Termokubek idealny

Termokubek na każdą okazję

O kubkach termicznych myślimy zazwyczaj w sezonie jesienno-zimowym, gdy planujemy nosić ciepłą herbatę lub kawę do pracy, do szkoły, czy np. w podróż samochodem lub pociągiem. Zapominamy , że kubki termiczne nie tylko utrzymują ciepło, ale też są wyśmienite do noszenia chłodnego napoju w upały. Jaki kubek będzie doskonały dla Ciebie? To zależy od tego, czy szukasz kubka na co dzień do korzystania, czy głowisz się nad turystycznymi termosami. Najlepszy termiczny kubek na kilka godzin utrzyma ciepło kawy czy herbaty oraz zimno napoju. Z uwagi na to z termicznego kubka można korzystać w ciągu całego roku, zwłaszcza że jest on produktem wygodnym i szczelnym, więc będzie dobry w różnych sytuacjach.

Na co patrzeć, wybierając termiczny kubek?

Jeśli chcemy dokonać zakup termicznego kubka, warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na parę istotnych elementów. Przede wszystkim niezwykle ważny jest materiał produkcji. Tak dostosujemy jego przeznaczenie oraz możliwość zachowania ciepła lub zimna. Następnym składnikiem jest pokrywka . Musi być nie tylko hermetycznie zamykana, żeby zatrzymać ciepło lub zimno wewnątrz na wymaganym poziomie, ale także gwarantować wygodny sposób picia. Trzeba także dopasować kształt termicznego kubka oraz jego pojemność. Kubki termiczne o średniej objętości nie sprawdzą się na dłuższych wędrówkach, z uwagi na to w tym zakresie lepiej dobrać pojemność termicznego kubka do swoich potrzeb. Ponadto jego kształt ma również znaczenie pod względem zastosowania. Zależy nam przecież, by miał wygodny uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni czy w rękawiczce. Dodatkowo lepiej by był stabilny, a gdy chcemy korzystać z niego w samochodzie, warto by wchodził w miejsce przeznaczonym na kubek.

Jaki kubek wybrać?

Termiczny kubek idealny do biura, do pracy

Termiczne kubki z reguły nabywamy z myślą o pracy. Biorąc pod uwagę materiały, z jakich zostały wykonane, niemal każdy z nich będzie dobry do pracy. Wybór kubka termicznego do pracy najlepiej jednak dostosować od formy pracy. W biurze odpowiednie będą praktycznie wszystkie kubki, jakie gwarantują dłuższy okres trzymania ciepła lub zimna. Możemy zakupić piękny kubek ceramiczny, wygodny szklany lub wykonany z tritanu. Nie dość, że można je nabyć w wielu kolorach i wzorach, to jeszcze są lekkie, wygodne oraz nie chłoną zapachów. Czasami do biura decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, chociaż one krócej zachowują temperaturę. Charakter pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek będzie odpowieni dla kierowcy czy dla pracownika budowy. Chociaż z uwagi na to, że np. kubek ceramiczny czy szklany jest słabiej odporny na zniszczenie.

Jaki termiczny kubek będzie dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka musi być szczególnie lekki, wygodny, szczelny oraz bezpieczny. Z tej przyczyny najczęściej wybieranymi kubkami termicznymi dla dzieci są plastikowe kubki. Są one całkiem niedrogie, mają wiele wzorów i kolorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Bez problemu wejdą do plecaka oraz są nietrudne w obsłudze. I chociaż słabiej zatrzymują zimno lub ciepło oraz stosunkowo nie są tak trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Przy uszkodzeniu nie rozpadną się jak np. kubek ceramiczny czy szklany.

Termiczny kubek dobry na spacer

Plastikowy termiczny kubek będzie odpowiedni też na spacer, kiedy szukamy lekkiego termicznego kubka, ale nie myślimy o wielogodzinnym zachowaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak utrzymanie ciepła lub zimna jest potrzebne, rozsądniej kupić kubek z tritanu. Wykonane z tego kubki są lekkie w noszeniu, wygodne, a do tego są bez związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są droższe i można je zarysować, ale są odpowiednie za sprawą swoich zalet.

Które kubki termiczne zda egzamin w czasie wycieczki?

Wybierając się na długą wycieczkę zazwyczaj najważniejsze, aby termiczny kubek przez wiele godzin zatrzymywał temperaturę napoju wewnątrz. Dlatego najtrafniejszym termicznym kubkiem na wycieczkę uznawany jest kubek stalowy. Tego rodzaju kubki termiczne najdłużej wśród innych zatrzymują zimno lub ciepło, z uwagi na to, że są wybitnie izolowane, dzięki czemu zachowują ciepło lub zimno na wiele godzin. Ponadto mają wytrzymałą budowę i są odporne na uszkodzenia. Minusem kubka stalowego jest zaledwie jego ciężar, ponieważ jest on cięższy od pozostałych.

Termiczny kubek najlepszy do samochodu

W samochodzie trzeba mocno uważać, ze wzlędu na to termiczny kubek najlepszy do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny oraz dobrze trzyma ciepło lub zimno. Kubki termiczne porcelanowe, szklane lub plastikowe są za bardzo nieodporne na uszkodzenia, aby byłby odpowiednie do samochodu. Dlatego najlepszymi termicznymi kubkami do samochodu są te przygotowane ze stali lub z tritanu. Takie kubki są trwałe oraz świetnie zatrzymują zimno lub ciepło napoju.

Jak wybrać termiczny kubek na prezent

Szukając prezentów najczęściej cenimy produkty z ładnym wyglądem, z uwagi na to w tym zakresie najlepiej nadadzą się kubki termiczne ceramiczne lub szklane. Szklane kubki mają swój właśny charakter, z kolei kubki ceramiczne niezliczoną ilość pięknych wzorów i kolorów. Chociaż plastikowe kubki także cechują się dużym wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

Kubek termiczny Contigo