Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termos obiadowy, przydtane do pracy a także w podróży.

Termosy nie są niczym nowym i na rynku widzimy je od lat, a mianowicie od mniej więcej roku 1900, jest to dość długi okres od kiedy zaczęły być produkowane. Budowę termosu zaprojektowało dwóch naukowców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a termin pochodzi od greckiego słowa ,,therme” oznaczającego ciepło. Każdy z nas mają świadomość czym jest termos, aczkolwiek znikoma część osób wie jak on dokładnie działa. Jest to ,powiedzmy, akcesorium, wykonane z podwojonych ścianek, pomiędzy którymi jest obszar pustki cieplnej. Ściany są bardzo cienkie ,dzięki czemu wymieniają one minimalną ilością ciepła. Strata ciepła jest również minimalizowana poprzez przewodzenie oraz powierzchnie, która przykryta jest obudową odbijającą światło. Całość sprawia, że akcesorium to utrzymuje nasz posiłek lub nasz w wysokiej temperaturze przez dłuższy okres czasu. Współcześnie na rynku znajdziemy tysiące rodzajów termosów, możemy wybierać w barwach, wielkości, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także funkcją, przykładowo, są termosy klasyczne, znane wszystkim, o standardowym wyglądzie, przeznaczone do przechowywania napoi, takich jak kawa lub herbata oraz termosy obiadowe, innymi słowy termosy do żywności, do utrzymywania ciepła zup czy dań i są przydatnym rozwiązaniem. Termosy obiadowe różnią się od tych klasycznych przede wszystkim, tj. są one primo, dużo bardziej pojemne, po drugie mają całkiem inną budowę, niższe, mają szerszy wlew i są bardziej złożone. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie znajdziemy tutaj żadnej rozbieżności.Tego rodzaju termosy są idealne w pracy i na wycieczkach. Spędzając długie godziny w pracy z niemożliwością przyrządzenia sobie ciepłego obiadu, świetnym pomysłem jest zrobienie sobie posiłku w domu i przechowanie go w termosie. Następna sytuacja, wycieczka, bez różnicy czy szkolna, wraz ze znajomymi czy w samotności, po szczytach górskich, nad rzeką, zwiedzając miasta czy wsie, możemy zabrać ze sobą ulubione posiłki, bez potrzeby spędzenia dnia jedząc jedynie przekąski. W pracy, jak i na wycieczce jest to niezbędne, jako że wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasz organizm potrzebuje pełnowartościowego posiłku, aby móc bez większych trudności funkcjonować przez kolejne kilka godzin.

Aby wybrać dobry dla siebie termos, powinno się zapoznać się z ofertą jaką znajdziemy w różnych sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak dużo, że często jest trudno zdecydować. Ogromną role przy decyzji ma oczywiście cena, która waha się od około 30 złotych do nawet 400 złotych. Widzimy, że jest to niemała rozbieżność w kosztach. Istnieje takie przekonanie, że dobry termos, który przetrzyma więcej niż jeden sezon powinien sporo kosztować. Istotną kwestią jest również tworzywo, z którego nasz produkt jest wykonany. Są termosy plastikowe, które jednak niezbyt dobrze trzymają temperaturę oraz termosy ze szkła i stalowe, które bardzo dobrze sobie radzą. Termosy stalowe są najbardziej popularna, z tego powodu, że te szklane nie są tak odporne. Kolejna kwestia jaką powinno się obadać przed kupnem jest korek, przez który ucieka wysoka temperatura. Korek może być automatyczny, z gwintem lub łączony. Na wycieczkę w chłodne dni idealnym będzie ten pierwszy, gdyż przez ten typ ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o wielkość, to termosy obiadowe przeważnie nie są bardzo pojemne; wytwarzane są tak, aby zmieścić posiłek dla jednej osoby. Jeśli nasz termos zamierzamy zabrać na wyprawę warto pomyśleć o wygodzie trzymania; aby nie było to kłopotem. Do wyboru mamy termosy z klasyczną powłoką zewnętrzną, wykonaną z metalu oraz specjalnie stworzone termosy wyższej jakości o chropowatej powłoce. Dzięki temu mamy pewność, że termos nie wyślizgnie się nam z rąk; ponadto, prezentują się one o wiele lepiej.

Jakie mamy możliwości przy korzystaniu z tego rodzaju akcesorium? Termosy obiadowe, czy tak zwane food jug’i, są tworzone, z myślą o, jak sama nazwa wskazuje, gorących posiłkach. Jakie dokładnie potrawy możemy w nich przechowywać? Mogłoby się wydawać, że w takim ,,pojemniku” można przechowywać tylko zupy, co jest oczywiście błędnym przeświadczeniem, ponieważ nadają się one również do przechowywania dań jednogarnkowych, jak na przykład bigos czy gulasz.Co interesujące, świetnie sprawują się w przenoszeniu potraw zimnych. Są one wyposażone w zakrętkę, która idealnie funkcjonuje jako naczynie. Food jug’i posiadają jednak pewna wadę, trzymają one temperaturę o wiele krócej niż zwykłe termosy na gorące napoje, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sieciach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające temperaturę, są one oczywiście sporo droższe.

Termosy obiadowe są całkiem nowe na rynku, ale bardzo szybko stały się popularne i ochoczo kupowane. Chcąc polepszyć jakość swoich posiłków w pracy świetnym pomysłem jest zaopatrzenie się w takie akcesorium.Natomiast podczas dłuższych wypraw na łono natury, termos jest często jedyną możliwością na zjedzenie czegoś pożywnego i gorącego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają wiele zalet, takich jak: pakowność specjalnie stworzona, aby zmieścić kompletny posiłek; mają duży otwór wlewowy, który umożliwia łatwe mycie oraz zręczne wykorzystanie sztućców podczas jedzenia bezpośrednio z termosu; większość świetnie radzi sobie z izolowaniem ciepła, możemy więc bycia zadowolonym z gorącego jedzenia przez dłuższy okres czasu. Nie zapominajmy jednak, że takie termosy nie są wieczne i mimo wszystko po dłuższym korzystaniu warto je wymieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/