Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Sceneria dźwiękowa wesela wielokulturowego

Jeśli oboje pochodzicie z odmiennych krajów i jesteście innego wyznania…

Wesela międzynarodowe to nie lada wyzwanie. Po pierwsze wypada sprawić, aby rodziny obu stron przybyły na czas, po drugie – podczas imprezy powinny się nawzajem rozumieć, zatem przydatne są osoby, które rozumieją obydwa języki, po trzecie – program muzyczny musi być pewnego rodzaju kompromisem, co oznacza, że wypada go dostosować do gustu Panny Młodej oraz Pana Młodego. Na takiej imprezie dobrze sprawdzi się dj – wodzirej, który sporządzi oprawę muzyczną w oparciu o życzenia przyszłych małżonków. W naszym kraju nierzadko zatrudnia się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-węgierskie, polsko-hiszpańskie, polsko-ukraińskie, polsko-amerykańskie czy polsko-włoskie. W trakcie ich organizacji powstaje dużo problemów, którymi w ogóle nie muszą zadręczać się Ci, którzy mają swoje korzenie w tym samym kraju. W przypadku wesela małżonków „mieszanych” należy postawić na „odrobinę obrzędowości” krajowej i egzotycznej. Dotyczy to wszelkich zwyczajów, posiłków, muzyki oraz najważniejszych gier. Sporym problemem może być język, zatem należałoby na niniejszą okoliczność zaangażować tłumacza, jeśli Młoda Para, członkowie rodziny albo znajomi niestety nie mogą tego uczynić. Cały czas będzie tłumaczył wystąpienia i omawiał wszystkie obyczaje.
W jaki sposób więc zintegrować dwie tradycje, różne doświadczenia oraz spowodować, by goście nie „padali z nudów”?

Zatrudniając dj’a ze znajomością języków obcych

Właściwy dj na wesela mieszane wie za pomocą jakich technik zespolić w trakcie wesela dwie odrębne obyczajowości. Każda rodzina będzie zapewne całkiem inaczej przygotowana do niniejszej uroczystości, dlatego wszelakie odmienności powinien on umiejętnie wykorzystać. Nie jest najważniejsze to, na jakiego dj’a – wodzireja się zdecydujemy. Musimy jednakże zwrócić uwagę na parę spraw:

  • jego kwalifikacje w organizowaniu tego typu imprez (zweryfikujmy w jakiej ilości dokładnie działał)
  • predyspozycje wokalne, muzyczne albo wodzirejskie (warto spojrzeć na filmy z imprez, które przedtem zostały przez niego zorganizowane)
  • umiejętność wywoływania pozytywnych emocji u gości uczęszczających w analogicznych uroczystościach (np. na filmikach widać, iż zaproszone osoby na innych uroczystościach dobrze się bawią)
  • umiejętność w dogadaniu się co do drobiazgów
  • spisanie umowy z wszelakimi niuansami (koszt usługi, koszt wydłużenia czasu występowania, repertuar, typy zabaw itp.)
  • detale – więc jakiekolwiek sprawy, jakie będą ważne w tym dniu, a jakie na moment zeszły na plan dalszy (profesjonalizm dj’a, m in. dobry ton, odpowiedni ubiór, terminowość)
  • rozrysowanie „Planu B”, zatem dodatkowego programu, jaki w przypadku nierealności wdrożenia podstawowego zajmie jego miejsce

Zostaje jeszcze pytanie: czy gościć dj’a alkoholem podczas wydarzenia? Z jednej strony podejmowanie czy to napojami alkoholizowanymi, czy to kąskiem ślubnego tortu właściwie nie powinno wywoływać poważniejszych zastrzeżeń. Z innej strony – nikt nie zamierza mieć na tak ważnym wydarzeniu osoby odpowiedzialnej za oprawę muzyczną, która przebywa „pod stołem” totalnie wstawiona… Trzeba wybrać wyjście pośrednie, zatem poświęcić jeden osobny stolik dla dj’a z przysłowiową „odrobiną” wykwintnego trunku. Inaczej cała zabawa może niespodziewanie się zakończyć, a rodzina i przyjaciele będą rozczarowani oraz natychmiast „zmyją się” do domów.

Jakie niespodzianki może zaproponować dj?

Opcji jest doprawdy wiele. Możemy zasugerować własne zamysły albo zdać się w pełni na inwencję twórczą dj’a Gry najlepiej podzielić na zabawy związane z oczepinami, gry taneczne, losy itp. Istotne jest, żeby zespolić zabawy integracyjne (na których rodzina i przyjaciele mają okazję rozmawiać ze sobą oraz się bawić), konwencjonalne (Panna Młoda szuka męża, gorące krzesła bądź celowanie do bramki), neutralne (by uniknąć nudy podczas uroczystości weselnej). Trafnym pomysłem są też quizy, gdzie do zyskania jest taniec z Panną Młodą lub Panem Młodym. Na międzynarodowym weselu w ogóle nie powinny pojawić się rozrywki o silnym zabarwieniu erotycznym, obsceniczne albo upokarzające którąś ze stron. Dj może zebrać gości do odtańczenia narodowego tańca konkretnego kraju, np. walca, poloneza, kaczuchy, oberka. Zanim powstanie plan niespodzianek możemy podyskutować z rodzicami, dziadkami oraz pozostałymi zaproszonymi osobami o rytuałach kraju, z jakiego pochodzą i wybrać wraz z nimi te najbardziej właściwe. Jeśli zatrudnimy dj’a na wesele międzynarodowe, powinniśmy z nim obowiązkowo omówić wszystkie niuanse. Powinien złączyć różnorodne typy muzyki, by każdy z przybyłych posiadał możliwość radowania się przy ulubionych piosenkach.

Warto pamiętać!

W czasie brytyjskiego wesela goście samodzielnie fundują sobie wyskokowe trunki. Wyłączony od tej zasady jest szampan, za który koszty pokrywa familia Młodej Pary. Tym szampanem wznosi się toast za małżonków na początku ceremonii ślubnej.

Jeżeli jesteś zainteresowany wynajęciem dj’a na wesele polsko-angielskie, kliknij w ten link – dj na wesele polsko-angielskie