Sprzątanie Toruń - Sprzątanie mieszkań - Sprzątanie domów - Sprzątanie biur - Sprzątanie Toruń cennik - Firma sprzątająca Toruń

Czy warto wynająć firmę sprzątającą?

Znowu sprzątanie, a Ty nie masz pojęcia jak to wszystko zorganizować. Są chwile, gdy pragniemy znaleźć metodę na szybkie porządki. Magiczna różdżka tutaj jednak nie pomoże. Trzeba po prostu wstać i zacząć działać. Czyste i zadbane mieszkanie to radość każdej gospodyni. Czasem przyjeżdżając do znajomej zastanawiasz się na pewno: kiedy ona to robi? Dwójka maluchów, liniejący zwierzak, pełny etat, siłownia i jeszcze ma czas na sprzątanie. Istnieją dwa rozwiązania – albo Twoja znajoma lubi spędzać czas na sprzątaniu, albo zna kilka profesjonalnych trików na codzienne utrzymanie porządku w mieszkaniu. Takie wskazówki mogą być potrzebne każdej z nas, o ile nie skusimy się na skorzystanie z usług kompleksowej firmy sprzątającej. Wszystko jest kwestią Twojego wyboru. My pragniemy Tobie dziś pokazać, że sprzątanie nie musi kojarzyć się z nudą. Poznaj kilka fachowych rad i zostań perfekcyjną panią domu.

Jak utrzymać czystość w łazience?

Sprzątanie toalety to jedna z najtrudniejszych prac domowych. Głównie dlatego, że przez wzgląd na wilgoć dużo łatwiej koncentrują się w niej bakterie i groźne grzyby. Jeśli pragniesz, aby Twoja łazienka była regularnie czysta i ładnie pachnąca powinieneś zatroszczyć się o odpowiednią organizację mebli. Usuń wszystkie nieprzydatne rzeczy i ułóż meble tak, aby w granicach możliwości, nie zostawiać niedostępnych zakamarków. Im swobodniejsza łazienka, tym szybciej ją uporządkujesz. Właściwie do uprzątnięcia łazienki potrzebujesz 3 substancji – płynu o ogólnym zastosowaniu, roztworu do mycia szyb i płynu do mycia ubikacji. Taki komplet zagwarantuje Ci odpowiednie rezultaty. Zawsze ubieraj gumowe rękawiczki, które ocalą Twoje dłonie przed negatywnym działaniem substancji żrących. Sprzątanie toalety rozpocznij od wyniesienia z niej wszelkich dekoracji, koszyków i generalnie całego małego wyposażenia. Na początku zamieć podłogę, a później spryskaj ubikację płynem. Następnie, zmocz płynem uniwersalnym wszelkie elementy – od umywalki aż po brodzik prysznicowy i po kolei je obmyj. Nie zapomnij o bateriach przy kranie i wannie. Na zakończenie oczyść starannie toaletę oraz posadzkę. Mycie ubikacji chociaż raz na 7 dni, zagwarantuje jej lśniący wygląd. Wystarczy jedynie 30 minut w każdym tygodniu.

Jak wygląda sprzątanie kuchni

Sprzątanie kuchni to inna bajka. W każdym dniu, na skutek przyrządzania posiłków produkowane w niej nowe zanieczyszczenia. Najgorszy jest zalegający na płycie kuchenki tłuszcz, który po kilku dniach jest ciężki do umycia. Żeby uniknąć tego problemu należy oczyszczać kuchenkę zaraz po smażeniu. Zajmie Ci to kilka sekund, a oszczędzisz sobie tym późniejszą walkę z zaschniętym olejem. Następnym, w istocie największym gniazdem bakterii jest gąbka do mycia naczyń. Zdziwiona? Na takich elementach wyposażenia kuchni, jak gąbki do mycia, czy deski do krojenia osadza się o połowę razy więcej mikrobów aniżeli na muszli klozetowej. Produkcję mikrobów upraszcza powiązanie wilgoci, gorąca i okruszków pożywienia. Stąd też, po każdym zmywaniu, należy myjkę wnikliwie odsączyć i powiesić w przewiewnym miejscu, aby mogła szybko się wysuszyć. Zmieniaj ją w każdym tygodniu, a unikniesz groźnych bakterii w własnej kuchni. A co z kamieniem od herbaty na kubkach? Oczyszczenie ich jest w miarę szybkie, a pomogą nam w tym naturalne składniki, takie jak ocet, czy kwasek cytrynowy. Wystarczy wypełnić szklankę sodą oczyszczoną połączoną z jednym z tych dwóch składników. Chwilę zaczekać i wyczyścić twardą ściereczką. Rezultat murowany. Co jeszcze powinno się posprzątać w kuchni? Niezaprzeczalnie lodówkę. W końcu trzymamy w niej żywność, którą później spożywamy. W lodówce znacząca jest organizacja przestrzeni. Nie przynoś zbyt wiele na jeden raz. Zapakowana lodówka sprawi, że nasz pokarm w szybszym tempie się zmarnuje. Na pierwszej od góry półce ułóż artykuły z najdłuższą datą przydatności do spożycia, oraz upieczone wypieki. Na kolejnych półkach musi znaleźć się jedzenie do odgrzania (np wczorajszy obiad), jak i szynki i nabiał. Najniższa półka jest najchłodniejsza, dlatego tu warto jest zrobić miejsce dla świeżego mięsa, jak i już pokrojonych owoców i warzyw. W dolnej szufladzie mamy możliwość ulokować świeże warzywa i owoce, a na skrzydle lodówki takie produkty jak sosy, jajka i masło.

Firma sprzątająca – czy warto?

Usługi firm sprzątających przeznaczone są nie tylko do osób, które nie lubią sprzątać, albo nie posiadają wystarczającej ilości czasu. Skorzystanie z pomocy profesjonalnej sprzątaczki domowej na określony odcinek czasu, uprości Ci zapoznanie się z elementarnymi wskazówkami sprzątania. Dalej będziesz mogła je wdrożyć własnoręcznie. W dzisiejszych czasach agencje sprzątające gwarantują nam kompletne usługi porządkowe w przyzwoitej cenie. Zajmują się nie tylko myciem okien i ścieraniem kurzu. Wykonują także usługi takie jak pranie, polerowanie podłogi bądź czyszczenie mieszkania po różnych uroczystościach, co jest uciążliwe dla wielu z nas. Cena jednorazowego sprzątania domu to wydatek około 100 złotych. Czasem warto zatem, pomyśleć nad zatrudnieniem profesjonalnej firmy sprzątającej?

Jak zauważacie sprzątanie bynajmniej nie jest uciążliwym obowiązkiem. A uwierzcie nam, w zadbanym i pachnącym mieszkania poczujecie się odprężeni. W nagrodę za sprzątanie możecie kupić bilet do kina, czy pozwolić sobie ulubioną książkę, co będzie świetną motywacją na kolejny raz. Zafundujcie sobie także przyjemne zapachy w kompozycji dyfuzora, lub świeczki, a szybko pokochacie domowe porządki.

Każda z nas jest w stanie zostać dobrą panią domu. Jeżeli jednak nie posiadacie dużej ilości wolnego czasu, skorzystajcie z oferty rzetelnej firmy sprzątającej. Oto strona polecanej przez nas firmy: firma sprzątająca Toruń