiast jego kształt ma duże znaczenie pod względem użytkowym. Wolimy, by posiadał komfortowy uchwyt i nie ślizgał się w dłoni czy w rękawiczce. Ponadto lepiej by był stabilny, a gdy chcemy używać go w aucie, warto by mieścił się w miejscu wyznaczonym na kubek termiczny.

Który kubek termiczny wybrać?

Termiczny kubek najlepszy do biura, do pracy

Termiczne kubki zwykle nabywamy do pracy. Patrząc na materiały, z których zostały wykonane, znaczna część z nich będzie dobry do pracy. Wybór termicznego kubka do pracy lepiej jednak dobrać od charakteru pracy. W biurze sprawdzą się niemal wszystkie kubki, które gwarantują dłuższy czas trzymania ciepła lub zimna. Możemy wybrać wzorzysty termiczny kubek ceramiczny, szklany lub wykonany z tytanu. Nie dość, że można je nabyć w wielu kolorach i wzorach, to do tego są lekkie, wygodne i nie chłoną zapachów. Niekiedy do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć one krócej zachowują temperaturę. Forma pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie dobry dla kierowcy czy dla budowlańca. Chociaż ze względu na, że np. kubek termiczny ceramiczny czy szklany jest mniej odporny na uszkodzenie.

Który termiczny kubek jest dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka powinien być szczególnie wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Z tego powodu zwykle wybieranymi kubkami termicznymi dla dzieci są kubki plastikowe. Są one stosunkowo tanie, znajdziemy wśród nich dużo kolorów i wzorów, a do tego są wygodne. Bez oporu zmieszczą się do plecaka i są nietrudne w stosowaniu. I choć krócej zachowują zimno lub ciepło i są mniej trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy zniszczeniu nie rozpadną się jak np. kubek termiczny ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek wyśmienity na spacer

Plastikowy termiczny kubek sprawdzi się też na spacer, gdzie potrzebujemy wygodnego kubka, ale nie zależy nam na długotrwałym utrzymaniu temperatury. Jeżeli jednak zatrzymanie ciepła lub zimna jest konieczne, warto wybrać kubek termiczny z tritanu. Dzięki temu materiałowi są łatwe w noszeniu, komfortowe, a do tego nie zawierają związków BPA i są odporne na drobnoustroje. Są co prawda droższe i da się je zarysować, ale są odpowiednie za sprawą swoich zalet.

Które kubki termiczne zda egzamin podczas wycieczki?

Planując dłuższą wycieczkę przede wszystkim patrzymy, aby termiczny kubek przez wiele godzin zachowywał temperaturę picia w środku. Ze względu na to najtrafniejszym kubkiem na wycieczkę okazuje się stalowy kubek. Tego rodzaju kubki termiczne najdłużej wśród innych zachowują temperaturę, dlatego że są świetnie izolowane, dzięki czemu zachowują temperaturę przez wiele godzin. Dodatkowo mają trwałą budowę i są odporne na upadki. Minusem kubka stalowego jest jego waga, ponieważ jest on cięższy niż pozostałe.

Termiczny kubek pasujący do samochodu

W samochodzie musimy bardzo uważać, dlatego termiczny kubek najlepszy do samochodu jest przede wszystkim szczelny, wytrzymały i świetnie trzyma temperaturę. Termiczne kubki szklane, porcelanowe lub plastikowe są za bardzo nieodporne na zniszczenia, aby byłby odpowiednie do auta. Ze względu na to najlepszymi termicznymi kubkami do auta są te przygotowane ze stali lub z tytanu. Te kubki są trwałe i długo zachowują temperaturę napoju.

Dobry termiczny kubek na prezent

Wybierając prezenty zwykle kierujemy się ładnym wyglądem, dlatego najlepiej sprawdzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Kubki szklane posiadają swój własny charakter, z kolei ceramiczne kubki ogromną ilość pięknych kolorów i wzorów. Choć kubki plastikowe również cechują się obszernym wyborem wzorów, nie zalecamy ich na prezent.

Kubki termiczne Contigo