dj wesele warszawa

Dj na wesele w Warszawie – jak go wybrać?

Czytając fora o tematyce ślubnej, bardzo często można znaleźć tematzwiązany z tym jaką muzykę wybrać na wesele. Najgorętszą kwestią poruszaną wśród forumowiczów jest problem, który można zamknąć w kilku słowach: kapela czy dj na wesele – kogo wybrać?

O kapelach powiedziano już prawdopodobnie wszystko, a dj na wesele to ciągle nowy temat. Dlatego w tym artykule opowiemy o tym, czym trudzi się dj, czy dj na przyjęciu weselnym się sprawdza, jak szukać idealnego dj-a a także różnice pomiędzy dj-em a zespołem. No to zaczynamy.

Dj na wesele – co warto wiedzieć?

Dj-em na pewno nie nazwiemy, kogoś kto gra muzykę puszczaną z listy na komputerze przenośnym, bo fachowy sprzęt jest najważniejszy dla dj-a. Dobry dj dysponuje: konsolą i głośnikami, a dodatkowo słuchawkami – a to tylko część, ponieważ dj, który poważnie wykonuje swoją pracę, zadba o to, aby jego koncert nie tylko dobrze brzmiał, lecz również zachęcająco prezentował się.

Czym się kierować przy wyborze dj-a

Dj (albo dyskdżokej) odtwarza oraz remiksuje np. piosenki, czyli wzbogaca przy użyciu dodatkowych efektów dźwiękowych. Dj to ktoś, kto charakteryzuje się perfekcyjną znajomością odtwarzanych utworów, przy jednoczesnym zachowaniu integralności muzycznej na czas występu. Jeśli chodzi o dj na imprezy typu wesele czy bal studniówkowy, to dj musi być także dobrym widzem, aby szybko ocenić, czy proponowany przez niego repertuar odpowiada potrzebom odbiorców. A dobry dj umie zagrać dla każdej grupy odbiorców. Świadomie to podkreślamy, ponieważ fachowy dj nie dopuści do takiej sytuacji, by prezentowana przez niego melodia odpowiadała wyłącznie jemu i nie trafiała w potrzeby gości.

Szukam dj-a z Warszawy, czyli na co zwracać uwagę

Wiadomo – ile ludzi, tyle oczekiwań, jednak istnieje parę istotnych prawd, jeśli chodzi o wybór dj na wesele. Na początek dobrze jest zaznajomić się z portfolio dj-a. Żeby to zrobić należy sprawdzić hasła przykładowo: Dj Warszawa lub dj wesele Warszawa, żeby wyszukać paręnaście stron z portfolio dj-ów z z wybranej lokalizacji.

Fachowy dj postara się, aby przyszli małżonkowie mogli posłuchać i sprawdzić, czy dj odpowiednio prezentuje się na imprezach okolicznościowych. Dlatego najlepiej daruj sobie strony, na których nie ma materiałów audio albo video, no chyba że masz cierpliwość, aby tracić czas na dzwonienie do każdego dj-a, żeby prosić go o przesłanie portfolio. Na bazie portfolio dj-a masz możliwość już w pewnym stopniu ocenić, to czy dj odpowiada Twoim gustom.

Popatrz także na to, jak określony dj podchodzi do kwestii prezentowania się. Istotne jest tu np. jego ubiór, bo dj, który uświetnia swoim występem wesele, powinien być stosownie ubrany. Tym bardziej, że jest to istotne wydarzenie, więc dj powinien swoim zachowaniem pokazywać, że zdaje sobie z tego sprawę.

Czy Dj potrafi prowadzić imprezy?

Następną sprawą jest to, czy dj trudzi się też wodzirejstwem na weselu czy innej tego typu imprezie. Mnóstwo dj-ów często informuje, że są także wodzirejami. No ale oczywiście – wodzirej wodzirejowi nierówny. By uniknąć rozczarowania na weselu, sprawdź, czy dany dj rzeczywiście orientuje się, na czym polega zabawianie gości. A pewnie nie zależy Ci, żeby na Twoim przyjęciu weselnym wodzirej sypał niestosownymi dowcipami albo odzywał się do uczestników wesela jak do swoich znajomych.

Nowy trend muzyczny: Dj na studniówkę

Jednak dj gra nie tylko na przyjęciach weselnych, istnieje możliwość, aby go ponadto wynająć na podobną imprezę. A dj na studniówce to coraz częstszy widok. I nie ma w tym nic nadzwyczajnego, gdyż zespołom muzycznym ciężko jest nadążyć za obecnymi trendami, a dj ma praktycznie nieskończony dostęp do muzyki. A gdy mowa o różnicach…

Dj na weselu – czy jest lepszy od zespołu?

Jeśli chodzi o rozbieżności między dj-em a bandem, to wyżej napomknęliśmy o tym, że dj ma lepsze możliwości, gdy idzie o repertuar. To daje mu przewagę szczególnie na na imprezie weselnej. Zdajesz sobie sprawę, że uczestnicy wesela często proszą o to , aby puszczono ich ulubiony kawałek. Jeśli jest to „wiekowy” utwór, to kapele mogą szybko wymyślić aranżacje, ale w przypadku najnowszych kawałków? W tym starciu dj zdecydowanie jest lepszy. No i naturalnie dla dj gatunek muzyczny i język nie mają najmniejszego znaczenia.

I tu warto opowiedzieć o pozostałych zaletach: dj nie potrzebuje takich częstych pauz, jak zespoły, bo nie traci energii tak szybko jak członkowie zespołów. Zresztą goście często nawet nie dostrzegają, że dj zarządza pauzę bo w dalszym ciągu muzyka jest puszczana. Kolejną zaletą oprawy muzycznej w wykonaniu dj-a jest to, że są to radiowe. A to oznacza, że ciągle ma się pewność, że nikt na Twoim przyjęciu nie zacznie zniekształcać piosenki. Kolejną sprawą są stawki – wynajęcie dj na wesele wiąże się z mniejszymi kosztami.

Dj na wesele a oprawa wizualna

Podsumowując trzeba również wspomnieć o tym, że profesjonalny dj dysponuje dodatkowo własnym światłem oraz innymi dodatkami akcesoriami, na przykład maszyną do produkcji dymu. Pomyśl o tym: pierwszy taniec w delikatnej mgle i przy romantycznym oświetleniu, a w tle Wasza wyjątkowa piosenka, która brzmi dokładnie tak, jak powinna…

O predyspozycjach i zaletach dj-a można długi czas by mówić, ale chyba najkorzystniej będzie, gdy dj osobiście je pokaże. Zatem gdy poszukujesz odpowiedniej oprawy dla Twojego przyjęcia weselnego czy energicznej muzyki na studniówkę lub inną zabawę obowiązkowo zajrzyj na stronę dj wesele warszawa.