Kto powinien zatrudnić firmę sprzątającą?

Zadbane biuro lub innego rodzaju zakład pracy staje się wizytówką, na którą klienci zwracają uwagę, decydując się na współpracę z firmą. Chcąc robić pozytywne wrażenie na tych, co pojawią się wewnątrz budynku, najlepiej zadbać o czystość. Dla dużej powierzchni dwie lub jedna osoba sprzątająca na umowie może sobie nie poradzić, ze względu na to duża ilość przedsiębiorstw rozważa skorzystanie z usług fachowej firmy sprzątającej. Z reguły zaangażowanie specjalistów w zakresie sprzątania, jest zarówno wygodne, jak i zyskowne. Ze względu na to nic zaskakującego, że firmy sprzątające są zdecydowanie bardziej znane. Co raz częściej bywa tak, że z tego rodzaju usług korzystają również osoby prywatne, zatrudniające do sprzątania swoich mieszkań i domów.

Firmy sprzątające, a ich usługi

Usługa firm sprzątających zawiera sporo czynności porządkowych. W chwili podjęcia współdziałania z firmą sprzątającą, trzeba konkretnie określić w umowie, które usługi są wymagane, a poza tym w jakich godzinach i dniach będą wykonywane. Wielokrotnie firmy sprzątające wykonują usługi już po zakończeniu pracy innych pracowników, a czasami sprzątają na bieżąco – np. w handlowych galeriach. Należy też omówić częstotliwość sprzątania. W ciasnym biurze wystarczy sprzątać 1 lub 2 razy w tygodniu, z kolei tam, gdzie z reguły przyjmuje się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Oprócz częstości sprzątania, należy pomyśleć o oczekiwanych usługach. Fundamentalne oferty firm sprzątających to generalnie odkurzanie, czyszczenie mebli oraz zamiatanie, mycie podłóg lub usuwanie śmieci. W skład usług wchodzi także czyszczenie przestrzeni kuchennych (w tym np. obsługa zmywarki), toalet i klatek schodowych. Wiele firm sprzątających gwarantuje również pranie wykładzin lub tapicerowanych mebli. Oferowane są często okresowe usługi, np. mycie okien, witryn sklepowych, a nawet samych elewacji. Dodatkowo w okresie jesienno-zimowym można uzyskać ofertę zbierania liści czy odśnieżania terenów zewnętrznych, a latem i wiosną doglądanie zieleni.  Wybór usług zależy więc od potrzeb danej firmy, jej rozmiaru oraz pobliskiego terenu.

W jaki sposób wybrać najlepszą firmę sprzątającą?

Znalezienie dobrej firmy sprzątającej warto zacząć od sprawdzenia proponowanych usług, aby zdobyć pewność, że będzie odpowiadała danym potrzebom. Obok tego trzeba zobaczyć referencje oraz umówić się na spotkanie wstępne. Kontakt pozwoli na ocenę, czy warto zaufać danej firmy sprzątającej. Wiele z nich nastawionych jest na zawieranie umów usługowych, potwierdzających postanowienia pomiędzy stronami. Do firm , jakie namawiają do współdziałania na bazie porozumienia ustnego oraz takich, o jakich ciężko odszukać więcej informacji, należy podchodzić z ostrożnością. Porządna firma sprzątająca posiada doświadczonych pracowników, jacy mają ciągły dostęp do rozwoju i podnoszenia kwalifikacji.

Istotną kwestią jest też technika pracy. Pracownicy powinni być zarządzani tak, aby robienie usług zachodziło sprawnie oraz na czas. Warto zwrócić uwagę też na zachowanie grafika pracowników oraz na zapisy list kontrolnych, potwierdzających częstość wykonywanych usług. Żeby wybrać rzetelną firmę sprzątającą, należy także zainteresować się środkami czystości oraz urządzeniami wykorzystywanymi do sprzątania. Jeżeli klient nie będzie samodzielnie dostarczał potrzebny sprzęt oraz środki , powinno się dowiedzieć się, czego używa dana firma sprzątająca w swojej pracy. Niekiedy firmy polecają swoje usługi, zapewniając stosowanie wysokiej klasy środków sprzątających, jakich nie da się dostać w zwyczajnym sklepie lub drogerii.

Dlaczego warto nawiązać współpracę z firmą sprzątającą?

Zaufanie firmie sprzątającej może stać się korzystne z 2 bazowych przyczyn. Po pierwsze to rozwiązanie okazuje się zwykle mniej kosztowne, w przeciwieństwie do zatrudnienia pracowników do sprzątania na etat. Oprócz tego, w przypadku, kiedy nie posiadamy osoby sprzątającej, angażując profesjonalną firmę, zdejmujemy taki obowiązek z innych pracowników, dzięki czemu mogą skupić się wyłącznie na przydzielonych im zadaniach, jakie dają faktyczne przychody. Oprócz tego fachowe firmy sprzątają o wiele sumienniej oraz staranniej, a do tego niezwykle dyskretnie, jeżeli dostosujemy czas czyszczenia, aby nie zakłócał pracy innych. Tą metodą budynek miejsca pracy jest zawsze reprezentatywna, oczyszczona oraz zachęca klientów. Ponadto firma sprzątająca z reguły dba o potrzeby miejsca pracy. Jeśli kończą się istotne elementy codziennego użytku (np. ręczniki papierowe), zazwyczaj taka informacja jest dostarczana do odpowiednich osób, aby nie dopuścić do sytuacji, gdzie miałoby czegoś zabraknąć. Oczyszczone miejsce pracy wpływa też na samopoczucie pracowników oraz na ich skuteczność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to także komfort oraz oszczędność czasu, którego nie trzeba przeznaczać na porządki, wobec czego łatwiej skupić się na prowadzeniu biznesu.

www.sprzatanie-torun.com.pl