Firma sprzątająca – ceny w Toruniu

 

Wysprzątane biuro czy innego rodzaju zakład pracy to jeden z najważniejszych elementów, na które klienci patrzą, decydując się na współpracę z firmą. Mając na celu dobre wrażenie na tych, co przekroczą próg budynku, najlepiej zatroszczyć się o porządek. Dla dużej powierzchni jedna osoba odpowiedzialna za sprzątanie na umowie może być zbyt mało, dlatego sporo przedsiębiorstw decyduje się na zatrudnienie fachowej firmy sprzątającej. Z reguły zaangażowanie specjalistów od sprzątania, jest zarówno wygodne, jak i oszczędne. Nic dziwnego, że firmy sprzątające robią się zdecydowanie bardziej popularne. Co raz częściej bywa tak, że z tego rodzaju usług korzystają też osoby , wynajmujące do sprzątania osobistych mieszkań i domów.

Usługi firm sprzątających

Oferta firm sprzątających obejmuje sporo działań porządkowych. W chwili podjęcia współpracy z firmą sprzątającą, trzeba jasno opisać w umowie, które czynności są niezbędne, a do tego w jakich godzinach i dniach mają być przeprowadzane. Niejednokrotnie firmy sprzątające wykonują usługi już po zakończeniu pracy pozostałych pracowników, a niekiedy sprzątają praktycznie cały czas – np. w galeriach handlowych. Trzeba też omówić częstotliwość sprzątania. W ciasnym biurze wystarczy porządkować raz lub dwa razy na tydzień, z kolei w miejscach, gdzie zwykle pojawia się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Oprócz częstotliwości sprzątania, warto skupić się na oczekiwanych usługach. Fundamentalne oferty firm sprzątających zawierają przede wszystkim odkurzanie, czyszczenie mebli oraz mycie i zamiatanie podłóg albo usuwanie śmieci. W usługach znajdzie się też mycie przestrzeni kuchennych (w tym np. obsługa zmywarki), toalet i klatek schodowych. Wiele firm sprzątających zapewnia pranie wykładzin czy mebli tapicerowanych. Dostępne są również usługi okresowe, np. mycie witryn sklepowych, okien, a także samych elewacji. Poza tym w okresie jesienno-zimowym można otrzymać usługę grabienia liści czy odśnieżania terenów zewnętrznych, a wiosną i latem doglądanie zieleni.  Wybór usług uzależniony jest od potrzeb danej firmy, jej wielkości oraz otaczającego ją terenu.

W jaki sposób wybrać najlepszą firmę sprzątającą?

Znalezienie najlepszej firmy sprzątającej warto zacząć od rozeznania na temat oferowanych usług, żeby mieć pewność, że odpowie danym potrzebom. Oprócz tego trzeba sprawdzić opinie oraz umówić się na wstępne spotkanie. Kontakt umożliwi ocenę, czy opłaca się zaufać danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nastawionych jest na zawieranie umów , potwierdzających postanowienia między stronami. Do firm , które przekonują do współpracy na podstawie ustnego porozumienia oraz takich, o jakich trudno wynaleźć więcej informacji, należy podchodzić z ostrożnością. Porządna firma sprzątająca zatrudnia doświadczonych pracowników, którzy mają stały dostęp do możliwości podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Istotną kwestią jest też sposób pracy. Zarzadzanie pracownikami powinno odbywać się tak, żeby realizowanie usług zachodziło sprawnie oraz terminowo. Należy zwrócić uwagę także na zachowanie grafika pracowników i na podpisy list kontrolnych, potwierdzających czas wykonywanych usług. Aby wybrać dobrą firmę sprzątającą, dobrze również jakimi posługuje się środkami czystości i urządzeniami wykorzystywanymi do sprzątania. O ile klient nie planuje, że będzie samodzielnie udostępniał konieczny sprzęt oraz środki czystości, powinno się dowiedzieć się, jakich preparatów używa konkretna firma sprzątająca . Niektóre firmy zachęcają do współpracy, gwarantując stosowanie najwyższej jakości środków sprzątających, jakich nie można kupić w zwyczajnym sklepie czy galerii.

Czy warto zatrudnić firmę sprzątającą?

Zatrudnienie firmy sprzątającej może być korzystne z 2 głównych powodów. W głównej mierze takie rozwiązanie jest przeważnie tańsze, niż zatrudnianie pracowników do sprzątania na etat. Oprócz tego, w przypadku, gdy nie mamy osoby sprzątającej, angażując profesjonalną firmę, zabieramy taki przymus z pozostałych pracowników, dzięki czemu mogą skoncentrować się na powierzonych im zadaniach, które dają faktyczne przychody. Ponadto fachowe firmy sprzątają znacznie sumienniej oraz uważniej, a do tego niezwykle dyskretnie, gdy dobierzemy czas przeprowadzania czyszczenia, żeby nie utrudniał pracy pozostałych. W ten sposób powierzchnia miejsca pracy jest ciągle reprezentatywna, czysta oraz nie zniechęca klientów. Ponadto firma sprzątająca zwykle troszczy się o potrzeby miejsca pracy. Kiedy kończą się istotne elementy codziennego użytku (np. papier toaletowy), zazwyczaj taka wiadomość jest dostarczana do właściwych osób, aby nie dopuścić do sytuacji, gdzie mogłoby czegoś zabraknąć. Schludne miejsce pracy oddziałuje też na zdrowie osób przebywających w pomieszczeniach i na ich efektywność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to komfort oraz oszczędność czasu, którego nie trzeba kierować na porządki, dzięki czemu łatwiej skoncentrować się na biznesie.

Sprzątanie firm Toruń cennik