dekoracje ślubne Toruń

Porady na temat dekoracji ślubnych

Ceremonia ślubna to dla wielu osób kluczowe doświadczenie w ciągu całego życia. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że osoby, które biorą ślub, pilnują tego, aby dzień ceremonii był szczególny. Więc nietrudno zauważyć, że wiele osób, które chcą się pobrać, ogromną część czasu poświęca na to, aby idealnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest m. in. to w jaki sposób prezentuje się lokal, a także jak wygląda wnętrze miejsca, gdzie zostanie zawarty ślub, oraz jakie ozdoby będą widoczne podczas wesela, czyli ogólnie mówiąc – idzie o kwestie dekoracji.

Minęły czasy, kiedy starczył pojedynczy zwiędły kwiatek na stolikach, kolorowe baloniki czy ceratowe obrusy. I nie powinno to zaskakiwać – przecież jest to niesamowicie ważna impreza i możliwości na zrobienie jej fantastycznej oprawy wizualnej jest na pewno sporo. Więc jakie są dostępne dekoracje ślubne i co czym warto pamiętać?

Które dekoracje weselne wybrać?

Dekoracje weselne są przeważnie zrobione porcelany, drewna, lub z materiałów tekstylnych. Jeżeli chodzi o dominujące odcienie, to nie ma obowiązku aby były to typowa biel, lub odcienie różowego lub czerwieni. Najczęściej narzeczeni określają inne kolory, przeważnie bardzo nasycone. Popularny jest na przykład fioletowy, lazurowy lub szafirowy.

Jeszcze szczególnie popularnym motywem dekoracyjnym na imprezach weselnych jest baśniowe światło LED. Jest ono szybkie w instalacji, prezentuje się estetycznie, i przede wszystkim sprawia niesamowite wrażenie. A dodatkowo światło jest w stanie zamaskować niektóre minusy pomieszczenia, jeżeli takowe są. Jednak bywa jednak, że pary zamiast światła ledowego, stawiają lampiony bądź po prostu świeczki.

Gdzie umieszcza się dekoracje ślubne?

Tak naprawdę to można wszystko upiększyć, bo ozdoby nie muszą być ani nudne, ani sztampowe, propozycje są w zasadzie nieograniczone: od ozdób kwiatowych (między innymi bukiety na stoliki), przez odpowiednie oświetlenie sali. Natomiast gdy chodzi o charakterystyczne oraz zazwyczaj dekorowane elementy na weselach, to naturalnie są to stoły i krzesła. Na stoły najczęściej stawia się kompozycje kwiatowe w kryształowych wazonach, kartoniki z imionami weselników, małe prezenty. Na krzesła zakłada się efektowne futerały, zdobi je się oprócz tego kokardami i bukiecikami. Na specjalną uwagę zasługuje również „kącik” świeżo upieczonych małżonków, który zawsze wyróżnia się bardziej finezyjnymi dekoracjami.

Jeśli idzie o inspiracje na dekoracje weselne, coraz częściej motywy ozdobne przyjęcia weselnego korespondują z obecną porą roku. Np. w lato na stolikach dominują dalie zamiast klasycznych róż. Dekoracje weselne można również obmyślić tak, aby oddawały one charaktery pary lub ich hobby. Tak jest przykładowo w wypadku ceremonii ślubnych, gdzie partnerzy wywodzą się z odmiennych kultur i zależy im na połączeniu ich dwóch tradycji.

Czy dekoracje ślubne trzeba robić samodzielne?

Ale z drugiej strony można zadać pytanie, czy mając na głowie tyle spraw związanych z organizacją ceremonii znajdzie się dodatkowo czas na wyszukiwanie odpowiednich dekoracji ślubnych? Pary, które wesele mają za sobą, przyznają że samodzielny dobór dekoracji ślubnych był nie tylko czasochłonny, ale też stresujący. Lecz co było dla nich najgorsze, to fakt, że rezultat finalny ich samodzielnego dekorowania daleko odstawał od koncepcji, którą na początku mieli w głowie.

Dzisiaj wybór dekoracji i możliwości ich użycia jest niemal nieograniczony. Niestety, dla tych osób, które na co dzień nie zajmują się tym faktem, wybór spośród tylu możliwości, jest w stanie zupełnie zniechęcić. A nie zapominajmy, że jednak dekoracje dotyczą nie tylko pomieszczeń. To również przykładowo ozdoby na pojazd pady młodej lub dekoracja drzwi prowadzących na salę.

Jednak nie znaczy to, że jeśli narzeczeni nie mają czasu, to muszą rezygnować z pięknych dekoracji ślubnych. Narzeczeni nie muszą także zgadzać się na dekoracje ślubne, które są „w zestawie” wybranej restauracji lub innego lokalu. Nie okłamujmy się – takie ozdoby są mdłe i zazwyczaj nie pasują np. do stylu imprezy weselnej oprawy muzycznej i tak dalej. Zresztą zazwyczaj parom zależy właśnie na tym, aby dekoracje weselne odzwierciedlały specyfikę ich związku, a nie były powieleniem każdego minionego przyjęcia.

Na szczęście organizację ślubu i wesela możemy powierzyć profesjonalnej firmie, która wyczaruje doskonały klimat w tak znaczącym dniu. A jeśli nie będziecie pewni swoich planów, konsultant ślubny pomoże wam dokonać wyboru, zademonstruje pozostałe możliwości, zainspiruje, a najistotniejsze – pomoże wam w obowiązkach które mogłyby być stresujące i czasochłonne.

Zlecanie organizacji ślubu i dekoracji weselnych

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu czy sali weselnej posiada też inne korzyści. Jedną z nich jest fakt, że nie trzeba kupować ozdób na własność. Firmy zajmujące się dekorowaniem ceremonii weselnych mają własne dekoracje. Dzięki temu odpada problem związany z kosztami na dekoracje, które efektownie wygląda na ślubie czy weselu, ale późniejsze ich demontowanie i szukanie miejsca, gdzie możemy je złożyć, jest dość skomplikowane. Ponadto znaczna część z elementów ozdobnych jest niepraktyczna do zastosowania we własnym mieszkaniu.

Na czym polega współpraca ze specjalistami od dekoracji weselnych?

Najpierw taka agencja omówi z tobą twoją wizję, rozważy twoje pomysły i potrzeby, skonsultuje z tobą temat główny dekoracji ślubnych, w tym również barwy i połączenie kilkunastu a potem sporządzi projekt dekoracji wesela.

Takie podejście ma wiele korzyści. Oprócz tego, że nie będziecie musieli zadręczać się, tym, czy na pewno zostało zrealizowane oraz czy dekoracje będą do siebie pasować to jednocześnie przyoszczędzicie dużo czasu i nerwów. Jeśli szukacie pomocy przy dekoracjach ślubnych, to z pewnością dobrze jest zapoznać się z możliwościami, które oferuje firma organizująca śluby. Aby poznać więcej wiadomości o dekoracjach ślubnych, kliknij w widoczny adres: dekoracje ślubne Toruń.