Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń

Depilacja laserowa – skuteczna metoda usuwania owłosienia

Moje Drogie, pewnie każda z Was marzy o ładnym i zadbanym ciele. Oglądając czasopisma nasz wzrok przykuwają ślicznie opalone modelki, o idealnych kształtach i urokliwym uśmiechu. Nie myślcie jednak, że dziewczyny z okładek wyglądają tak o każdej porze dnia i nocy. Wokół nich zawsze kręci się sztab osób maskujących ich mankamenty. W dobie komputerów nie może zabraknąć cyfrowych przeróbek fotografii, a więc często to co podkreśla nasze kompleksy, jest po prostu nie realne.

Aby czuć się doskonale we własnej skórze powinnyście zacząć od delikatnych czynności związanych z pielęgnacją. Zdrowe odżywianie i codzienny ruch (a nie wysiłek!), to zasadnicze kroki dzięki którym osiągniesz sukces na drodze do ładnego wyglądu. Dobrze, że zabiegi ułatwiają nam osiągnięcie rezultatów które obserwujemy w kobiecych czasopismach. Jednym z nich jest depilacja laserowa, której celem jest usunięcie zbędnego owłosienia. Jeżeli jesteście zaciekawione tym naprawdę nieskomplikowanym zabiegiem, poniżej obalimy często powtarzane mity na temat trwałej depilacji.

Czy podczas depilacji laserowej odczuwa się ból?

Absolutnie, depilacja laserem jest zabiegiem w 100% bezbolesnym. Jeśli podczas depilacji pojawiał się ból, oznacza to, że parametry lasera zostały źle ustawione, lub kosmetyczki dokonujące zabiegu nie były dobrze wyszkolone. Laser stosowany w epilacji powinien być precyzyjnie skonfigurowany pod względem koloru skóry i zawartości melaniny. Przecież każda z nas zasługuje na wyjątkowe usługi.

Jak laser usuwa owłosienie?

Depilacja laserowa, a właściwie epilacja laserowa to zabieg który polega na zniszczeniu macierzy włosa. Wiązka urządzenia wnika w głąb włosów przy udziale barwnika, czyli melaniny. W taki sposób włos traci komórki odżywcze, przez co przestaje się regenerować, co w rezultacie prowadzi do jego całkowitej utraty. I to w sposób trwały.

Czemu tak ważne jest przystąpienie do kilku sesji depilacji laserowej?

Trwałe usunięcie owłosienia możliwe jest dopiero po kilku sesjach. Najczęściej wykonuje się 5 następujących po sobie zabiegów. Jest to wynik cyklu wzrostu każdego włosa. Cykl wzrostu włosa składa się z 3 stadiów – wzrostu (anagen), przejścia (katagen) i spoczynku (telogen). Najłatwiej depiluje się włosy podczas 1 fazy, stąd też następujące po sobie zabiegi przeprowadza się w odpowiednim odstępie czasu, kiedy część włosów osiągnie fazę wzrostu.

W jakich sytuacjach depilacja laserowa nie jest wskazana?

Z zabiegu depilacji laserem nie mogą skorzystać kobiety spodziewające się dziecka i osoby, cierpiące na te rodzaje chorób: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, cukrzyca, zakrzepica i owrzodzenie żylakowate. Przed zabiegiem należy zaprzestać chodzenia na solarium (na 5 tygodni przed) i z używania środków samoopalających (na 2 tygodnie przed). Niewskazane jest także używanie kremów z retinolem, leczenie antybiotykami, spożywanie napojów ziołowych (szczególnie dziurawca i nagietka) i spożywanie herbat wyszczuplających. Należy również dodać, że na wiązkę laserową nie reagują włosy pozbawione melaniny, bardzo jasny blond i siwe, dlatego osobom o takim odcieniu włosów nie poleca się stosowania depilacji laserowej.

Przed zabiegiem, czyli przygotuj się do depilacji laserem

Oczywiście w dobrych gabinetach medycyny estetycznej pracownicy doradzą Ci co do konkretnych metod, jednak zawsze warto jest przyswoić wiedzę na temat planowanego zabiegu trochę wcześniej. Przed epilacją należy dobrze umyć całe ciało. Po kąpieli nie stosuj żadnych kremów i balsamów pielęgnacyjnych. Skóra nie powinna być niczym natłuszczona, gdyż może to zmniejszyć rezultaty depilacji. Pamiętaj o odstawieniu wszelkich środków i napojów w których składzie znajdują się substancje światłoczułe (retinol, witamina C, dziurawiec i nagietek). Przez poszanowanie tych podstawowych zasad, szybciej osiągniesz wymarzone rezultaty.

Depilacja laserowa w samych superlatywach

Depilacja laserowa zapewnia trwałe usunięcie owłosienia. Oznacza to, że po przeprowadzeniu sesji zabiegów na właściwej partii ciała nie odrosną włosy. Depilacja laserem jest także, bezbolesna i nie jest przyczyną żadnych efektów ubocznych. Pozwala osiągnąć zamierzony rezultat bez podrażnień skóry, nawet w najdelikatniejszych miejscach (np.: bikini czy pachy).

Zabiegi upiększające, takie jak epilacja laserowa nie tylko poprawiają wygląd naszej skóry, ale zapewniają nam pozytywne samopoczucie. Laserowe usuwanie owłosienia to także spora oszczędność czasu, ponieważ już nigdy więcej nie będziecie zmuszone używać maszynki do golenia. Chcąc znaleźć profesjonalny gabinet kosmetyczny, zwróćcie swoją uwagę na Palomar, oferujący precyzyjną metodę depilacji laserowej. Firma stosuje laser medyczny Palomar Vectus, który zapewnia zaskakujące rezultaty nawet po 3 zabiegach. Więcej informacji o zabiegach laserowych znajdziecie klikając w ten odnośnik: depilacja-laserowa.torun.pl.