Kubek termiczny dla kogo najlepszy - jaki kubek wybrać

Termokubek idealny na każdą okazję

O termicznych kubkach rozmyślamy zwykle w sezonie jesienno-zimowym, jeśli planujemy zabierać gorącą herbatę lub kawę do pracy, do szkoły, a także na wycieczkę samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy , że termiczne kubki nie tylko zachowują gorąco, ale także sprawdzają się do przechowywania zimnego picia gdy jest gorąco. Który kubek będzie najlepszy dla Ciebie? To zależy , czy potrzebujesz kubka na co dzień do stosowania, czy zastanawiasz się nad turystycznymi termosami. Doskonały termiczny kubek na długo utrzyma ciepło herbaty czy kawy i chłód picia. Ze względu na to z termicznego kubka można korzystać w ciągu całego roku, tym bardziej że jest on produktem wygodnym i szczelnym, dlatego znajdzie zastosowanie w różnych sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, wybierając termiczny kubek?

Jeśli decydujemy się na zakup termicznego kubka, warto w pierwszej kolejności ocenić kilka istotnych szczegółów. Po pierwsze najbardziej istotny jest materiał jego produkcji. W ten sposób ocenimy jego zastosowanie oraz trwałość zatrzymania zimna albo ciepła. Następnym detalem jest przykrywka kubka termicznego. Najlepiej by była nie tylko szczelna, aby zatrzymać temperaturę wewnątrz na odpowiednim stopniu, ale także zapewniać komfortowy sposób otwierania i picia. Należy także dobrać kształt termicznego kubka oraz jego objętość. Kubki o małej objętości zawiodą na wielogodzinnych wyprawach, ze względu na to w tym zakresie najlepiej dopasować rozmiar termicznego kubka do swoich potrzeb. Co więcej jego kształt ma także wartość pod względem zastosowania. Zależy nam przecież, by miał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w ręce czy nawet w rękawiczce. Co więcej lepiej by był stabilny, a jeśli chcemy używać go w samochodzie, warto by wchodził w miejsce wyznaczonym na kubek.

Który kubek wybrać?

Termiczny kubek dobry do biura, do pracy

Termiczne kubki często kupujemy do pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z jakich zostały wykonane, większość z nich sprawdzi się w pracy. Wybór termicznego kubka do pracy warto jednak dopasować od formy pracy. W biurze sprawdzą się niemal wszystkie termiczne kubki, jakie zapewniają dłuższy czas zachowania zimna lub ciepła. Możemy zakupić wzorzysty kubek ceramiczny, wygodny szklany lub wykonany z tritanu. Nie dość, że można je nabyć w różnych kolorach i wzorach, to jeszcze są lekkie, wygodne oraz nie chłoną zapachów. Rzadziej do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, choć te krócej utrzymują temperaturę. Charakter pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie doskonały dla kierowcy czy dla pracownika budowy. Chociaż dlatego, że np. kubek ceramiczny czy szklany jest mniej odporny na uszkodzenie.

Który termiczny kubek wybrać dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka musi być głównie wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Dlatego przeważnie kupowanymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one dość niedrogie, znajdziemy wśród nich dużo wzorów i kolorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Bez trudu wejdą do tornistra oraz będą łatwe w obsłudze. I choć słabiej utrzymują ciepło lub zimno oraz stosunkowo nie są tak trwałe, wciąż są bezpieczne dla dziecka. Przy uszkodzeniu nie potłuką się jak np. kubek ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek odpowiedni na spacer

Plastikowy termiczny kubek nada się także na spacer, gdzie potrzebujemy lekkiego termicznego kubka, ale nie zależy nam na długim zatrzymaniu temperatury. Jeśli jednak dłuższe utrzymanie ciepła lub zimna jest ważne, warto wybrać kubek z tritanu. Takie kubki są lekkie w noszeniu, wygodne, a ponadto są wolne od związków BPA oraz są odporne na drobnoustroje. Są droższe i da się je zarysować, ale są dobre dzięki swoim zaletom.

Które kubki termiczne zda egzamin podczas wycieczki?

Planując długą wycieczkę z reguły chcemy, aby termiczny kubek przez wiele godzin utrzymywał ciepło lub chłód picia wewnątrz. Z uwagi na to najtrafniejszym termicznym kubkiem na wycieczkę będzie stalowy kubek. Te kubki termiczne najlepiej wśród innych utrzymują ciepło lub zimno, ponieważ są bardzo dobrze izolowane, co sprawia, że trzymają ciepło lub zimno przez wiele czasu. Ponadto mają wytrzymałą konstrukcję i są odporne na upadki. Wadą stalowego kubka termicznego jest jego ciężar, ponieważ jest on masywniejszy od pozostałych.

Termiczny kubek najlepszy do samochodu

W aucie trzeba szczególnie uważać, z uwagi na to termiczny kubek najlepszy do samochodu jest głównie wytrzymały, szczelny oraz świetnie trzyma ciepło lub zimno. Kubki szklane, porcelanowe albo plastikowe są za bardzo podatne na uszkodzenia, aby byłby odpowiednie do samochodu. Z uwagi na to najlepszymi kubkami termicznymi do auta są te wykonane ze stali lub z tritanu. Takie kubki są wytrzymałe oraz przez długi czas utrzymują ciepło lub zimno napoju.

Jak wybrać termiczny kubek na prezent

Kupując prezenty przeważnie kierujemy się ładnym wyglądem, ze względu na to najlepiej sprawdzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Szklane kubki mają swój charakter, natomiast ceramiczne kubki dużą ilość ładnych wzorów i kolorów. Chociaż kubki plastikowe termiczne także charakteryzują się obszernym wyborem wzorów, nie polecamy ich na prezent.